Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#308
Może klub jest lepiej zorientowany odnosnie stanu zdrowia. Konrad wróci na boisko najprawdopobniej dopiero w jesiennej rundzie 2024 i bedzie miał 2 lata przerwy i nie bedzie gotowy do gry na poziomie 1 ligi.
Ciekawe jak to wplynie na atmosfore w drużynie?
Ze Słabym i Krysiakiem bylo podobnie.
Z jednej strony chlopak prawie stąd a z drugiej wielka niewiadoma co z nim będzie. Nie bylo dobrego rozwiazania tylko zle i gorsze i w konsekwencji spalenie mostu.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#313
mario11983 pisze:
środa, 12 lipca 2023, 19:33
smilee pisze:
środa, 12 lipca 2023, 19:26
Na waciki :)
Tyle dobrze ze tak całkiem klub go nie zlał.
Co nie zmienia faktu że może liczył na kontrakt i i tak się wkurwił
Mam mieszane uczucia odnośnie nie przedłużenia kontraktu.
Z jednej strony nie wiadomo, czy zagrałby w nadchodzącym sezonie...
Z drugiej strony nie robi się tak z chłopakiem stąd. Od września leczy kontuzję i nagle kop w dupę. Tak się nie buduje wizerunku klubu. Sprowadzamy Czechów, Słowaków, zawodników z Lecha a swoich się nie szanuje.
Kostrzycki kontuzję odniósł na meczu, każdy normalny klub pomaga zawodnikowi w takiej sytuacji. Mogli dać zawodnikowi czas, żeby spokojnie się wyleczył.
Wielka szkoda, bo mógł być mocnym punktem naszej obrony na lata.
Serio? Mocny punkt obrony na lata? Dwa dobre mecze na krzyż od kiedy do nas trafił, poziom trzeciej ligi nic więcej, ciut lepsza wersja Olka Kowalskiego. Klub opłacał pensję jak i leczenie cały czas trwania kontraktu więc się wywiązał ze swojej roboty. On do nas nie przyszedł nawet za umiejętności, tylko #bardziejopolskaodra, podobnie jak czajkowski czy nawet Czapla chociaż on jako jedyny wiadomo było że cokolwiek potrafi. A gdzie jest dziś Czajkowski?
Jak widzę lament durni pod komentarzami na FB to nie wiem czy się śmiać czy płakać, bardzo mnie cieszy wieść że odchodzi bo się po prostu nie nadaje, a jeszcze nie wiadomo kiedy byłby zdolny do czegokolwiek i kiedy jakąkolwiek formę by osiągnął.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#314
też nie rozumiem tego biadolenia.
wskażcie mi jeden mecz, w którym ratował nam dupę. z całym szacunkiem ale jak widziałem jaką ten chłopak ma kordynacje w swoim wieku to az bolało jak on się zbiera, porusza itd. pomylił sporty bo z taką gracją to powinien w siatkówkę grać gdzie się stoi i ten jego wzrost się przyda stojąc. na każde dośrodkowania szedł w pole karne i ile strzelił goli z główek? (to chyba jego atut nie?)

wiecznie pchany na siłę - młody, z opolszczyzny, perspektywiczny.
młody - no widać jak świetnie się ten młody organizm regeneruje.
dajcie spokój już z tym lamentem. unia krapkowice to jest max co ten chłopak jest w stanie osiągnąć.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#319
Muszę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Sztab medyczny Odry od wielu lat cierpi na brak dodatkowych funduszy. Nie mają wystarczająco dużo ludzi do pracy. Duża część terapeutów i lekarzy związała się z klubem emocjonalnie i często robią rzeczy ponad to co mają w umowie. Często są to duże wyżeczenia poświęcają swój wolny czas aby zrobić coś dla Odry. Osoby zarządzające klubem często czekają aż ktoś coś zrobi w tzw czynie społecznym. Mają za mało ludzi, są przepracowani i cały czas są pod presją. Mam świadomość tego co się tam dzieje( pracowałem tam przez 10 lat). Niestety Opole to nie jest dobre miejsce dla sztabów medycznych klubów sportowych. Nie ma tu ani szacunku do ich pracy o finansach nie wspominam. Jest mi przykro że taka sytuacja się wydarzyła w Odrze. Mam nadzieję że w końcu się coś w tym temacie zmieni. Jeżeli Odra nie zwiększy budżetu na sztab medyczny to dalej nic się nie zmieni. Liczenie że ktoś coś będzie robił za pół -darmo to jest nie rozsądne i nie poważane. (Takie akcje można robić jak się jest w 4 lidze gdzie naprawdę nie ma funduszy na to , nie w klubie który jest największym klubem sportowym w regionie z największym budżetem). W końcu ktoś powie dość i opuści klub tak jak wcześniej wielu trenerów,terapeutów czy lekarzy. Mam nadzieję że coś się w tej kwestii poprawi. Konrad trzymaj się.
Komentarz byłego masażysty Odry z FB. Co jakiś czas ktoś kto to widział od środka daje temu upust publicznie, ale ile jest historii jeszcze nieopowiedzianych... Ile to już lat gramy na szczeblu centralnym? A organizacyjnie bliżej nam do Zdzieszowic czy Ozimka, niż choćby Podbeskidzia (nie marząc w ogóle o poziomie polskiego topu).

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#320
respest pisze:
czwartek, 13 lipca 2023, 13:54
Muszę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Sztab medyczny Odry od wielu lat cierpi na brak dodatkowych funduszy. Nie mają wystarczająco dużo ludzi do pracy. Duża część terapeutów i lekarzy związała się z klubem emocjonalnie i często robią rzeczy ponad to co mają w umowie. Często są to duże wyżeczenia poświęcają swój wolny czas aby zrobić coś dla Odry. Osoby zarządzające klubem często czekają aż ktoś coś zrobi w tzw czynie społecznym. Mają za mało ludzi, są przepracowani i cały czas są pod presją. Mam świadomość tego co się tam dzieje( pracowałem tam przez 10 lat). Niestety Opole to nie jest dobre miejsce dla sztabów medycznych klubów sportowych. Nie ma tu ani szacunku do ich pracy o finansach nie wspominam. Jest mi przykro że taka sytuacja się wydarzyła w Odrze. Mam nadzieję że w końcu się coś w tym temacie zmieni. Jeżeli Odra nie zwiększy budżetu na sztab medyczny to dalej nic się nie zmieni. Liczenie że ktoś coś będzie robił za pół -darmo to jest nie rozsądne i nie poważane. (Takie akcje można robić jak się jest w 4 lidze gdzie naprawdę nie ma funduszy na to , nie w klubie który jest największym klubem sportowym w regionie z największym budżetem). W końcu ktoś powie dość i opuści klub tak jak wcześniej wielu trenerów,terapeutów czy lekarzy. Mam nadzieję że coś się w tej kwestii poprawi. Konrad trzymaj się.
Komentarz byłego masażysty Odry z FB. Co jakiś czas ktoś kto to widział od środka daje temu upust publicznie, ale ile jest historii jeszcze nieopowiedzianych... Ile to już lat gramy na szczeblu centralnym? A organizacyjnie bliżej nam do Zdzieszowic czy Ozimka, niż choćby Podbeskidzia (nie marząc w ogóle o poziomie polskiego topu).
Ale to nawet nie jest zaskoczenie, ba, ludzie mniej lub bardziej wiedzą, że praktycznie na każdym polu jesteśmy klubem w zasadzie amatorskim. To już czas by rozliczać zarząd za te kilka lat rządów po Wójcikach i powiedzieć co o tym myślimy. Amatorka, która prędzej czy później skończy się spadkiem.
Nasz klub nie jest klubem poważnym. Nie liczymy się, po prostu gramy mecz co tydzień na jako takim poziomie. Nikogo nie interesujemy, nic się nie dzieje dobrego, nie mamy żadnego wyznaczonego kierunku, żadnych ambicji. Budżet niby mamy taki by na wszystko starczyło a jak się potem okazuje na wszystko brakuje.
Bez zmian, odpowiednich zmian, Odra straci resztki ludzi wierzących w ten klub.
W tak dużym mieście klub nie jest w stanie stworzyć mody na Odrę i zadbać o jej odpowiedni rozwój. Żenada.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#325
Przejrzałem sobie raport PZPN za poprzedni sezon i tak po kolei.
Pod względem frekwencji Odra na 12 miejscu. Przed nami takie potęgi jak Nieciecza czy Resovia Rzeszów czyli ten MNIEJ popularny klub z Rzeszowa(!) a lepszą średnią od nas ma nawet 2 ligowy Kołobrzeg.
Wiadomo,że budujemy stadion więc nie będę się pastwił nad insfrastrukturą ale np. pod względem bufetu gorsza jest tylko Skra.Warunki pracy dla mediów najgorsze w lidze. Sanitariaty - gorszy tylko Chrobry. Przygotowanie boiska - 14 miejsce.Obsługa kibiców niepełnosprawnych - ostatnie miejsce. Współpraca organizatora i podmiotów publicznych - 15 miejsce. Spiker - ostatniej miejsce.
Przecież te wyniki to jest katastrofa. Nie da się wszystkiego usprawiedliwić budową nowego stadionu. To wszystko wyżej jak i wiele innych czynników wpływa na to jak postrzegany jest nasz klub a jest tak, że wszyscy a napewno duża większość postronnych życzy i przewiduje nas do spadku
cron