Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#351
Bądźmy realistami. W klubie na pewno by chcieli, ale jak przedłużymy z nim kontrakt, to jego ewentualne odejście do ekstraklasy lub do klubu, który mu lepiej zapłaci, zostanie utrudnione (co jest w interesie klubu, ale nie w interesie zawodnika). Czyli trzeba jakoś zrekompensować to ograniczenie możliwości, co dzieje się najczęściej poprzez podwyżkę. No i teraz pytanie za 100 punktów - czy klub jest gotowy podwoić czy potroić mu pensję? Moim zdaniem nie.
Módlmy się, żeby został do końca kontraktu, przy jego umiejętnościach i możliwościach finansowych Odry, kontrakt zapewne jest nieprzedłużalny na ten moment.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#353
zebro pisze:
wtorek, 25 lipca 2023, 15:57
Bądźmy realistami. W klubie na pewno by chcieli, ale jak przedłużymy z nim kontrakt, to jego ewentualne odejście do ekstraklasy lub do klubu, który mu lepiej zapłaci, zostanie utrudnione (co jest w interesie klubu, ale nie w interesie zawodnika). Czyli trzeba jakoś zrekompensować to ograniczenie możliwości, co dzieje się najczęściej poprzez podwyżkę. No i teraz pytanie za 100 punktów - czy klub jest gotowy podwoić czy potroić mu pensję? Moim zdaniem nie.
Módlmy się, żeby został do końca kontraktu, przy jego umiejętnościach i możliwościach finansowych Odry, kontrakt zapewne jest nieprzedłużalny na ten moment.
nie mówię o potrojeniu, ale pytanie czy nie warto dać takiemu zawodnikowi dużej podwyżki? Jest to jedyny nasz piłkarz, który w pojedynkę umie wygrać mecz. Ba, jest takich piłkarzy niewielu w ogóle w całej pierwszej lidze. Oczywiście sam Borja musi się na to zgodzić co też na pewno łatwe nie będzie, ale myślę, że nie niemożliwe. O Trojaka i Czyżyckiego też co okienko drżeliśmy, a ostatecznie byli z nami dość długo :)

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#364
Zaodrzański Fanatyk pisze:
piątek, 4 sierpnia 2023, 22:01
smilee pisze:
piątek, 4 sierpnia 2023, 18:58
Lks i Ruch też się podobno przyglądają.
Bojje się scenariuszzaa ze wyjmą go nam w ostatniej chwili okienka i na szybko weź miemy co będzie...
Jeśli już miałby odejść to pół banki to absolutne minimum.
Znając zarząd puści go pewnie za pół darmo i będzie wstyd.
Odrzucali już oferty Ruchu. Prezes Lisiński na pewno zdaje sobie sprawę z tego, co czeka Odrę jeśli Galan odejdzie.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#367
smilee pisze:
piątek, 4 sierpnia 2023, 22:16
Mam nadzieję że zarząd jednak podejmie walkę o utrzymanie go choćby do końca rundy żeby na spokojnie poszukać alternatywy. Szkoda by było żeby ta współpraca tak szybko się skończyła bo uważam że to najlepszy technicznie zawodnik w historii Odry.
W historii ? Mielismy lepszego za Piechniczka, Zbigniew Kwasniewski. On nogami krawat wiazał. Ale nie mial silnego strzału, a Galan potrafi strzelic z kazdej pozycji I w pełnym biegu. To jego dodatkowa wartosc. Nie do zastapienia. Nie znajdziemy szybko podobnego pilkarza. Oby zostal jak najdluzej za kazde pieniadze na jakie stac klub.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#369
https://twitter.com/wlodar85/status/1688142253250801664

Niestety dzieje się to o czym pisałem i czego się obawiałem - słaby start klubu z Ekstraklasy powoduje, że jest w desperacji i robi wszystko, żeby pozyskać najlepszych piłkarzy 1 ligi. I co ciekawe, "pechowo" dla nas, jednym z najlepszych piłkarzy w lidze obecnie jest Galan.

Z jednej strony zasługuje na szansę gry w Ekstraklasie jak mało kto, wielokrotnie pisaliśmy, że przerasta Odrę i ligę. Dodatkowo 30 lat, więc też nie jakiś świetny wiek, jak coś chce jeszcze wyciągnąć ze swojej kariery to najwyższy czas. Z drugiej oczywiście żal wielki, dla takich piłkarzy przychodzi się na stadiony. Szkoda, ale rozumiem. I mam jedynie nadzieję, że Zarząd wykorzysta, że Górnik jest na prawdę 'na musiku' i wyciągnie za Hiszpana jak najwięcej, zdecydowanie powinien być to rekord transferowy naszego klubu, biorąc pod uwagę sytuację Górnika oraz to, że niedawno dostali 3 mln euro za Włodarczyka.

O zastępstwo dla Galana jestem dziwnie spokojny. Wiem, że żadnego meczu jeszcze nie zagrał, na poziomie Ekstraklasy nic nie pokazał, ale mam 'czutkę', że Sarmiento może być kalką Galana. Czy to się sprawdzi, czas pokaże.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#371
respest pisze:
niedziela, 6 sierpnia 2023, 11:19
https://twitter.com/wlodar85/status/1688142253250801664

Niestety dzieje się to o czym pisałem i czego się obawiałem - słaby start klubu z Ekstraklasy powoduje, że jest w desperacji i robi wszystko, żeby pozyskać najlepszych piłkarzy 1 ligi. I co ciekawe, "pechowo" dla nas, jednym z najlepszych piłkarzy w lidze obecnie jest Galan.

Z jednej strony zasługuje na szansę gry w Ekstraklasie jak mało kto, wielokrotnie pisaliśmy, że przerasta Odrę i ligę. Dodatkowo 30 lat, więc też nie jakiś świetny wiek, jak coś chce jeszcze wyciągnąć ze swojej kariery to najwyższy czas. Z drugiej oczywiście żal wielki, dla takich piłkarzy przychodzi się na stadiony. Szkoda, ale rozumiem. I mam jedynie nadzieję, że Zarząd wykorzysta, że Górnik jest na prawdę 'na musiku' i wyciągnie za Hiszpana jak najwięcej, zdecydowanie powinien być to rekord transferowy naszego klubu, biorąc pod uwagę sytuację Górnika oraz to, że niedawno dostali 3 mln euro za Włodarczyka.

O zastępstwo dla Galana jestem dziwnie spokojny. Wiem, że żadnego meczu jeszcze nie zagrał, na poziomie Ekstraklasy nic nie pokazał, ale mam 'czutkę', że Sarmiento może być kalką Galana. Czy to się sprawdzi, czas pokaże.
Nie ma ludzi nie do zastąpienia. Mam tylko nadzieję, że za mniej niż 1 mln zł Odra go nie puści.
Ma być jeszcze jeden nowy zawodnik z zagranicy.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#373
wijamurzyn pisze:
piątek, 4 sierpnia 2023, 22:13
Zaodrzański Fanatyk pisze:
piątek, 4 sierpnia 2023, 22:01
smilee pisze:
piątek, 4 sierpnia 2023, 18:58
Lks i Ruch też się podobno przyglądają.
Bojje się scenariuszzaa ze wyjmą go nam w ostatniej chwili okienka i na szybko weź miemy co będzie...
Jeśli już miałby odejść to pół banki to absolutne minimum.
Znając zarząd puści go pewnie za pół darmo i będzie wstyd.
Odrzucali już oferty Ruchu. Prezes Lisiński na pewno zdaje sobie sprawę z tego, co czeka Odrę jeśli Galan odejdzie.
Ja słyszałem, że Ruch rzeczywiście się nim interesował, ale nawet nie było nawet oficjalnego zapytania.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#374
Trener Skrobacz w wywiadzie dla "Weszło": " Interesowaliśmy się takimi zawodnikami. Chcieliśmy Joana Romana, ale tutaj szybko okazało się, że nas na niego nie stać. Mieliśmy na celowniku Borję Galana z Odry Opole. Był chętny do transferu, dla niego byłby to awans sportowy. Kluby jednak nie mogły wypracować porozumienia, a my nie chcieliśmy się bawić w jakieś gierki i zakończyliśmy temat. Z perspektywy Odry trudno się dziwić jej stanowisku, straciłaby ważnego zawodnika, który ma ważny kontrakt."
cron