Re: Kto po Kaniuce?

#101
Szacunek dla p.Kaniuki za trud włożony w budowanie drużyny i wielkie, niebiesko-czerwone serce, szacunek dla zarządu za męską decyzję i czekamy na nowego trenera, który weźmie piłkarzy za łby i uświadomi im, że cel minimum to awans oraz nauczy ich widowiskowej i zarazem skutecznej gry.

Re: Kto po Kaniuce?

#103
uff nareszcie! tylko szkoda że nie postąpili tak przed sezonem,teraz może być problem ze znalezieniem solidnego i nie drogiego trenera. Jedno jest pewne nowy trener może wnieść do tej drużyny świeżość, pewność siebie i uczulić piłkarzy na stałe fragmenty gry bo nasz były trener od wf nie potrafił tego przez kilkanaście miesięcy uczynić. Mam nadzieję że w końcu wygramy 3-4 mecze z rzędu i będziemy mogli niczym row w zeszłym sezonie kontrolować sytuację w tabeli!

Re: Kto po Kaniuce?

#104
Nie widziałem ani jednego meczu w tym sezonie w wykonaniu Odry, dlatego nie mogę nic pisać o stylu gry, ale... niezbyt często chyba zdarza się zwalniać trenera po kilku kolejkach ligowych, w których klub nie doznał porażki. Cóż, życzę drodzy zgodowicze lepszego - w takim razie - trenera i awansu! :)

Re: Kto po Kaniuce?

#105
Nie bardzo rozumiem tylko te dziwne teksty o "wuefiscie". Nie znam osoby ze srodowiska pilkarskiego Opolszczyzny, ktory by nie twierdzil, ze Kaniuka ma najwieksza wiedze merytoryczna i najwieksze zaangazowanie w treningi ze wszystkich trenerow Opolszczyzny. Nie wyszlo mu tym razem, zgadzam sie ze zmiana, ale czemu od razu obrzucacie go blotem?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Kto po Kaniuce?

#106
Zgadzam się, że należy zachować więcej powściągliwości w wypowiedziach dotyczących trenera. Skoro nie jest już trenerem, to po co go obrażać? Nie sprawdził się w Odrze (niestety już drugi raz) i słusznie został zwolniony, ale z chwilą rozwiązania umowy trzeba ograniczyć krytykę. Trzymam kciuki za wybór dobrego następcy.

Brawo dla zarządu za słuszną decyzję, chociaż spóźnioną. Trenerowi dziękuję za pracę poświęconą Odrze i życzę sukcesów w dalszej karierze.

Jednocześnie aktualne pozostają moje pytania do zarządu w wątku "Z oficjalnej". Albert deklarował przekazanie pytań, które się pojawią. To aktualne, czy sam powinienem je wysłać?

Re: Kto po Kaniuce?

#108
z 24opole:
Trwają już zaawansowane rozmowy mające na celu wybór nowego szkoleniowca. - Zarząd na czele z prezesem odbył też rozmowę z radą drużyny podczas której nie zabrakło męskich słów. Określiliśmy piłkarzom cele klubu na ten sezon. Jest nim oczywiście awans do II ligi – podsumowuje Ireneusz Gitlar. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, jednym z faworytów do objęcia posady trenerskiej w Odrze jest Jan Furlepa, który w ubiegłym sezonie wywalczył dla ROW – u Rybnik awans do II ligi a obecnie trenuje Włókniarza Kietrz.
Odra jest najważniejsza !

Re: Kto po Kaniuce?

#109
Wątek dotyczący następcy Darka Kaniuki ma już ponad sto postów, a padło chyba tylko jedno nazwisko. Pozostałe posty zielu powinien usunąć:) Nie ma innych propozycji niż Janek Furlepa?

A poważnie, co myślicie o Krzyśku Jobie, aktualnie w Orle Źlinice?
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Kto po Kaniuce?

#111
respest pisze:Szacunek dla p.Kaniuki za trud włożony w budowanie drużyny i wielkie, niebiesko-czerwone serce, szacunek dla zarządu za męską decyzję i czekamy na nowego trenera, który weźmie piłkarzy za łby i uświadomi im, że cel minimum to awans oraz nauczy ich widowiskowej i zarazem skutecznej gry.
100% się zgadzam!!!!

Re: Kto po Kaniuce?

#112
bochen pisze:Jan furlepa nie trenuje przypadkiem Naprzodu Rydłutowy, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i dostaje od każdego baty po 2/3/4/5 - 0?
Zgadza się. Furlepa jest obecnie trenerem Naprzodu Rydułtowy, a nie Włókniarza Kietrz jak piszą na 24opole.pl.

Re: Kto po Kaniuce?

#113
mi po glowie chodza dwa nazwiska:)
- Maciek Lisicki - trenowalem u niego jeszcze jako dzieciak i uwierzcie mi gosciu ma glowe na karku i w sercu tylko pilke. Mysle ze wniosl by duzo dobrego
- a drugi typ moze smieszny dla wielu - Szczesny Maciej - byly bramkarz ojciec Wojtka - mysle ze u niego pilkarze by zapierdalali na 120%

Re: Kto po Kaniuce?

#117
a u nas wiadomo jacy są, czy okaże się jak przyjdzie nowy trener? :) bo po tym co widziałem w ostatnim sezonie, co się naczytałem podczas pobytu za granicą na temat meczy na początku bieżącego i tego co widziałem na ostatnim meczu, nie potrafię tego stwierdzić jakich kopaczy mamy, na 1 rzut oka drętwych, żeby nie napisać chu*owych (oczywiście z wyjątkami) :)

Re: Kto po Kaniuce?

#120
z szczesnym napisalem na zarty ale z Lisickim na serio mysle ze wniosl by duzo jao trener do druzyny pytanie tylko czy juz teraz powienien to robic zy pierw ponabierac doswiadczenia w niepolskim klubie:):) (piotrowce) Witek jak najbardziej jest jakas opcja:) moze i guido razem z firma otto wroca:)

Re: Kto po Kaniuce?

#122
fcj pisze:Dla mnie najlepsza opcja jest oddanie sterow Mielnikowi.
Jeżeli Mielnik wygra w Namysłowie i pójdzie za ciosem, to też dałbym mu szansę, jest na miejscu, wie wszystko i na dzień dzisiejszy nie należy do najdroższych:) Takie cuda już się zdarzały i niejeden drugi trener wykorzystał dar od losu w 100%. Tylko kto da mu 2,3 kolejki czasu na wykazanie się, gdy sytuacja z awansem jest napięta jak baranie jaja.

Podbijam też kandydaturę (czysto forumowo) byłego piłkarza (Górnik Zabrze, Odra Opole, Start Namysłów) Krzysztofa Joba, ojca naszego Jopka, o którego podejściu do życia i trenerki słyszałem dużo dobrego. Sukcesy trenerskie co prawda tylko do poziomu 3 ligi, ale może nie dostał jeszcze swojej szansy. W ostatnich latach pracował : http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /436962152, a następnie zaczynając z 9 punktami po 14 meczach utrzymał Victorie w III lidze, a w połowie następnego sezonu zostawił ją w strefie bezpiecznej (miedzy innymi dzięki naszym 3 pktom) przenosząc się do Żlinic, z Orłem awansował do 4 ligi, gdzie ten beniaminek całkiem nieźle sobie radzi.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Kto po Kaniuce?

#125
Bulski pisze:Jeżeli zarząd zdecydował, że w tym sezonie nie ma awansu to nawet najlepszy trener nic nie pomoże. Grajków mamy na 2 ligę więc gdyby dawali z siebie 100pro w każdym meczu to nawet ja mogę być trenerem.
Dlaczego zakładasz że tak zdecydował? Wydaje mi sie, że jakby tak było ta Kaniuka został by do końca rundy.

Uważam, ze trener powinien być spoza układu, który spojrzy na na drużynę i klub obiektywnym okiem. Wariant ze "swoim" trenerem się nie sprawdził. Trener Mielnik to swój chłop, a dla niektórych pewnie i kolega czy kumpel, a to już było. Wiem, że wyjdzie taniej ale jeśli mamy grać o najwyższe cele to teraz powinno chodzić o to żeby było dobrze.
cron