Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:30)

#1
Ostatnia kolejka rundy jesiennej i ostatnia nadzieja na zmniejszenie dystansu do czołówki, która musi pogubić jakieś punkty w bezpośrednich pojedynkach:

Polonia Łaziska Górne - Skałka Żabnica
Rozwój Katowice - Pniówek Pawłowice Śl.
LZS Piotrówka - Szczakowianka Jaworzno


Skra Częstochowa - TOR Dobrzeń Wielki
Start Bogdanowice - LZS Leśnica
Victoria Częstochowa - Przyszłość Rogów
Start Namysłów - BKS Stal Bielsko-Biała

Victoria w dwóch ostatnich kolejkach odniosła dwa pierwsze zwycięstwa w sezonie (z Bogdanowicami i Victorią Cz.), strzelając im tyle samo bramek co Odra. Czyżby D. Kaniuka miał patent na utrzymywanie tej drużyny w III lidze? Tak czy siak my musimy ten mecz wygrać - i szanse na awans nie mają tu nic do rzeczy!

Tabela po 14 kolejkach:
1. Rozwój Katowice 31 pkt
2. Polonia Łaziska Górne 31 pkt
3. Pniówek Pawłowice Śląskie 29 pkt
4. Szczakowianka Jaworzno 25 pkt
5. Odra Opole 24 pkt
6. Skałka Żabnica 23 pkt
7. LZS Leśnica 22 pkt
8. Skra Częstochowa 21 pkt
9. LZS Piotrówka 21 pkt
10. BKS Stal Bielsko-Biała 18 pkt
11. ...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 listopada 2011, 20:07 przez rozeff, łącznie zmieniany 1 raz.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:

#5
Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Polonia Łaziska przegrała jeden mecz w 2. kolejce (wyjazd do Bielska) i zaliczyli wtedy kilka remisów (kolejki 1, 3 i 4). Od 5 kolejki cały czas wygrywają, z przerwą na jeden remis w Rogowie (bramka stracona w końcówce). Niemniej jednak jakoś dziwnie strata do nich mnie nie niepokoi aż tak bardzo (chociaż 7 pkt to naprawdę dużo). Z Rozwoju chyba schodzi powietrze pod koniec rundy i ciekawie zapowiada się mecz z Pniówkiem, ale pewnie wygra Rozwój. Czyli koniec jesieni do strata 7 pkt do dwóch liderów, 2 do Pniówka i liczę, że Piotrówka urwie coś Szczakowiance. A nam pozostaje tylko zwycięstwo.

Na wiosnę to jest do odrobienia, ale jak już kiedyś pisałem, sporo musi się zmienić. Nie tak wyobrażałem sobie walkę o awans, ale nie ma co marudzić.

Re: Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:

#6
zebro pisze:Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Polonia Łaziska przegrała jeden mecz w 2. kolejce (wyjazd do Bielska) i zaliczyli wtedy kilka remisów (kolejki 1, 3 i 4). Od 5 kolejki cały czas wygrywają, z przerwą na jeden remis w Rogowie (bramka stracona w końcówce). Niemniej jednak jakoś dziwnie strata do nich mnie nie niepokoi aż tak bardzo (chociaż 7 pkt to naprawdę dużo). Z Rozwoju chyba schodzi powietrze pod koniec rundy i ciekawie zapowiada się mecz z Pniówkiem, ale pewnie wygra Rozwój. Czyli koniec jesieni do strata 7 pkt do dwóch liderów, 2 do Pniówka i liczę, że Piotrówka urwie coś Szczakowiance. A nam pozostaje tylko zwycięstwo.

Na wiosnę to jest do odrobienia, ale jak już kiedyś pisałem, sporo musi się zmienić. Nie tak wyobrażałem sobie walkę o awans, ale nie ma co marudzić.
Jeżeli do twoich rozważań dodamy rozważania Jacy, to mamy już komplet:)
Rozważania przed końcem
Już za kilka dni zakończy się runda jesienna sezonu 2011/2012 w III lidze. Na kolejkę przed końcem piłkarskiej jesieni w grupie opolsko-śląskiej naszemu zespołowi udało się zmniejszyć dystans do lidera tabeli. W tej chwili do odrobienia jest 7 punktów, czyli dokładnie tyle, ile na koniec zmagań przed rokiem. OKS ma jednak jeszcze jedną szansę w postaci sobotnich derbów z Victorią Chróścice. Przed 15 kolejką pewnym jest jedynie to, że nasi chłopcy nie są w stanie zająć miejsca wyższego niż czwarte oraz niższego niż dziewiąte. Ten drugi wariant może się ziścić wyłącznie przy bardzo niesprzyjających okolicznościach.

Nie uda się także wypracować straty mniejszej niż 5 punktów, choć można ją zmaksymalizować do punktów 10. Taki scenariusz to jednak mamy nadzieję co najwyżej widmo czarnowidztwa i katastrofy. Wiadomo też, że zespół, który przez całą zimę spoglądać będzie na rywali z najwyższej pozycji będzie miał minimum 32 punkty, a przy optymalnym obrocie spraw punktów 34.

Po 14 kolejce na czele z taką samą ilością zdobyczy są już dwa zespoły. Katowicki Rozwój, który objawy zadyszki pokazał już tydzień temu w pojedynku z TOR-em Dobrzeń Wielki, tym razem przegrał po raz pierwszy i niepokonanych w rozgrywkach na dzień dzisiejszy już nie ma. Znakomita passa bez porażki skończyła się na stadionie w Jaworznie, a srogie lanie 4:0 może oznaczać, że to nie wszystkie punkty, jakie Katowiczanie mogą jeszcze pogubić. W ostatniej kolejce na Wujku dojdzie do szlagierowego spotkania z rewelacyjnym Pniówkiem i nie ma innej możliwości jak strata oczek przez którąś z drużyn.

Na jeszcze większą niespodziankę sezonu wyrasta zespół z Łazisk Górnych. Wydaje się, że ekipa prowadzona przez Piotra Mrozka znalazła patent i sposób na punktowanie. Przypomnijmy, że jedenastka Polonii jako jedyna wywiozła z Oleskiej komplet punktów, będąc w ocenie fachowców zespołem ustępującym Odrze na boisku. Kto wie, czy ten mecz nie będzie od najbliższej soboty opisywany jako przegrana z mistrzem jesieni. Niewielkie to jednak pocieszenie, gdyż chcąc grać o jak najwyższe cele Odra musi koncentrować się wyłącznie na swoich poczynaniach. Ogromne znaczenie przy zakładaniu celów na wiosnę oprócz bilansu punktowego i miejsca w tabeli mieć będzie sytuacja organizacyjna klubu. To jednak rozważania na inną okazję, choć bardzo nieodległą w czasie i dotycząca jeszcze bieżącego roku kalendarzowego.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:

#7
Ogromne znaczenie przy zakładaniu celów na wiosnę oprócz bilansu punktowego i miejsca w tabeli mieć będzie sytuacja organizacyjna klubu. To jednak rozważania na inną okazję, choć bardzo nieodległą w czasie i dotycząca jeszcze bieżącego roku kalendarzowego
Ten fragment jest tutaj najważniejszy. Byłoby źle, gdyby jakieś głupie 3 pkt stracone tej jesieni wpłynęły na decyzję "bijemy się o awans czy nie" i konstrukcję budżetu rocznego. Jak się uda awansować, to większa kasa i tak będzie potrzebna. Jeżeli nie (nie chcę dopuszczać do siebie takiej myśli), to i tak przyszła jesień musi być nasza, a na to potrzeba więcej środków. Trzymam kciucki za zarząd, w szczególności za jego członków kluczowych w tym momencie.

Re: Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:

#17
Szkoda że runda się kończy , Tadziu w takim gazie ze szok. Teraz trzeba zimę dobrze przepracować. 7 pkt straty to tak jak w tamtym sezonie. Szkoda straconych punktów u siebie , ale teraz możemy sobie gdybać. Trzeba wziąć się do roboty. O Łasiska i Pniówek jestem spokojny. Gorzej z Rozwojem i Szczakowianką. Teraz czeka nas wyjazd do Tułowic na puchar i długa przerwa zimowa.

Re: Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:

#19
Dzisiaj oprócz, jak zwykle, Tadzia, na wielkie brawa zasłużył Klemenz. Jedyny, któremu się chciało grać (znowu: oprócz Tadzia), walczył o każdą piłkę, odbiorów miał więcej niż cały zespół. Widać, że jest reprezentantem Polski. Szkoda, że grali do niego tak mało piłek, bo mniemam, że byłby lepszym rozgrywającym niż Sikorski, który nic dzisiaj nie pokazał.
Cóż, trzeba mieć nadzieję, że powiozą Tułowice i przepracują solidnie zimę, bo nawet jeśli mielibyśmy awansować, to, wnosząc po grze, dramatycznie walczylibyśmy o utrzymanie w 2 lidze.

Re: Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:

#20
respest pisze:...na wielkie brawa zasłużył Klemenz. ...
ja chyba oglądałem inny mecz :) ponieważ strat to on miał więcej niż nie jeden zawodnik z Chróścic (no chyba że tak idealnie grał przez pierwsze 10 minut bo nie zdążyłem ich zobaczyć niestety) Co zagranie główką niecelne tak samo z podaniami nogą ale jest młody i może mu się zdarzyć ale jak na kadrowicza Polski (reprezentacji obywatelskiej jak kto woli :)) Szybkością też nie grzeszył niestety. Mam nadzieję, że Tadziu zostanie i paru zawodników się ogarnie bo jak na razie to się nie nadają nawet na obecną ligę ;]

PS. Ciekawi mnie jakim cudem w klubie nie został Dominik Dora (nr 9 w Victorii) który w dzisiejszym meczu jeździł z zawodnikami Odry jak chciał niestety...;/ Był za słaby, za dużo kasy chciał, nie spodobał się trenerowi czy może coś innego wpłyneło na nie zatrudnianie go :) Jak ktoś zna odpowiedź to prosił bym o PW :)

Re: Odra Opole - Victoria Chróścice (sobota-12 listopada-13:

#22
To samo Jaworski, pięć bramek w słabej Victorii to niezły wynik (45% bramek strzelonych przez całą drużynę), nie każdy może tak jak Tadek pykać 75%! Mam nadzieję, że Tomek wróci do Opola jak najszybciej i powalczy z Setlą (a może innymi, nowymi nabytkami) o miejsce w ataku.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”
cron