Re: Przed sezonem 2011/2012

#6
o młodym Dejce to chyba tyle słuchów ile ludzi ;)
Do tego jak dobrze pamiętam przychodzi do nas Lokaj, czyli kolejny bramkarz. Mam nadzieję, że to zmobilizuje Rozmusa to jeszcze lepszej gry (która i tak była bardzo dobra) i nie będzie popełniał już takich baboli jak z Żabnicą :)
Odra jest najważniejsza !

Re: Przed sezonem 2011/2012

#17
Bez sensu jest kontraktowanie kolejnych piłkarzy, którzy kiedyś w OKS się sprawdzali...
Wszyscy przecież widzieliśmy, że to do niczego nie prowadzi... To już nie ta sama Odra, co kiedyś... Czasy się zmieniają, piłka nożna także.
Nie mówię oczywiście, żeby całą kadrę odmłodzić, bo z dzisiejszymi warunkami i trenerami dla młodych, to taka drużyna znalazłaby powodzenie może w Okręgowej, ale starać się piłkarzy takich, którzy walczyli kiedyś w wyżyszch sferach, ale np im się nie udało idt itd...

MKS spadł, my jesteśmy bardziej, że tak powiem prestiżową i tradycyjną drużyną na Opolszczyźnie, więc może coś od nich można wyszarpać :)
... po życia kres !

Re: Przed sezonem 2011/2012

#20
Czyli Ruch albo za jakiś czas ogłosi upadłość, bo jednak na 2 ligę trochę kasy trzeba, a z tego, co wiem, to sponsorów za dużo nie mają, albo będą zbierali kasę poprzez sprzedawania swoich zawodników.
Na przedłużanie kontraktów też raczej nie mają co liczyć, bo piłkarze byle czego nie akceptują i to właśnie mogą wykorzystać działacze OKS ;]
... po życia kres !

Re: Przed sezonem 2011/2012

#23
Czyli mamy juz Meryka i Lokaja.
Odra Opole: Będzie nowy prezes?

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Odry Opole w piątek po raz ostatni spotkali się na wspólnym treningu. Przed nimi dwa tygodnie urlopów, a już w poniedziałek odbędzie się pierwsze posiedzenie nowego zarządu klubu, po którym być może poznamy nazwisko nowego prezesa i pierwsze decyzje kadrowe.

Po dwutygodniowym okresie roztrenowania futboliści trzecioligowca rozpoczęli urlopy. Jak zwykle latem nie są one jednak zbyt długie, bo zaledwie dwutygodniowe, a na pierwszych wspólnych zajęciach przed kolejnym sezonem Odra spotka się już 4 lipca.

Jak podkreśla trener opolan Dariusz Kaniuka, pierwszy tydzień urlopów to dla zawodników okres całkowicie wolny, a na drugi mają oni rozpisane indywidualne plany treningowe do wykonania. Później czeka ich pięć lub sześć tygodni wspólnych przygotowań, a kolejny trzecioligowy sezon rozpocznie się 6 lub 13 sierpnia.

Nie ulega wątpliwości, że po zajęciu dopiero piątego miejsca w minionych rozgrywkach w opolskiej drużynie muszą zajść zmiany. Czy zespół w przyszłym sezonie poprowadzi dotychczasowy szkoleniowiec?

Wszystko zależy od decyzji nowo wybranego zarządu Odry (wybory odbyły się w miniony wtorek). - Jeszcze nie miałem okazji spotkać się z zarządem, więc oficjalnej decyzji nie znam. Nie dotarły do mnie żadne sygnały, że na moim miejscu miałby pracować ktoś inny, dlatego przygotowuję się do kolejnego sezonu - komentuje szkoleniowiec, dodając, że spotkanie z nowymi władzami przewidziane jest na poniedziałek. - Wówczas będzie wiadomo coś więcej. Zarząd przedstawi zapewne cele i sytuację finansową klubu na przyszły sezon, a od tego wszystko przecież zależy - zaznacza.

Być może na spotkaniu zostanie wybrany nowy prezes Odry (zarząd dokona wyboru spośród swoich członków: Tomasz Ganczarek, Ireneusz Gitlar, Krystian Golec, Grzegorz Horożaniecki, Łukasz Lachowski, Grzegorz Wojtasik). Po nim powinniśmy poznać także pierwsze decyzje kadrowe.

- Mam oczywiście swoje przemyślenia. Wiem, których zawodników nie widzę w zespole. Są już także pierwsze typy, kto miałby nas wzmocnić, ale zanim nie spotkam się z zarządem, nie zdradzę żadnych nazwisk - ucina trener Kaniuka. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że jest grupa zawodników, która się sprawdziła, i oni z nami zostaną. Poza tym nie przewiduję rewolucji w kadrze, a raczej kilka wzmocnień, zwłaszcza siły ofensywnej - dodaje.

Na pytanie, czy będzie chciał postawić na młodych, czy raczej na bardziej doświadczonych piłkarzy, trener odpowiada: - Najlepsza jest mieszanka rutyny i młodości, dlatego chciałbym pozyskać jednego zawodnika z dużym doświadczeniem i dwóch, może trzech młodych, głodnych sukcesu wilczków.

Co ciekawe, pierwsze przymiarki do pozyskania młodych futbolistów z Opolszczyzny już się rozpoczęły. Przypomnijmy, że w przerwie zimowej opolski klub dogadał się w sprawie zakontraktowania latem 19-letniego bramkarza Orła Źlinice Łukasza Lokaja. Z kolei na środowym treningu pojawiło się sześciu innych obiecujących piłkarzy z regionu.

- Cały czas penetrujemy lokalny rynek. Łukasz, choć grał w swoim klubie, już przez ostatnie pół roku z nami trenował i pokazał się z dobrej strony. Jeśli zaś chodzi o tę szóstkę, to na razie nie chcę zdradzać ich nazwisk, ale dostali zaproszenia na 4 lipca. Trochę z nami potrenują, zagrają kilka gier kontrolnych i zobaczymy, co z tego wyniknie - kończy trener Kaniuka.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron