Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#1
Witam,

Jest mi miło poinformować oficjalnie, że od kilku tygodni działa z powodzeniem kanał telewizji internetowej OKS.

Można na nim oglądać skróty spotkań, jakie opolski klub rozgrywa obecnie w III lidzie opolsko - śląskiej.

Ostatnimi czasy postaraliśmy się też o pierwsze podsumowania rundy - zarówno pod kątem gry ofensywnej podopiecznych Dariusza Kaniuki, jak i pod kątem straconych goli.

Oczywiście na koniec rundy nie zabraknie konkursu na najładniejsze trafienie rundy. Zadbamy też, aby nie powtórzyła się sytuacja z jesieni, kiedy portal video - liga "zapomniał" o pięknym golu Sebastiana Deji w Rybniku. Jesteśmy otwarci na współpracę i video - liga otrzymała od nas już dwa materiały.

Nam, autorom tego przedsięwzięcia bardzo zależy na opinii kibiców. Chcielibyśmy też wyjaśnić, skąd wzięła się nazwa kanału OderkaOpoletv.
Otóż zależało nam na znalezieniu nazwy, która jednoznacznie będzie kojarzyć się z klubem i w taki sam sposób nawiązywać do tradycji. Niestety większość takich nazw została już zajęta przez działalność kibiców, którzy przygotowują własne materiały. Wychodzimy jednak z założenia, że nie nazwa kanału jest najważniejsza a prezentowane w nim treści.

Zapraszamy do oglądania i komentowania.

Pozdrawiamy

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#3
Witam,
jestem bardzo zaniepokojony faktem, iż dublujecie nasz pomysł na telewizje OdraOpoleTV! Pomysł na telewizje OOTV narodził się we wrześniu kiedy to nasz ukochany klub miał się zmierzyć na wyjeździe z drużyną ROW Rybnik. Od tego czasu powstała strona www.odraopole.tv (która w tej chwili jest w przebudowie) jak również specjalny kanał na YouTube-ie gdzie zgromadziliśmy nasze relacje z poszczególnych spotkań, wywiady, cale mecze jak również trochę materiału z przymrużeniem oka. Dlatego stworzenie drugiego kanału o podobnie brzmiącej nazwie jest dla mnie zwykłym plagiatem i tłumaczenie typu - "zależało nam na znalezieniu nazwy, która jednoznacznie będzie kojarzyć się z klubem i w taki sam sposób nawiązywać do tradycji. Niestety większość takich nazw została już zajęta przez działalność kibiców, którzy przygotowują własne materiały." jest raczej mało przekonujące. Przecież można było skontaktować się z nami w celu uzgodnienia współpracy gdyż sami też jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje - dobro naszego klubu jest dla nas najważniejsze! Zależy nam na jego promocji dlatego prowadzenie dwóch kanałów jednocześnie nie ma większego sensu, lepiej połączyć siły i wspólnie rozwinąć jeden kanał na poziomie 1 ligi. Moja propozycja jest jedno znaczna w ramach rehabilitacji za błąd jaki popełniliście używając nazwy bardzo zbliżonej do naszej proponuje zamkniecie kanału "OderkaOpoletv" oraz wspólną prace nad rozwojem kanału oraz strony ODRAOPOLE.TV. Wszyscy dobrze wiemy, że klub ma powrócić do swojej rodzimej nazwy wiec kontynuowanie projektu pod nazwą oderkaopoletv nie ma większego sensu.

Lepiej mieć kibiców po swojej stronie niż być ich przeciwnikiem...

Z poważaniem,
Zespół OdraOpole.TV
Obrazek

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#11
a ja uwazam to za dobry pomysl-bo konkurencja dobrze robi. fakt nazwa slaba z ta oderka ale z drugiej strony legiatv czy odratv to naturalne nazwy-co mieli wymyslic aby nie plagiatowac?;) odraopoletv ostatnio przycichla to niech sobie tamci kreca-takie moje zdanie....

ale najwiekszym minusem tej nowej incijatywy jest to ze reklamuja filmiki jako skroty-a to nie sa zadne skroty tylko bramki.....
dwa kolory mienia sie

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#14
Kilka uściśleń,

1. Nie jesteśmy inicjatywą stricte kibicowską. Materiały przygotowuje profesjonalna firma a konsultuje je dziennikarz. Projekt powstał po uzgodnieniach z klubem.

2. Bez uszczypliwości, ale jakość nagrań (przykład wywiadów) jest standardem telewizyjnym. Takie detale, jak choćby użycie mikrofonu do rejestracji wypowiedzi zawodników czy sztabu trenerskiego, robią wielką różnicę. Zarzucanie nam plagiatu jest co najmniej nie na miejscu.

3. Oprócz tego co można oglądać w internecie, klub otrzymuje zapis całych spotkań. Sztab szkoleniowy jest z tego faktu bardzo zadowolony.

4. Rynek rządzi się swoimi prawami. Trudno aplikować coś ludziom (nie tylko zagorzałym fanom) pod nazwą inną niż klub w rzeczywistości funkcjonuje. Zmieni się nazwa klubu - zmieni się nazwa kanału.

5. Nasz projekt jest sprawą cykliczną i regularną. Nie nagrywamy jednego meczu czy wywiadu w rundzie.

6. Nie chcemy mieć nikogo za przeciwnika. Stąd zwrot w kierunku kibiców. Opinie dotyczące choćby większej ilości skrótów w relacjach są bardzo cenne i będziemy je wcielać w życie.

7. Gdyby istniała możliwość zamieszczania tych relacji na kanale OdraOpoleTV, drugi kanał byłby niepotrzebny.

Podsumowując,

Zamiast nawoływania do bojkotu proponuję działanie w jednym kierunku.

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#15
Warto wspomnieć, że Klub próbuje pewne rzeczy załatwić bez udziału kibiców i stowarzyszenia. Kiedy parę miesięcy temu OdraOpole.TV zwróciła się do klubu z propozycja wspólnego nagrywania relacji to klub nie był tym zainteresowany. A teraz nagle pod koniec rundy klub stwierdził, że fajnie by było umieścić na swojej stronie relacje z rozgrywek naszej drużyny. Ponadto zleciła to firmie zewnętrznej zamiast skorzystać z gotowej oferty kibiców i stowarzyszenia. Wydaje mi się, że kibice są najważniejsi bo bez nich nie ma drużyny...
Jeśli chodzi o pytanie co dobrego zrobiła OdraOpole.TV dla klubu to jedną z naszych ostatnich akcji była mobilizacja na mecz z Rybnikiem który odbył się przy Oleskiej 51. Promowaliśmy to spotkanie na mobilnym ekranie LED w strategicznych miejscach naszego miasta (Oleska 51, Solaris, Karolinka, Urząd Skarbowy na Ozimskiej oraz w niektórych autobusach MZK) Wszystko dzięki naszym staraniom oraz ludzi którzy chcieli nas wspomóc - a właściwie Odrę bo ona tutaj jest najważniejsza!. Film z mobilizacji który był wyświetlany na ekranach też został wykonany dzięki naszej współpracy z Fazim więc wydaje mi się, że nasz udział w promocje drużyny jest widoczny. Wcześniejsza akcja która zorganizowaliśmy był bus który zachęcał wszystkich do zapisania się na wyjazd do Rybnika.
Obrazek

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#16
Jeszcze jedno uściślenie.

To co zrobił dla was Fazi (swoją drogą dobry znajomy naszej ekipy) nijak ma się to materiałów, które my przygotowujemy. Chodzi o charakter materiałów - my robimy relację sportową - wy bardziej od strony kibica. I nie ma nawet co porównywać tych dwóch inicjatyw od tej strony.

Projekt OderkaOpoleTV dociągniemy do końca rundy bez zmian. Do tego czasu proponuję spotkanie i ustalenie możliwości współpracy na przyszłość.

oderkaopoletv@gmail.com

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#17
Jesli ktos z zewnatrz juz w trzeciej lidze sie interesuje nasza Odra to tylko wychodzi na plus. Jak dla mnie promocja Odry przez osoby na codzien niezwiazane emocjonalnie z klubem to tylko sposob dotarcia do kolejnego srodowiska potencjalnych kibicow. A jak ekipa dziala takze na korzysc sztabu trenerskiego i samych pilkarzy przekazujac materialy z meczow, po obejrzeniu ktorych nasi moga poprawic kilka aspektow gry to nalezy tylko trzymac kciuki za tych ludzi.
Bojkot? nie popelniajmy tego samego bledu, ktory popelniali dzialacze Odry pare dobrych lat temu i ktore odczuwamy do dzisiaj i nie robmy sobie na starcie wrogow z ludzi, ktorzy sa Odrze zyczliwi.
Przeciez (chyba) nic nie stoi na przeszkodzie stronie OdraOpole.tv i kanalowi OderkaOpoleTV w przyszlosci polaczyc sily.

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#18
gitmet pisze:Warto wspomnieć, że Klub próbuje pewne rzeczy załatwić bez udziału kibiców i stowarzyszenia. Kiedy parę miesięcy temu OdraOpole.TV zwróciła się do klubu z propozycja wspólnego nagrywania relacji to klub nie był tym zainteresowany. A teraz nagle pod koniec rundy klub stwierdził, że fajnie by było umieścić na swojej stronie relacje z rozgrywek naszej drużyny. Ponadto zleciła to firmie zewnętrznej zamiast skorzystać z gotowej oferty kibiców i stowarzyszenia. Wydaje mi się, że kibice są najważniejsi bo bez nich nie ma drużyny...
Jeśli chodzi o pytanie co dobrego zrobiła OdraOpole.TV dla klubu to jedną z naszych ostatnich akcji była mobilizacja na mecz z Rybnikiem który odbył się przy Oleskiej 51. Promowaliśmy to spotkanie na mobilnym ekranie LED w strategicznych miejscach naszego miasta (Oleska 51, Solaris, Karolinka, Urząd Skarbowy na Ozimskiej oraz w niektórych autobusach MZK) Wszystko dzięki naszym staraniom oraz ludzi którzy chcieli nas wspomóc - a właściwie Odrę bo ona tutaj jest najważniejsza!. Film z mobilizacji który był wyświetlany na ekranach też został wykonany dzięki naszej współpracy z Fazim więc wydaje mi się, że nasz udział w promocje drużyny jest widoczny. Wcześniejsza akcja która zorganizowaliśmy był bus który zachęcał wszystkich do zapisania się na wyjazd do Rybnika.
Bo wtedy byla TV Opolska, która padła i ona robila mecze dla klubu. Z tego co pamietam nikt z klubu nikomu z odraopole.tv nie przeszkadzal a umowe ze stowarzyszeniem w koncu podpisano. Skoro tak jestes w temacie to moze powiesz nam dlaczego odraopole.tv nic aktualnie nie robi?

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#19
po co tworzyć pod nazwą "oderka" ? jak zaraz znowu zmiana nazwy? jest strona odraopole.tv więc i na tej stronie można umieszczać i filmy typu kibicowskiego oraz osobno te robione przez Oderkę.
Dulce et decorum est pro patria mori - słodko i zaszczytnie jest umrzeć za ojczyznę

ŚLĄSK ZAWSZE POLSKI
KOSOWO ZAWSZE SERBSKIE

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#20
Bobo pisze:
gitmet pisze:Warto wspomnieć, że Klub próbuje pewne rzeczy załatwić bez udziału kibiców i stowarzyszenia. Kiedy parę miesięcy temu OdraOpole.TV zwróciła się do klubu z propozycja wspólnego nagrywania relacji to klub nie był tym zainteresowany. A teraz nagle pod koniec rundy klub stwierdził, że fajnie by było umieścić na swojej stronie relacje z rozgrywek naszej drużyny. Ponadto zleciła to firmie zewnętrznej zamiast skorzystać z gotowej oferty kibiców i stowarzyszenia. Wydaje mi się, że kibice są najważniejsi bo bez nich nie ma drużyny...
Jeśli chodzi o pytanie co dobrego zrobiła OdraOpole.TV dla klubu to jedną z naszych ostatnich akcji była mobilizacja na mecz z Rybnikiem który odbył się przy Oleskiej 51. Promowaliśmy to spotkanie na mobilnym ekranie LED w strategicznych miejscach naszego miasta (Oleska 51, Solaris, Karolinka, Urząd Skarbowy na Ozimskiej oraz w niektórych autobusach MZK) Wszystko dzięki naszym staraniom oraz ludzi którzy chcieli nas wspomóc - a właściwie Odrę bo ona tutaj jest najważniejsza!. Film z mobilizacji który był wyświetlany na ekranach też został wykonany dzięki naszej współpracy z Fazim więc wydaje mi się, że nasz udział w promocje drużyny jest widoczny. Wcześniejsza akcja która zorganizowaliśmy był bus który zachęcał wszystkich do zapisania się na wyjazd do Rybnika.
Bo wtedy byla TV Opolska, która padła i ona robila mecze dla klubu. Z tego co pamietam nikt z klubu nikomu z odraopole.tv nie przeszkadzal a umowe ze stowarzyszeniem w koncu podpisano. Skoro tak jestes w temacie to moze powiesz nam dlaczego odraopole.tv nic aktualnie nie robi?
Faktycznie klub nam nie przeszkadzał ale nie był też zainteresowany współpracą z nami, oferowaliśmy im możliwość nagrywania całych spotkań, wywiadów oraz pozyskanie potencjalnych sponsorów poszczególnych relacji. Jest to tak naprawdę odrębny temat dlaczego klub nie chce wspierać inicjatywy kibiców oraz pracy stowarzyszenia pomimo wspomnianej przez ciebie umowy. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że nic teraz nie robimy. Nasza strona jest w tej chwili w przebudowie, trwają również poszukiwania serwera na którym umieścimy nasze relacje które będą dostępne tylko na naszej stronie. Takie działanie ma na celu wypromowanie naszego serwisu oraz pozyskanie sponsorów dzięki którym nasze relacje będą jeszcze lepsze. Tak naprawdę chcielibyśmy nagrywać nasze relacje minimum trzema kamerami a jest do dosyć kosztowne rozwiązanie. A nie jesteśmy w stanie wyłożyć na to siana z własnej kieszeni. Dlatego tak ważne są relacje sponsorowane. Pracujemy również nad stworzeniem nowego marketingu odry ponieważ osoba która obecnie się tym zajmuje - nie nadaje się do tego w ogóle. W żaden sposób nie promuje kluby ani poszczególnych spotkani - dało się to zauważyć podczas ostatniego hitu kolejki. Ponadto ekran który został zamontowany pod stadionem to jakiś kibel! Nic na nim nie widać, a wyświetlane na nim obrazy są żenujące - jedna wielka pikseloza. Z daje sobie sprawę, że każda forma promowania naszego klubu jest dobra ale ten ekran naprawdę nie wygląda dobrze.

Zgadzam się na spotkanie z ekipą oderkaopoletv i ustalenie możliwości współpracy. Już na samym początku wspomniałem, że zależy nam na stworzeniu jednego serwisu w którym każdy kibic znajdzie coś dla siebie. Z naszej strony temat uznaje za zamknięty ponieważ nie ma się co rozpisywać tylko trzeba działać! Niech nasza wspólna praca doprowadzi do rozwoju naszego wspólnego serwisu na wyższy poziom. Wszystkie osoby zainteresowane promocja naszego klubu również zapraszam do współpracy - tak jak to było do tej pory. Niech to będzie serwis wszystkich kibiców bo klub podchodzi do tematu bardzo pasywnie!
Obrazek

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#21
gitmet pisze:
Bobo pisze:
gitmet pisze:Warto wspomnieć, że Klub próbuje pewne rzeczy załatwić bez udziału kibiców i stowarzyszenia. Kiedy parę miesięcy temu OdraOpole.TV zwróciła się do klubu z propozycja wspólnego nagrywania relacji to klub nie był tym zainteresowany. A teraz nagle pod koniec rundy klub stwierdził, że fajnie by było umieścić na swojej stronie relacje z rozgrywek naszej drużyny. Ponadto zleciła to firmie zewnętrznej zamiast skorzystać z gotowej oferty kibiców i stowarzyszenia. Wydaje mi się, że kibice są najważniejsi bo bez nich nie ma drużyny...
Jeśli chodzi o pytanie co dobrego zrobiła OdraOpole.TV dla klubu to jedną z naszych ostatnich akcji była mobilizacja na mecz z Rybnikiem który odbył się przy Oleskiej 51. Promowaliśmy to spotkanie na mobilnym ekranie LED w strategicznych miejscach naszego miasta (Oleska 51, Solaris, Karolinka, Urząd Skarbowy na Ozimskiej oraz w niektórych autobusach MZK) Wszystko dzięki naszym staraniom oraz ludzi którzy chcieli nas wspomóc - a właściwie Odrę bo ona tutaj jest najważniejsza!. Film z mobilizacji który był wyświetlany na ekranach też został wykonany dzięki naszej współpracy z Fazim więc wydaje mi się, że nasz udział w promocje drużyny jest widoczny. Wcześniejsza akcja która zorganizowaliśmy był bus który zachęcał wszystkich do zapisania się na wyjazd do Rybnika.
Bo wtedy byla TV Opolska, która padła i ona robila mecze dla klubu. Z tego co pamietam nikt z klubu nikomu z odraopole.tv nie przeszkadzal a umowe ze stowarzyszeniem w koncu podpisano. Skoro tak jestes w temacie to moze powiesz nam dlaczego odraopole.tv nic aktualnie nie robi?
Faktycznie klub nam nie przeszkadzał ale nie był też zainteresowany współpracą z nami, oferowaliśmy im możliwość nagrywania całych spotkań, wywiadów oraz pozyskanie potencjalnych sponsorów poszczególnych relacji. Jest to tak naprawdę odrębny temat dlaczego klub nie chce wspierać inicjatywy kibiców oraz pracy stowarzyszenia pomimo wspomnianej przez ciebie umowy. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że nic teraz nie robimy. Nasza strona jest w tej chwili w przebudowie, trwają również poszukiwania serwera na którym umieścimy nasze relacje które będą dostępne tylko na naszej stronie. Takie działanie ma na celu wypromowanie naszego serwisu oraz pozyskanie sponsorów dzięki którym nasze relacje będą jeszcze lepsze. Tak naprawdę chcielibyśmy nagrywać nasze relacje minimum trzema kamerami a jest do dosyć kosztowne rozwiązanie. A nie jesteśmy w stanie wyłożyć na to siana z własnej kieszeni. Dlatego tak ważne są relacje sponsorowane. Pracujemy również nad stworzeniem nowego marketingu odry ponieważ osoba która obecnie się tym zajmuje - nie nadaje się do tego w ogóle. W żaden sposób nie promuje kluby ani poszczególnych spotkani - dało się to zauważyć podczas ostatniego hitu kolejki. Ponadto ekran który został zamontowany pod stadionem to jakiś kibel! Nic na nim nie widać, a wyświetlane na nim obrazy są żenujące - jedna wielka pikseloza. Z daje sobie sprawę, że każda forma promowania naszego klubu jest dobra ale ten ekran naprawdę nie wygląda dobrze.

Zgadzam się na spotkanie z ekipą oderkaopoletv i ustalenie możliwości współpracy. Już na samym początku wspomniałem, że zależy nam na stworzeniu jednego serwisu w którym każdy kibic znajdzie coś dla siebie. Z naszej strony temat uznaje za zamknięty ponieważ nie ma się co rozpisywać tylko trzeba działać! Niech nasza wspólna praca doprowadzi do rozwoju naszego wspólnego serwisu na wyższy poziom. Wszystkie osoby zainteresowane promocja naszego klubu również zapraszam do współpracy - tak jak to było do tej pory. Niech to będzie serwis wszystkich kibiców bo klub podchodzi do tematu bardzo pasywnie!

Ja mam tylko jedną prośbę i mówię w imieniu własnym, a nie klubu.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, nie siać defetyzmu i nie pisać o rzeczach, o których nie ma się pojęcia.

To jest prośba, więc proszę także nie liczyć na kolejne moje wiztyty w tym temacie. Amen.

Pozdrawiam!

Re: Oderka Opole ma swój kanał telewizyjny

#22
Jaca pisze:Ja mam tylko jedną prośbę i mówię w imieniu własnym, a nie klubu.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, nie siać defetyzmu i nie pisać o rzeczach, o których nie ma się pojęcia.

To jest prośba, więc proszę także nie liczyć na kolejne moje wiztyty w tym temacie. Amen.

Pozdrawiam!
Mimo wszystko poproszę o wyjaśnienie w jakim aspekcie wprowadzam użytkowników w błąd i o czym tak naprawdę nie mam pojęcia. Dyskusja jest otwarta dla wszystkich więc użytkownicy powinni znać twoje zdanie "a nie klubu" na ten temat.
Obrazek
cron