Re: [16.04.2011 godz.16] Orzeł Babienica/Psary - Odra Opole

#37
msagan pisze:Setla został dobrze wypatrzony, obserowany kilka razy i to nie jest przypadek, że trafił do Odry. W zanadrzu jest co najmniej dwóch kolejnych monitorowanych przeze mnie zawodników z niższych liga w naszym regionie. Nastepną "perełkę" też wyszukam :)
Mamy nadzieję że te wszystkie perełki (trzy?) pograją w Odrze trochę dłużej i stworzą z resztą drużyny dream team.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: [16.04.2011 godz.16] Orzeł Babienica/Psary - Odra Opole

#38
A ja wcale nie chcę, żeby długo u nas grały. Cały biznes polega na tym, żeby znaleźć, wypromować, sprzedać (to bardzo trudne) i szukać nowych. Teraz mozna się mądrzyć, bo jest Setla, a ja twierdze (jestem prawie pewinen), że zdolnych młodych nie brakuje. trzeba tylko wynaleźć i odważnie na nich postawić (trener Kaniuka nie boi się stawiać na młodych). Żeby tez nie było watpliwości, nie da się też, żeby nagle naraz do drużyny weszło 4-5 młodych. Ale 1-2 jak najbardziej.

Re: [16.04.2011 godz.16] Orzeł Babienica/Psary - Odra Opole

#39
msagan pisze:A ja wcale nie chcę, żeby długo u nas grały. Cały biznes polega na tym, żeby znaleźć, wypromować, sprzedać (to bardzo trudne) i szukać nowych. Teraz mozna się mądrzyć, bo jest Setla, a ja twierdze (jestem prawie pewinen), że zdolnych młodych nie brakuje. trzeba tylko wynaleźć i odważnie na nich postawić (trener Kaniuka nie boi się stawiać na młodych). Żeby tez nie było watpliwości, nie da się też, żeby nagle naraz do drużyny weszło 4-5 młodych. Ale 1-2 jak najbardziej.

:) Może trochę dziwnie zabrzmi to co napiszę, ale ja czekam aż Odra zostanie Mistrzem Polski i w tym kontekście zatrzymywał bym w klubie każdego zawodnika, który swoją grą przysparza jej bramek, punktów, kibiców, sponsorów. Domyślam się jednak, że wspomniany handel "żywym towarem" ma za zadanie osiągnięcie w przyszłości mniej więcej tego samego celu.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: [16.04.2011 godz.16] Orzeł Babienica/Psary - Odra Opole

#40
Ja też czekam na mistrza Polski :) Oczywiście idąc na skróty piszę tak: to można osiagnąć tylko przy mądrym trenerze (takiego mamy) i mądrym zarządzie (prezesie). Prawda jest (według mnie) taka, że skoro na jakiegoś piłkarza zglasza zapotrzebowanie inny klub, to należy go sprzedawać (oczywiście przy gwarancji dobrej ceny). Popatrzmy ile lat dzięki temu egzystowała Odra Wodzisław. Popatrzmy też na Ruch Chorzów. Ile było płaczu jego kibiców jak sprzedawali Brzyskiego, Sobiecha, czy Sadloka. Tylko, że dzięki temu (a w zasadzie pieniądzom) Ruch gra nadal w eksraklasie i jest nadal przyzwoita drużyną.
Czemu nalezy sprzedawać? Bo w polskiej piłce nie jest teraz łatwo "opchnąć" jakiegoś zawodnika, a z drugiej strony poziom nie jest jakis super wygórowany, żeby nie znaleźć zastępcy. trzeba miec rozsądnego trener, który potrafi wprowadzać następców i trzeba mądrze konstruować kontrakty z zawodnikami. Zdradzę może rąbek tajemnicy, ale kontrakty z: Setlą, Rozmusem, Brzozowskim, Deją, Rewuckim, Jobem (czyli młodymi zawodnikami, na których można ewentualnie cos zarobić) nasz klub ma podpisane na dobrych dla niego warunkach.

Re: [16.04.2011 godz.16] Orzeł Babienica/Psary - Odra Opole

#44
I żeby też była jasność, największą zasługę w tym, że Setla trafił do Odry mają: II trener Wojciech Mielnik i kierownik Gitlar, choć ja też jak sądzę jakąś mała też miałem:)

Co do nazwisk obserwowanych piłkarzy, to darujcie koledzy, ale to tajemnica. Wnioski przekazuję trenerom Kaniuce i Mielnikowi.
chciałbym, żeby utalentowni zawodnicy trafiali do Odry. przez kilka lat przekazywałem listę zdolnych zawodników do naszego klubu, tylko że w ostatnich latach (2005-09) delikatnie mówiąc w naszym klubie mieli to w d...
A na tej liście byli choćby: Sobota (dziś Śląsk Wrocław), Hober (MKS Klb), bracia Damratowie (Ruch Z.), ale też i oczywiście zawodnicy, którzy się kilka lat temu nieźle zapowiadali, ale jakoś się zagubili.

Re: [16.04.2011 godz.16] Orzeł Babienica/Psary - Odra Opole

#45
msagan pisze:I żeby też była jasność, największą zasługę w tym, że Setla trafił do Odry mają: II trener Wojciech Mielnik i kierownik Gitlar, choć ja też jak sądzę jakąś mała też miałem:)

Co do nazwisk obserwowanych piłkarzy, to darujcie koledzy, ale to tajemnica. Wnioski przekazuję trenerom Kaniuce i Mielnikowi.
chciałbym, żeby utalentowni zawodnicy trafiali do Odry. przez kilka lat przekazywałem listę zdolnych zawodników do naszego klubu, tylko że w ostatnich latach (2005-09) delikatnie mówiąc w naszym klubie mieli to w d...
A na tej liście byli choćby: Sobota (dziś Śląsk Wrocław), Hober (MKS Klb), bracia Damratowie (Ruch Z.), ale też i oczywiście zawodnicy, którzy się kilka lat temu nieźle zapowiadali, ale jakoś się zagubili.
Trzymaj w tajemnicy, nie jest to istotne - ważne, żeby Twoje osądy się sprawdzały a oni strzelali dla nas bramki. Hober MKS i inni tacy - szkoda gadać, bo wszyscy powinni grać w jedynym właściwym klubie w tym rejonie!!! TYLKO ODRA OKS!!!

ps:Sobota jest marny, a do tego pijak ;)
____________________________________________Kulturalny Klub Kibica__________________________________________
cron