Re: Stadion dla Odry

#1388
I słusznie. Wychodzi na to, że te samorządy, które miały wywalone na budowę stadionów są wygrane, bo rząd w ramach kampanii wyborczej rzuci kasą.
Samorządy finansują kluby i stadiony i nie jest to sytuacja idealna, ale mieszanie się władzy centralnej do finansowania poszczególnych klubów czy stadionów to już niezła patologia.

Re: Stadion dla Odry

#1389
No coz, to moze byc wynikiem tego, ze Opole jest nie po tej stronie sceny politycznej. Trzyma sie bardziej lewicy ( bardzo zle kojarzy sie mi to slowo po latach komuny ), niz prawicy. Ktora dzisiaj w swoich dzialaniach przypomina rozdawnictwo " nie swego " jak w czasach socjalizmu. Dla mnie obie strony zle postepuja, a trzeciego silnego alternatywnego ugrupowania politycznego nie ma. Ale to moje zdanie, a z odleglej hameryki wszystko jest oceniac prosciej lecz subiektywniej. Bede wracal wiec polityka, zagadnienia i wszelkie sprawy dotyczace obecnej polityki wydaja mi sie coraz blizsze

Re: Stadion dla Odry

#1390
Osobiście dziwiło mnie, to że miasto nawet nie próbowało wystąpić do ministerstwa sportu o dofinansowanie. Raków dostał już dwa razy dotację, najpierw w 2 lidze ale zbudowali za to pawilon klubowy a potem w ekstraklasie na ten kurnik o kształtach przystanku autobusowego.

Z drugiej strony brak rządowego wsparcia świadczy o opolskich posłach, nawet ministra sportu mamy z opolszczyzny. Takim bylejkaim kowalskim trzeba podziękować przy wyborach.

Re: Stadion dla Odry

#1392
Odnośnie stadionu Rakowa - śmieszna jest ta dotacja o tyle, że rozbudowa będzie tak w zasadzie boiska treningowego. Z tego co jakiś człowiek z Częstochowy mówił, to chcą rozbudować trybunę i wziąć się za budowanie nowego stadionu na który już finalizują zakup działki. Czyli rząd daje dotację typu "orlik +"

Re: Stadion dla Odry

#1393
Dokładnie tak jest. Modernizacja stadionu Rakowa który niedawno był modernizowany, kiedy już za zakrętem mają wizję nowego stadionu. Ale czego się nie robi przed zbliżającymi się wyborami zwłaszcza w mieście gdzie od lat jest duży elektorat lewicy. Napisze mi ktoś czy u nas jest zawarta możliwość jakiejkolwiek rozbudowy nowego stadionu w późniejszym czasie ?
cron