Młoda Odra

#1
Tutaj można wrzucać informacje o naszych juniorach.

Na początek:
http://www.jaki.pl/article/view/dotrzymalem-slowa--1150 pisze: Kilka miesięcy temu(jeszcze będąc radnym) zobowiązałem się, że środki jakie otrzymam za pracę w komisji Rady Miasta Opola ds. rad dzielnic - w całości przekaże dla młodych piłkarzy Odry Opole.

Wywiązałem się nie tylko ze swojego obowiązku tj. rzetelnej pracy w komisji (najwięcej poprawek i uchwał będących efektem pracy tej komisji - jest mojego autorstwa), ale również nie wziąłem za tą pracę pieniędzy. Wczoraj przekazałem je w postaci sprzętu sportowego i upominków młodym chłopcom z Odry Opole.

Ja będąc w ich wieku, też grałem w Odrze i zawsze brakowało nam sprzętu. Niech tym dzieciaczkom teraz nie zabraknie.
http://www.jaki.pl/article/view/dotrzymalem-slowa--1150
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Młoda Odra

#4
oderkaopole'94 pisze:Tak dla porównania wyników seniorskich i juniorskich w naszym klubie to wczoraj juniorzy wygrali z Ruchem Zdzieszowice 5;0.
fajna sprawa. jechalem do w-wki z ojcem jednego takiego juniora i opowiadal ze trenerzy Odry strasznie im daja w dupe. czesto tak ze mlodzi po treningu juz nic nie jedza tylko klada sie martwi spac. ojciec sie martwil o pocieche ze niby za mlodzi a jak widac tak buduje sie charaktery i uczy pilkarstwa.
szkoda tylko ze nasi pilkarze seniorzy po treningach nie padaja do lozka. tutaj moze sie myle, padaja po treningach i wyskokach na jednego zapominajac o naszych upokorzeniach w dwoch ostatnich sezonach.

Re: Młoda Odra

#8
Jakoś tak cicho o naszych juniorach, a w sumie dużo się dzieje. W najbliższą sobotę juniorzy młodsi grają najprawdopodobniej najważniejszy mecz sezonu - z Gwarkiem Zabrze. Jeżeli wygrają ten mecz, pewnie nie dadzą sobie odebrać prowadzenia w tabeli już do końca. Tylko drużyna z pierwszego miejsca awansuje do czwórki najlepszych w Polsce. Trzymajmy za nich mocno kciuki. Warto budować drużynę przyzwyczajoną do zwyciężania. W bilansie bramkowym po prostu miazga - 28 goli strzelonych przeciw 11 strzelonym przez drugiego w tabelki Gwarka (mają dwa mecze mniej).

Dużo słabiej jest w juniorach starszych. Tutaj z kolei wyglądamy naprawdę źle - 6pkt w 8 meczach. Np. Pomologia Prószków bije nas na głowę. Szkoda, bo juniorzy starsi to bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny. Plusem jest to, że Dawid Wolny jest liderem klasyfikacji strzelców.

Re: Młoda Odra

#9
Ale nie zapominajmy o tym, że juniorzy starsi grają również w podstawowym składzie Odry, co na pewno odbija się dużo na wynikach w "ich" lidze
tam bodajże są przepisy takie, że junior jak zagra 45 minut w pierwszym składzie to już w juniorach nie może rozegrać pełnych 90 (poprawcie mnie jeżeli się mylę)
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Młoda Odra

#11
zebro pisze:Jakoś tak cicho o naszych juniorach, a w sumie dużo się dzieje. W najbliższą sobotę juniorzy młodsi grają najprawdopodobniej najważniejszy mecz sezonu - z Gwarkiem Zabrze. Jeżeli wygrają ten mecz, pewnie nie dadzą sobie odebrać prowadzenia w tabeli już do końca. Tylko drużyna z pierwszego miejsca awansuje do czwórki najlepszych w Polsce. Trzymajmy za nich mocno kciuki. Warto budować drużynę przyzwyczajoną do zwyciężania. W bilansie bramkowym po prostu miazga - 28 goli strzelonych przeciw 11 strzelonym przez drugiego w tabelki Gwarka (mają dwa mecze mniej).

Dużo słabiej jest w juniorach starszych. Tutaj z kolei wyglądamy naprawdę źle - 6pkt w 8 meczach. Np. Pomologia Prószków bije nas na głowę. Szkoda, bo juniorzy starsi to bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny. Plusem jest to, że Dawid Wolny jest liderem klasyfikacji strzelców.
Zapraszam na oficjalna stronę klubu. Tam o juniorach nie jest cicho. Pozdrawiam!
http://www.oksodraopole.pl/751-dobry-wy ... ich-rezerw
http://www.oksodraopole.pl/749-deszczow ... a-juniorow
http://www.oksodraopole.pl/mecze/liga-j ... -mlodszych
http://www.oksodraopole.pl/mecze/makror ... -starszych
http://www.oksodraopole.pl/mecze/ii-liga-juniorow

Re: Młoda Odra

#12
Przypomne jeszcze o rezerwach juniorów starszych Odry. Drużyna juniorów Odra II Opole gra w juniorach starszych w 2 lidze. Cala druzyna sklada sie z chłopaków z rocznika 1997! Chłopaki grają z przeciwnikami o 3 lata starszymi. W ligowej tabeli plasuja sie na drugim miejscu. Za rok ta druzyna zastapi rocznik 1996 w lidze makroregionalnej.

Re: Młoda Odra

#13
Juniorzy młodsi zremisowali wczoraj na wyjeździe z Gwarkiem, w meczu na szczycie. Nie jest to zły wynik, ale jeżeli Gwarek wygra wszystko do końca, to wyprzedzi Odrę. Liczę, że stracą punkty w Chorzowie. Awans do półfinału to byłoby coś.

Re: Młoda Odra

#14
Niestety, juniorzy młodsi przegrali nieoczekiwanie w Zielonej Górze, która okupowała doły tabeli. Szkoda, ten wynik praktycznie przekreśla awans do półfinału (Gwarek ma 2 pkt przewagi i rozegrany jeden mecz mniej).

Re: Młoda Odra

#16
Szkoda, że od lat dobra gra juniorów nie przekłada się na grę w dorosłej piłce. Młodzi w seniorskiej drużynie nie potrafią się przebić. Dopiero po tournee po rożnych klubach opolskich i śląskich wracają by grać w Odrze. Ostatnio zrobił się szum z powodu likwidacji Młodej Ekstraklasy i powrót do grania drużynach rezerw. No i niestety niektóre rezerwy Ekstraklasy muszą grać po III i IV ligach. I lament, bo jak mówią pokrzywdzeni to uderza w ich system szkolenia. Granie w niskich klasach rozgrywkowych ze słabymi drużynami powoduje , że ten okres jest w zasadzie stracony. Coś czuje, że podobna sytuacja jest w od lat w przypadku całej Odry Opole i juniorów i seniorów. Juniorom brak konfrontacji z mocnymi śląskimi drużynami.

Re: Młoda Odra

#17
Dziś na Oleskiej w rozgrywkach CLJ spotkały się zespoły Odry Opole i Śląska Wrocław. Mecz pokazał, że mamy bardzo interesujące zaplecze dla pierwszej drużyny seniorów. W I połowie Odra miała 3 bardzo dobre okazje do strzelenia bramki. Graliśmy dużo kombinacyjnej piłki, momentami imponowała gra z pierwszej piłki i ofensywne akcje. Druga połowa była bardziej wyrównana. W 69 minucie Śląsk objął prowadzenie, na szczęście w końcówce wyrównaliśmy. Obiektywnie mówiąc - Odra była zespołem lepszym i gdyby wykorzystała swoje okazje, cieszylibyśmy się z kompletu punktów. Trzeba jeszcze dodać, że bramkarz Śląska wyciągał prawie wszystko co szło w bramkę. Ostateczny wynik 1:1.
Dodam, że na trybunach było ok. 80 widzów.
ODRA OPOLE 1945

Re: Młoda Odra

#18
Na stronie oficjalnej jest napisane, że juniorzy starsi nie mają już szans na awans z grupy. Czy w CLJ nie ma rundy rewanżowej? Na 90minut jest to normalnie rozpisane - gdzie zatem graliby nasi juniorzy starsi na wiosnę?

Re: Młoda Odra

#19
Coś cicho w temacie, a ten sezon CLJ będzie bardzo ciekawy. Oprócz dotychczasowych silnych zespołów, zagramy w lidze z naprawdę dobrymi ekipami (w tym roku CLJ jest podzielona na dwie grupy - wschód i zachód). Fajnie będzie zobaczyć, jak nasi wychowankowie prezentują się na tle takich ekip jak Lech czy Pogoń. Byłoby super, gdyby udało się zająć coś w okolicach 7 miejsca.
cron