Re: Stadion dla Odry

#1147
Pewnie na mnie naskoczycie ale jako architekt z wykształcenia jestem totalnie rozczarowany..
Na tego typu projekt nie należy patrzeć przez pryzmat elewacji bo to drobiazg a projekt to zwykły blaszak na żelbetowych słupach, konstrukcyjnie i architektonicznie to lata 90-te, od dawna się tak nie buduje, przegrał już kilka konkursów a pierwotnie pochodzi z Rumuni skąd z modyfikacjami był odsprzedawany.
Oczywiście o gustach się nie dyskutuje więc nie zamierzam, ale skoro tu takie zachwyty to każdy ma prawo..

Re: Stadion dla Odry

#1148
herbowy pisze:
wtorek, 14 sierpnia 2018, 16:59
Pewnie na mnie naskoczycie ale jako architekt z wykształcenia jestem totalnie rozczarowany..
Na tego typu projekt nie należy patrzeć przez pryzmat elewacji bo to drobiazg a projekt to zwykły blaszak na żelbetowych słupach, konstrukcyjnie i architektonicznie to lata 90-te, od dawna się tak nie buduje, przegrał już kilka konkursów a pierwotnie pochodzi z Rumuni skąd z modyfikacjami był odsprzedawany.
Oczywiście o gustach się nie dyskutuje więc nie zamierzam, ale skoro tu takie zachwyty to każdy ma prawo..
OOo... Pierwsza tak odmienna od pozostałych opinia. Jako fachowiec możesz to trochę rozwinąć? Ja myślałem, że "blaszak na żelbetowych słupach" to standard jeśli chodzi o stadiony (podobnie wygląda to przynajmniej dla mnie laika w Lubinie czy Tychach, które mają bardzo ładne stadiony). Co powinno być zamiast tego wg nowszych standardów? Jakieś przykłady?
Bardzo mnie zaciekawiłeś dlatego tak wypytuje.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Stadion dla Odry

#1149
Ja naskakiwać nie mam zamiaru, ale po prostu nie masz racji.

Skoro jesteś architektem to chyba wypadałoby poczekać z tak jednoznacznymi sformułowaniami do zapoznania się z dokumentacja? Zapewniam cię, że to nie jest żaden "blaszak na żelbetowych słupach" (takie faktycznie 2-3 były)

Od lat śledzę budowę stadionów w Europie i nie przypominam sobie takowego. Jako osoba bezpośrednio zaangażowana w prace grupy roboczej nie wierzę do czasu pokazania mi dowodów w żadną Rumunię i odkupywanie dokumentacji, bo nie ma to żadnego sensu. Dodatkowo, mój ojciec 30 lat miał firmę budownictwa ciężkiego więc całkiem dobrze orientuję się w technologii budowlanej. Gwarantuję, że stadion jest zaprojektowany pod względem inżynieryjnym bardzo dobrze i oparty jest na prefabrykowanych modułach, a nie na żadnych "żelbetowych słupach", chociaż nawet ciężko mi się domyślić co masz na myśli. Do tego z dużą uwagą do detalu.

Zresztą, architekci w komisji bardzo wysoko ocenili poziom inżynieryjny tego projektu - na równi z pracą JSK Architekci. Gdzie po niektórych się kompletnie przejechali właśnie za "projekt rodem z lat 90".
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron