Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#176
A może zarząd czeka aż sprzedamy Moralesa do Barcelony za 40M€ i wtedy ruszymy na zakupy?

A tak poważnie to mocno się obawiam tego że jak znowu będziemy czekać do ostatniej chwili żeby zobaczyć czy ktoś odejdzie i czy może jakieś darmowe grajki pojawia się w gazetkach promocyjnych to w kolejnym sezonie nie będzie już tak różowo z utrzymaniem.

Po poprzednim sezonie stracilismyb"tylko" trojaka i nikt nie pomyślał że nawet jakbyśmy go nie stracili to i tak trzeba wzmocnień. Tak naprawdę dopiero hiszpan poskładał to na tyle że udało się utrzymać.
No to co zwykle: nie da się grać o wyższe miejsca w tabeli bez napastnika :-(

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#183
Klemenz w Łęcznej. No cóż, nasz chłop na wyciągnięcie ręki, mógłby zostać ostoją defensywy na lata, walczyć z nami o EX(w przyszłości hehe)
Często mam wrażenie, że u nas nigdy nie wiedzą co się w ogóle dzieje na rynku. Jakby żyli w innej gęstości. Nie wiem, weźcie mnie tam zatrudnijcie ba, za darmo bym pracował przysięgam a zrobiłbym miliard razy więcej niż nasz wspaniały zarząd.
No nic, czekanko na transfery z 2-3 ligi jakichś gwiazdorów, apropo, Podbeskidzie wzieło dwóch braci z trzeciej ligi którzy w Mławiance przypierdolili razem jakieś 40 goli. Został tam jeszcze niejaki Odilon, też coś postrzelał, ale u nas to pewnie nie wiedzą że jest taki klub na mapie Polski.
Zero siatki skautingowej, zero dyrektora sportowego, zero jakichś sensownych kontaktów. Pewnie odezwą się do Lecha żeby kopsneli jakiegoś młodziaka. EW Lubin.
Co pokazał Surzyn w Jagiellonii? A w Sandecji? Błędem było jego odejście stąd, jak dla mnie również błędem jest jego powrót i chyba tylko PJS jest jego atutem, śmieszne.
Dawaj Denis Gordzielik ogarnij jakiegoś asa...
Nasz zarząd dostał kilka lat pracy w 1 lidze. Jakie są efekty? To już chyba czas, by te kilka lat oceniać, weryfikować, a nie głaskać się po jajach.
Powoli mnie zaczyna nudzić i męczyć ta amatorka, wolne, turbo wolne działania. Gdzie jest jakaś ambicja, jaki jest kurwa cel i sens tego wszystkiego. Bo ja mam wrażenie że my tak sobie gramy od meczu do meczu, od weekendu do weekendu, jak wygramy to wygramy, jak przegramy to przegramy, Odra, niegdyś duża marka, a dziś ta marka jest rozmieniana na drobne, nie jesteśmy żadnym poważnym graczem, żadnym poważnym klubem, wieczne dryfowanie, raz lepiej, raz gorzej.
W jakim kierunku My idziemy? Nikt nie wie. Nawet sternik tego okrętu.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#185
Kamyk tylko na rok, pewnie po następnym sezonie odpuści, mam nadzieję że w trakcie sezonu któryś z naszych młodych (Kostrzycki, Tkocz) okaże się lepszy i zmieni go w 11. Tak z miesiąc temu myślałem o Klemenzie, nie sądziłem że będzie dostępny na rynku dla 1 ligi, a jednak, ciekawe czy był proponowany Odrze. Jak zarząd chce napastnika na 1 sezon to brać Bilińskiego, 10 bramek jeszcze pewnie strzeli, o ile chce jeszcze grać zawodowo. Józef Burta nowym bramkarzem, młody, dobre warunki, ostatnio rezerwy Śląska, mam nadzieję że Haluch zostaje.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#187
smilee pisze:
piątek, 23 czerwca 2023, 19:05
Haluh powinien być niemal takim samym priorytetem jak Galan. Chłop naprawdę złapał formę i myślę że był najlepszym bramkarzem od wielu lat (licząc pojedynczy sezon/rundę)
Było wiadome, że Hałuch się sprawdzi. Nie wiem jakim cudem Plewnia grał Kalinowskim, ale to był sabotaż i działanie na szkodę klubu.
Jeśli chcemy coś budować poważnego, to musisz szukać graczy, o których oprzesz skład na kilka lat i wykreujesz liderów. Galan, Hałuch to mus. Ale u nas już tak jest, piłkarz przychodzi, pogra coś lepiej to idzie wyżej. Bo po co u nas zostać.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#189
Do czasu aż nie zaczniemy regularnie bić się o awans tak niestety będzie. Skoro nawet gks Katowice jest w stanie wyciągać nam graczy za pół darmo to znaczy że dużo pracy przed nami. Z drugiej jednak strony mam wrażenie że siłne kluby widzą ze warto wypożyczać młodych na ogranie do Odry.
Szkoda tylko że grają młodzi wypożyczeni (np Pingot) a nasi zawodnicy też z potencjalem (Tkocz) w całej rundzie zaliczyli 25 minut :-(.
Mam nadzieję że nocoń zdoła to na tyle poukładać ze znajdzie balans. Tkocz jak nie będzie grał to odejdzie w końcu za darmo bo nie będzie chciał przedłużyć kontraktu... A ja myślę że to naprawdę będzie grajek

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#190
No właśnie. Uważam że Tkocz ma duży potencjał piłkarski, tylko że lubi zajebać babola. Ale to to chyba sztab trenerski jest od tego, by na gościa postawić, pomóc, rozwinąć. Tak jak Klimka. Ograjmy komuś młodzieżowca, why not.
Piłkarze chętnie zbudują projekt, tylko jakiś projekt musi być. A my projektu nie mamy żadnego, Furlepa za szybko zrobił robotę i do dziś się nie potrafimy odnaleźć.
Z całym szacunkiem do Nizioła czy Mikiego, ale dla mnie to już nie są zawodnicy na 1ligę. Okej, z ławki, wejść, jeszcze, ale dziś piłka nożna się rozwija, idzie do przodu, Nizioł miał na wiosnę kilka niezłych meczy, ale on młodszy nie będzie. Dalej żyjemy jego wolnym z Legnicą.
Ja po prostu chciałbym zobaczyć jakiś plan, ambicję, jakiś cel do którego dążymy. Czy to tak wiele?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#192
Foker pisze:
piątek, 23 czerwca 2023, 18:44
Klemenz w Łęcznej. No cóż, nasz chłop na wyciągnięcie ręki, mógłby zostać ostoją defensywy na lata, walczyć z nami o EX(w przyszłości hehe)
Często mam wrażenie, że u nas nigdy nie wiedzą co się w ogóle dzieje na rynku. Jakby żyli w innej gęstości. Nie wiem, weźcie mnie tam zatrudnijcie ba, za darmo bym pracował przysięgam a zrobiłbym miliard razy więcej niż nasz wspaniały zarząd.
No nic, czekanko na transfery z 2-3 ligi jakichś gwiazdorów, apropo, Podbeskidzie wzieło dwóch braci z trzeciej ligi którzy w Mławiance przypierdolili razem jakieś 40 goli. Został tam jeszcze niejaki Odilon, też coś postrzelał, ale u nas to pewnie nie wiedzą że jest taki klub na mapie Polski.
Zero siatki skautingowej, zero dyrektora sportowego, zero jakichś sensownych kontaktów. Pewnie odezwą się do Lecha żeby kopsneli jakiegoś młodziaka. EW Lubin.
Co pokazał Surzyn w Jagiellonii? A w Sandecji? Błędem było jego odejście stąd, jak dla mnie również błędem jest jego powrót i chyba tylko PJS jest jego atutem, śmieszne.
Dawaj Denis Gordzielik ogarnij jakiegoś asa...
Nasz zarząd dostał kilka lat pracy w 1 lidze. Jakie są efekty? To już chyba czas, by te kilka lat oceniać, weryfikować, a nie głaskać się po jajach.
Powoli mnie zaczyna nudzić i męczyć ta amatorka, wolne, turbo wolne działania. Gdzie jest jakaś ambicja, jaki jest kurwa cel i sens tego wszystkiego. Bo ja mam wrażenie że my tak sobie gramy od meczu do meczu, od weekendu do weekendu, jak wygramy to wygramy, jak przegramy to przegramy, Odra, niegdyś duża marka, a dziś ta marka jest rozmieniana na drobne, nie jesteśmy żadnym poważnym graczem, żadnym poważnym klubem, wieczne dryfowanie, raz lepiej, raz gorzej.
W jakim kierunku My idziemy? Nikt nie wie. Nawet sternik tego okrętu.
Bardzo trafne spojrzenie. Zarząd działa z myślą "jakoś to będzie" i byle tylko nie spaść. Ten brak ambicji jest porażający i tak być nie może bo ośmieszamy czymś takim Nasz klub.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#199
queswho pisze:
niedziela, 25 czerwca 2023, 17:19
Deja na papierze fajny transfer, ale jak go wkomponować do Niziołka Kaminskiego Urbańczyka i Wróbla? Pozegnamy Urbańczyka?
Może po prostu ograniczymy rolę Niziołka? Poza tym, grając dwójką w środku, musimy mieć trzeciego zawodnika który coś ogarnia. Takim nie jest ani Urbańczyk, ani Wróbel.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#200
queswho pisze:
niedziela, 25 czerwca 2023, 17:19
Deja na papierze fajny transfer, ale jak go wkomponować do Niziołka Kaminskiego Urbańczyka i Wróbla? Pozegnamy Urbańczyka?
Mimo wszystko uważam, że dla Wróbla 1 liga to za wysokie progi i częściej będzie grać w 4-ligowych rezerwach.
Gdy przyjdzie Deja to będziemy mieli 4 zawodników na 2 pozycje, więc będzie rywalizacja i będą grać ci, co mają najwyższą formę.
cron