Re: Z oficjalnej...

#1153
LooZ^ pisze:
wtorek, 16 marca 2021, 19:05
Dla równowagi, osoby z klubu z którymi rozmawiałem stawiają tezę, że didi ma "problemy psychiczne" i jest "niestabilny psychicznie" tudzież "chory psychicznie", a jeden z piłkarzy niedawno chciał nawet rozwiązania umowy z winy klubu ze względu na mobbing.
A co Ci mieli powiedzieć,że nie zgadzają się z decyzją Lisińskiego! Zarząd jest nie odpowiedzialny! Oni nawet by się pogubili w kole gospodyń wiejskich! A jeżeli nawet to prawda że problemy tzw. psychiczne, to w sto razy lepiej zarzadzanej Pogoni Szczecin nikt tego nie odkrył?

Re: Z oficjalnej...

#1156
Przesłuchałem całą konferencję. No trzyma się to kupy wszystko. Skoro były skargi i źle się współpracowało, to nie rozumiem, dlaczego wcześniej chciano przedłużyć kontrakt, i dlaczego nie można było w takim razie zostawić trenera do końca kontraktu, czyli czerwca, skoro i tak Plewnia ma prowadzić zespół do końca sezonu. I te zmiany w kontrakcie, mega słabe.

Powiem tylko tyle - albo w tym tygodniu jakieś jedno wydarzenie zrobiło mega kwas (i nikt nie chce powiedzieć), albo mają kogoś dogadanego (bo te argumenty przeciw trenerowi brzmią jak wymówka na zwalenie winy na trenera i zrobienie gruntu pod innego). Do tego ta wizyta w PZPN w ostatnich dniach (z prezydentem AW, który nie ukrywa ambicji, a prezes Lisiński to jego były podwładny) i powiązania Opola z innym trenerem, no dziwne to. W miare klaruje mi się to w jedną całość, zobaczymy czy to prawda.

PS. Zawsze jak coś jest nie tak, to pada nazwisko Gitlar, może czas podziękować za współpracę?

Re: Z oficjalnej...

#1158
... myślę że nadal nie wiemy wszystkiego.
I jako że te niewiadome są po stronie klubu to pewnie nigdy się nie dowiemy.
Coś mi tu jednak śmierdzi.

P.s. co do I.G. to zgadzam się z przedmówca - skoro już za poprzednich prezesów podobne zagrywki były to kto może być za to odpowiedzialny ... ?

Re: Z oficjalnej...

#1162
Obejrzałem dwie konferencje i moim zdaniem tam coś mogło się dziać od dłuższego czasu i nie było to nic dobrego. Wypowiedzi trenera Brehmera z dnia wczorajszego i z dzisiejszej konferencji, a także słowa Lisińskiego mogą świadczyć, że te relacje na linii trener - zawodnicy faktycznie mógł przypominać swego rodzaju "mobbing". Trener ma prawo wymagać wiele od zawodnika, ale z gadki czuć po prostu, że w pewnym momencie ktoś przegiął przysłowiową "pałę" i tym kimś prawdopodobnie jest trener Brehmer, choć jeszcze wczoraj bardziej byłem skłonny uwierzyć w wersję, że to piłkarze próbują sterować klubem, tak dziś uważam że to faktycznie trener mógł przesadzić i doszło do takiej sytuacji, że OZPN ratował się rozmową z Bońkiem, bo nie byli pewni czy mogą dać Plewni prowadzić zespół do końca tego sezonu, czy może na gwałt muszą szukać zastępstwa, bądź była to rozmowa czysto wyjaśniająca powód zwolnienia trenera. Tak czy inaczej - w eter znów poszło, że Odra jest niestabilnym klubem, w którym wywala się trenerów osiągających wyniki z byle powodu, choć myślę, że zarówno w przypadku Furlepy jak i w tym - powód po prostu był, ale nie można go podać do publicznej wiadomości, nie narażając się na wszelkiego rodzaju konsekwencje.

Re: Z oficjalnej...

#1163
Nic tu się nie klei. Jeżeli mieli zastrzeżenia do trenera co do charakteru nie było by propozycji kontraktu. Gdyby miał trener spine z Kuchta po meczu że Stomilem nie czekali by tyle czasu że zwolnieniem. Trzymam rację Brehmera i coś zarząd kombinuje na boku. A tak poza tym to #gitlarmusiodejsc

Re: Z oficjalnej...

#1165
Przypomniało mi się że pewnie większość z nas miało szalonego nauczyciela WF czy trenera klubowego który tak nas cisnął ze jak buta na boisku zgubiłem bałem się opierdolu z jego strony ale na zawodach to się grało na maxa a każdy mecz to była wojna. Po porażkach rzeczy fruwały w powietrzu albo ktoś indywidualnie zebrał za błędy ale jakoś się żyło i dawało radę.

Re: Z oficjalnej...

#1166
Decyzje w Odrze są zapewne podejmowane kolektywnie, nie podejrzewam że Ktoś wychodzi ze Swojej roli. Zapewne kompetencje i zakres obowiązków są podzielone. Jedni mają robić miłe wrażenia inni od czarną robotę musza wykonywać. Jak w każdej firmie, norma.
Nie wiem co Zarząd mógłby kombinować na boku?
Byłbym ostrożny z tak radykalnymi teoriami .
Pozdrawiam Kolegę Rogala

Re: Z oficjalnej...

#1168
Tak, każmy zawodnikom jeszcze trenować na łące pełnej dziur lub na asfalcie, a bramki niech sobie zrobią z plecaków. :)
Czasy się zmieniają, zamordysta-dyktator to nie jest trener na dzisiejszą rzeczywistość. Żeby było jasne - ja nadal nie wiem co dokładnie stało się w klubie, ale niezmiernie dziwi mnie powszechne uwielbienie dla tyranów. Kluczem w zarządzaniu drużyną jest dopasować styl do zawodników, a nie ich zajechać.

Re: Z oficjalnej...

#1170
maverick pisze:
środa, 17 marca 2021, 10:25
Twierdziłem, twierdze i twierdzić będę ze Gitlar z całym szacunkiem dla jego miłości do klubu (bla bla bla) jest kurwa osoba nie na miejscu, który jatrzy w tym klubie od lat. Amen.
Juz dawno uwazałem, ze Gitlar powinien sprzedawac pamiatki w klubie, a nie blokowac miejsce w Zarzadzie, do tego kompromitowac nasz klub. Gdybysmy mieli zamiast niego osobe kompetentna i inteligentna zapewne nie dochodziloby do takich skandali. Jako jeden z najstarszych
i najwierniejszych kibicow Odry jestem jak najbardziej za jego odwołaniem I ewentualnym przeniesieniem na inne stanowisko. Chociacz kto wie, pozostanie tego Pana w klubie moze nawarstwiac nowe problemy w przyszlosci, wiec i przenesienie moze byc pomyłka.

Re: Z oficjalnej...

#1172
Panowie. Czego wy tu jeszcze nie rozumiecie?

1. Podczas ostatniego meczu z Zagłębiem taki oto cytat poleciał od kogoś z ławki trenersiej z Zagłębia podczas owego meczu: "Panie Trenerze Odry - proszę zmienić leki te już nie działają" - Ten tekst w 100% oddaje to co się działo.

2. Powód przy zwolnieniu "utrata zaufania" zawsze się podaje w momencie gdy osobie zwalnianej nie chce się robić problemów na przyszłość i nie podaje się prawdziwych powodów. Pan Prezes mógłby podać do opini publicznej dokładne powody ale po co? Nie chce mu brudzić w papierach, "prać brudów" na zwenątrz i to jest najprostszy sposób. Np w mojej byłej pracy prawnicy i prezes też jak kogoś zwalniałem to kazali mi pisać utratę zaufania a nie prawdziwy powód za który kogoś zwalniałem. Swoją drogę potem i mnie zwolnione z powodu "utraty zaufania" :)

3. U Bońska w PZPNie był Prezes co oczywiste, a dlaczego też Pan Prezydent? Bo to on jest z prawnego punktu właścicielem klubu. Więc u władz w PZPNie był właściciel klubu oraz Prezes. Niby kto bardziej ważny miał tam jechać? Trzeba tylko się cieszyć że prezydent się angażuje w sprawy klubu i pojechał rozmawiać z Bońkiem! A po co tam byli? Dla mnie to też jest jasne. By załatwić to by Piotrek Plewnia mógł prowadzić drużynę do końca sezonu a nie tylko przez kilka meczy jak to jest w regulaminie.

4. Pan były trener miał trochę nierówno pod sufitem, miarka się przebrała i tyle. Nie tylko zawodnicy z niego byli niezadowoleni ale i zarząd też - po prostu w tej sprawie się zgadzali więc go zwolnił. To że Prezes podziela zdanie zawodników nie przeinaczajcie tego na wersie "Prezes słucha zawodników"

5. Bardziej mnie zastanawia i trochę niepokoi fakt że Pan Prezes na konferencji powiedział, że klub zrobi wszystko by Plewni pomóc zdobyć papiery UEFA PRO. Zabrzmiało to tak jak by nie miał zamiaru od nowego sezonu zatrudnić kogokolwiek, i to Plewnia miałby być trenerem na następny sezon również. Również nigdzie Prezes nie powiedział, że ma zamiar szukać trenera czy coś podobnego.

PEACE :))))

Re: Z oficjalnej...

#1173
yopo pisze:
środa, 17 marca 2021, 15:31

2. Powód przy zwolnieniu "utrata zaufania" zawsze się podaje w momencie gdy osobie zwalnianej nie chce się robić problemów na przyszłość i nie podaje się prawdziwych powodów. Pan Prezes mógłby podać do opini publicznej dokładne powody ale po co? Nie chce mu brudzić w papierach i to jest najprostszy sposób. Np w mojej byłej pracy prawnicy i prezes też jak kogoś zwalniałem to kazali mi pisać utratę zaufania a nie prawdziwy powód za który kogoś zwalniałem. Swoją drogę potem i mnie zwolnione z powodu "utraty zaufania" :)
Ten powód po prostu najlepiej broni się w sądzie pracy, dlatego tak radzą prawnicy.

Re: Z oficjalnej...

#1174
Ciekawą rzeczą z konferencji Brehmera jest sprawa z Trojakiem - niby zarząd chciał dwa razy się go pozbyć i dzięki interwencji trenera nie został on sprzedany i jest to o tyle ciekawe iż tylko ślepy może nie widzieć ile Trojak daje zespołowi, a zarząd chce go sprzedać, ciekawa sprawa. Poza tym kolejna osoba z której wypowiedzi wynika iż Gitlar mąci w klubie.

Co do Plewni boję się o jedno, jest to bardzo wartościowa persona w klubie i jeśli zostałby trenerem na stałe to bardzo bym nie chciał aby podzielił los Magiery, Vukovica czy Djurdjevica po pierwszej przeszkodzie której nie udałoby mu się pokonać.

PS: Dlaczego od pewnego czasu wszystkie konferencje i kulisy są wrzucane w jakości 480p, wyglądają jak w 2010 roku do tego ten niezbalansowany dźwięk...
cron