Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#183
Ok, na tydzień przed startem ligi wygląda to tak:
lineup.png
lineup.png (142.54 KiB) Przejrzano 7846 razy

Ewidentnie brakuje nam jeszcze jednego środkowego pomocnika (w tej sytuacji tym bardziej szkoda, że odszedł W.Kamiński) oraz jeszcze jednego młodzieżowca do rywalizacji na skrzydło (domyślam się, że to ta pozycja będzie zarezerwowana dla nich), no chyba, że zawodnicy z akademii świetnie wypadają na treningach i w sparingach. Ewentualnie pomyślałbym jeszcze o jednym skrzydłowym, na wypadek ponownej niedyspozycji Nowaka (niestety miał do tej pory dużo pecha do kontuzji), możliwe jednak, że jako plan awaryjny jest tu szykowany Bartosz.

Obrona wygląda solidnie, utrzymaliśmy praktycznie całość, plus wzmocniliśmy się wspomnianym ekspiłkarzem Puszczy. Na środek pomocy przyszedł raczej ciążący ku ofensywie Łyszczarz plus zdecydowanie uwarunkowanym na atak Dominguez, który w sparingach wygląda dobrze, do balansu ewidentnie brakuje bardziej "6" niż "8". W ataku mamy Muratovica, do którego mam dobre przeczucia oraz Sulę, zawsze jeszcze jest Czapliński lub Sluga, dla mnie wystarczająco, no chyba, że kontuzja Suli wykluczy go na dłużej niż zakładamy.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#184
Zgadzam się - jest dziura na lewej stronie i ewidentnie przydałoby się coś dorzucić do środka.
Dodam jeszcze, że nie przekonuje mnie Niziołek jako piłkarz na pierwszy skład. Jak dla mnie zalicza stopniowy zjazd i w tym sezonie powinien być traktowany jako uzupełnienie składu. A jak dodamy do tego kwestie kartek/kontuzji, to może się okazać, że pod koniec jesieni nie będzie kim grać w środku.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#187
Ja to myślałem że w sezonie na którym będziemy przechodzić na nowy stadion lub w sezonie poprzedzającym nowy stadion, będzie wiał wiatr dużych zmian, PRowych, wizerunkowych, marketingowych, sportowych, organizacyjnych. Taki temat jak nowy stadion jest idealnym kamieniem milowym aby zarządzać, wprowadzać zmiany. Oczywiście sytuacja klubu względem 5/6 lat temu zmieniła się i to w większości na plus, ale czy tego oczekiwałem i pewnie czy inni kibice tego oczekiwali? Nie.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#192
LooZ^ pisze:
piątek, 12 lipca 2024, 9:33
Eh, dla mnie symbolem profesjonalizacji Odry będzie jak w końcu pozbędziemy się JAKO.

Koszulka meczowa wygląda jak zwykły tshirt, albo piżama, do tego od chyba 10 lat te same wzory dresów i polówek. Jeszcze brakuje fotek z czerwonymi koszulkami i numerami napisanymi długopisem.
Ja to mam wrażenie, że one są zawsze "przykrótkie".
Ale ogólnie podzielam zdanie, można mieć stroje z klasą a nasze odwiecznie wyglądają jak koszulka na WF Kajtka z 3c.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#194
LooZ^ pisze:
piątek, 12 lipca 2024, 16:37
No cóż, ja nie znam nikogo kto byłby zadowolony z jakości JAKO, które jeszcze wyglądają jak z ruskiego targu w 93. No ale jak się nawet nie sprawdza rynku i alternatyw, bo kolega, to cóż.
No i niestety ale póki klub będzie działał na zasadzie koleżeństwa to nie przeskoczy pewnego poziomu. Ten sezon można naprawdę nakręcić ludzi na Odrę, żeby na nowym stadionie była dobra frekwencja a na start dostajemy koszulkę którą się da zrobić w 2 minuty w kreatorze JAKO na ich stronie. Już któryś sezon kibice otwarcie mówią dajcie klasyczne pasiaki i kupi napewno więcej niż takie „cuda”. O jakości JAKO nie wspominam bo w porównaniu do Nike czy Adidasa to jest przepaść.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#197
Swoją drogą, obecnie uczestniczę w rozmowach Uni Opole z 4F na temat nowej umowy (już 3 sezon), więc mam pewną perspektywę na to jak wyglądają współczesne realia i patrząc na to na co może liczyć dużo mniejsze przecież Uni Opole od 4F, tym bardziej trudno nie wybuchnąć śmiechem, szczególnie wiedząc ile klub kasuje od rodziców piłkarzy w Akademii za te stroje.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#198
Kacper Buniak, Jan Dębski, Paweł Mróz i Oskar Zawada zostali zgłoszeni do grania w pierwszym zespole. Buniak i Zawada do ofensywy, Dębski może zagrać w środku i w obronie, Mróz to obrońca. Podobno ma być jeszcze jakiś transfer do klubu. Co do koszulek, my poniekąd staliśmy się chyba "zakładnikami" firmy JAKO. Od x lat mamy od nich stroje i chyba po prostu przyjmujemy ich ofertę z pocałowaniem ręki. Jeśli już naprawdę nie chcemy innej firmy bo ... , to może chociaż wynegocjować lepsze warunki. Bo tak jak pisze kolega "LooZ^", od bardziej renomowanej firmy można uzyskać dużo lepsze warunki niż my mamy od firmy JAKO. Ja nie wiem jak my możemy nie mieć koszulki dedykowanej tylko dla nas a nie z katalogu. A drugi komplet meczowy i ewentualnie trzeci ???, będziemy używać tych z poprzedniego sezonu ??? A czerwone koszulki treningowe to już ewenement, jak sięgam pamięcią to one praktycznie cały czas są takie same, ciekawe czy co sezon są dostarczane nowe, bo mam wrażenie że niektóre to już mają trochę za sobą. Temat strojów dla Akademii przemilczę. Pozostaje mieć nadzieję że szczegółowe warunki umowy które nie są widoczne gołym okiem są dla nas bardzo korzystne.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#200
No ja znam historie jak pracownicy dostawali używane koszulki i polówki z poprzedniego sezonu po innych.

Nie mówię przecież, żeby wymieniać 100% co roku, drużyny młodzieżowe mogą mieć ten sam komplet 2-3 lata dla oszczędności, ale koszt kompletów dla 1 drużyny to kilkadziesiąt tysięcy rocznie, gdzie najdroższe są i tak rzeczy które można zostawić na dłużej (kurtki zimowe, torby, plecaki).

Ja nie widzę racjonalnego powodu dla którego to wygląda jak wygląda. Nie widziałem jak jeszcze pracowałem w klubie, a dzisiaj, kiedy Odra jest w zupełnie innym miejscu, a zaraz wchodzi na nowy stadion, to już kompletny absurd.

Co zabawne, już nawet najwięksi nie mają problemu z robieniem indywidualnych koszulek, z czym kiedyś był problem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A w tym samym czasie 4F nie ma problemu robienia indywidualnych zamówień dla Uni Opole, czyli klubu który zamawia pewnie z 10-20 razy mniej (licząc Akademię) niż Odra. Ba, jak dziewczyny narzekały na niewygodne spodenki, to nawet uszyli nowy krój "siatkarski". W takim grały w zeszłym sezonie, to już kolejny rok kiedy moje pracowniczki robiły projekt koszulek. W tle lekki napis "wilczyce".
Obrazek
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron