Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#28
A jak gazety napiszą, że politycy kłamią to znaczy, że wszyscy kłamią? Moim zdaniem nie. Mowa o jakiejś większości, reprezentatywnej czy decyzyjnej grupie, a taką wśród kibiców Odry jest JO.

Jeszcze bardziej jestem ciekaw czy tak się przejmują wszyscy gazetami jak piszą "kibice to debile w dresach i bandyci szukajacy rozróby". Bo moim zdaniem wtedy znacznie mniejszą grupę wtedy opisują jako całość niż tę reprezentowaną przez JO.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#29
każdy ma wolną wole i sam zdecydujesz na kogo zagłosujesz SSOO zdecydowało że poprze Panią Porowską a zdecydowało większością głosów a jak zagłosujesz to już nas mało obchodzi (mam nadzieje że nie na Zembaczyńskiego przez którego sport w Opolu UMARŁ!!) a co media napiszą i jak zmienią nie mamy na to wpływu bo to nie my będziemy pisać tylko dane media!

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#34
kiew pisze:Ani fragmentu, że była członkiem Gabinetu Politycznego SLDowskiego wojewody Leszka P.
O, tego nie widziałem. To na kogo teraz zagłosują Ci co nie głosują za tzw komunistami? :-)

Szymon nie widziałem Twoich doświadczeniach politycznych ale wybacz nic to nie zmienia.
Dobra to nie miała być dyskusja o preferencjach polityczny ale o upolitycznieniu stowarzyszenia.
Rozumiem, że stowarzyszenie nie odbyło spotkania się z innymi kandydatami, a tylko z jednym i go poparło?

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#35
Jeden nie byl zainteresowany, drugiemu wystarczylo nagranie filmu pod stadionem, bez spotkania ani z klubem, ani z kibicami. Garbowski i jego dzialania sa nam znane od dawna wiec brak poparcia dla niego byl oczywisty. To ze publicznie obiecuje cuda na kiju, nie znaczy, ze my nie wiemy jak wyglada sprawa w zaciszu politycznych gabinetow.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#37
Jestem tego samego zdania co Irek. Jak najdalej od polityki, a skoro juz stowarzyszenie tak chce politykowac, to moglo zawiazac swoj komitet wyborczy i poslac swoich kandydatow nawet na samego prezydenta. Nie trzeba znac sie na polityce - pani Viola ma takie szanse na prezydenture jak Marsjanin na prymasa. I całe szczeście.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#38
Widzę, że sami narzekacze. Jakby ktoś nie doczytał, Zarząd podjął taką decyzję po zaczerpnięciu wcześniejszej opinii członków Stowarzyszenia (80 % było na tak).

Już zostało wyjaśnione, że pani Porowska ma największe szanse żeby zdetronizować króla niegospodarności jakim jest Zembaczyński. Stowarzyszenie nie bawi się teraz w politykę, bo nie ma takiej potrzeby jak na razie, za to poparło najlepszą aktualnie kandydaturę w tym momencie.
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#39
Maruderzy, malkontenci, narzekacze. Zapraszamy Was w szeregi JO, da Wam to możliwość wyrażania swojej opinii przed faktem, a nie po nim i wpływania na realny kształt naszych działań.
Co do własnego KWW JO, to szacujemy na dziś, ze jesteśmy w stanie kilkatysięcy (1,5-3) zachecić do głosowania za popieraną przez nas opcją i mamy nadzieję to zrobić. Jest to liczba, która (szczególnie w drugiej turze) może przechylić szalę zwycięstwa na popieraną przez nas stronę. Ale liczba ta nie dawała by żadnych szans na wprowadzenie własnego prezydenta, i niewielkie na wprowadzenie radnych do rady miasta.
Co do "apolityczności". Wybór (jak już próbował pokazać Wam LooZ) mamy prosty. Możemy być apolityczni, czekać na to co będzie i się z tym pogodzić, albo (co pasuje do nas dużo lepiej) wziąć sprawy w swoje ręce, podjąć próbę dokonania zmiany i potem mieć prawo narzekać i walczyć o swoje (bo apolityczni nie powinni go mieć! Sami chcieli by "było co ma być").
Inna sprawa, że ciekawe czemy osoby z JO po koleji pisały "Nie popieram PiSu, ale Wasze argumenty mnie przekonały zagłosuję na Porowską", a osoby z po za JO marudzą... Może warto zrobić takiego posta z wypunktowanymi argumentami dlaczego "tak dla Porowskiej"?

P.S. Zamiast marudzić. Zaproponujcie kogo lepiej poprzeć. Bo "niepopieranie nikogo" to ch... nie wyjście.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#40
Ja uwazam, ze w przypadku gdy Pani Porowska nie wygra (a na to sa duze szanse) to politycznosc ta moze nam zaszkodzic z jednego prostego powodu... Jak to w swiecie bywa przyszly prezydent moze stwierdzic, oni mi nie pomogli, pisali takie rzeczy, to czemu ja mam im teraz pomoc..

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#41
czmielu pisze:Ja uwazam, ze w przypadku gdy Pani Porowska nie wygra (a na to sa duze szanse) to politycznosc ta moze nam zaszkodzic z jednego prostego powodu... Jak to w swiecie bywa przyszly prezydent moze stwierdzic, oni mi nie pomogli, pisali takie rzeczy, to czemu ja mam im teraz pomoc..
Dokładnie i o tym też pisałem wyżej. Niektóre drzwi się przez te politykę pozamykają.

Bobo zwrócił uwagę na ważną rzecz. Czym innym byli by kandydaci wystawieni przez zarejestrowany przez klub i stowarzyszenie komitet. Reprezentujący tylko i wyłącznie i w porozumieniu nas.

No ale i tak nie ma co bo:

http://wyborcza.pl/Polityka/1,103834,86 ... a,,11.html

Wiem, wiem... wyborcza kłamie.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#43
irek pisze:
http://wyborcza.pl/Polityka/1,103834,86 ... a,,11.html

Wiem, wiem... wyborcza kłamie.
37 %niezdecydowanych, z tych ludzi mamy część których swoim poparciem i swoimi argumentami możemy wpłynąć na wyborców i zmienić dotychczasowe rządy pana Zembaczyskiego.
Ciekawe w tym wszystkim jest to że ty Irku za przeproszeniem pierdolisz jaka to pani Porowska jest "be" ze względu na swoją niechęć do PiS-u, natomiast nie potrafisz przedstawić nikogo innego, który mógłby "zdetronizować" obecnego prezydenta.
Z resztą jak sam możesz zauważyć w temacie dotyczącym "czy popierać panią Porowską, czy nie" wszyscy jesteśmy niechętni do tej frakcji, ale tylko pani Porowska stwarza jakieś realne szanse by Zembaczyński przestał już niszczyć nasze miasto.
I powiedz mi jaką drogę sobie zamykamy w tym momencie, jak na tę chwilę obecna władza ma nas głęboko w dupie?

Odpowiedź jest prost gorzej już nam nie będzie, a Popierając panią Porowską są realne szanse na lepsze.
Oczywiście może zdarzyć się tak że w cale lepiej nie będzie, ale i tak będzie sukces w postaci nowego prezydenta który będzie miał 4 lata na pokazanie swoich wartości. Kandydat PO był u władzy 8 lat i nic konstruktywnego nie zdziałał.
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#44
Szyman.... dlaczego zakładasz, że ja chcę poprzeć kandydata który zdetronizuje obecnego prezydenta? Ok, chciałbym ale niestety nie widzę żadnego który będzie radził sobie lepiej niż on. Nawet gdybym się przełamał, poprał Porowską i jej zaufał to i tak biedna kobita wiele nie zdziała bo PiS przegra w cuglach te wybory i poparcia w radzie nie będzie miała. Jednak tak jak niektórzy tu nie zagłosują na SLD za względu na korzenie tej partii tak ja w życiu nie zagłosuje na kogoś kto zgadza sie z wizją Polski według Jarosława.
To kolejne wybory które nie dają mi dużego wyboru. Chwile zastanawiałem się nad głosem na lewaka ale po jego występach na Oleskiej sobie dopuściłem. Być może w pierwszej turze dam swoiste ostrzeżenie Zembaczyńskiemu ale w drugiej nie mam wyboru. Szkoda że platforma nie wystawiła innego kandydata pozornie dając już odpocząć Zębatemu, np Jarmuziewicz.
Jeszcze raz napisze: nie chciałem tu dyskusji o preferencjach i o tym kogo popierać( być może gdzieś tam wyżej się zagalopowałem ale to chyba w odpowiedzi) ale czy w ogóle oficjalnie popierać.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#45
Jestem zupełnie apolityczna i nigdy nie interesowałam się polityką,ale nie przejdę obojętnie obok lokalu wyborczego,aby oddać swój głos PRZECIW Tusk=Putin, Komorowski=Miedwiediew bo tak to właśnie wygląda w PO.
Jak to irek napisał:
"w życiu nie zagłosuje na kogoś kto zgadza sie z wizją Polski według Jarosława. " tak ja nigdy nie zagłosuję na kogoś z wizją PO=Tuska bo to on jest całym dyktatorem!!!

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#46
Moi drodzy, szkoda że zaczynamy w tym wątku przypominać … resztę Polski.
Jesteśmy Wszyscy użytkownikami forum SSOO Jedna Odra i rejestrując się na nim wiedzieliśmy po co to robimy. Inne zdanie na temat pewnych kwestii jest rzeczą naturalną i zawsze można o tym podyskutować, ale eksponowanie swoich indywidualnych antypatii (dużo rzadziej sympatii) w tym miejscu jest trochę … nie na miejscu.

Green, jesteś wspaniałą kibicką, ale z Twojego ostatniego postu na pewno nie wynika że jesteś apolityczna:). Apolityczny jestem ja;) i miałem nadzieję że moje/nasze forum będzie miejscem wolnym od politycznych zaciekłości, indywidualnych deklaracji i obrzucania błotem którejkolwiek z partii. Mam tego nadmiar w innych mediach.

Moim skromnym zdaniem Stowarzyszenia Kibiców powinny (i robią to) szukać wśród polityków osób sprzyjających naszym sprawom, a następnie prosić, informować, namawiać zainteresowanych wyborców do głosowania. Nie rozumiem jak można mieć inne zdanie, ale szanuję to.

Proponuję, zanim stworzymy tu kolejne polskie piekiełko, zastanowić się nad zasadnością kolejnych wpisów, a następnie rozważyć we własnych sumieniach czy jesteśmy bardziej kibicami Odry czy kibicami pseudopolitykami i oczywiście zagłosować na kandydatów wskazanych przez Stowarzyszenie.

PS. Wszystkich z poza Opola namawiam do informowania swoich rodzin w Opolu o naszych wytycznych dotyczących kandydatów.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#47
Ja uwazam, ze w przypadku gdy Pani Porowska nie wygra (a na to sa duze szanse) to politycznosc ta moze nam zaszkodzic z jednego prostego powodu... Jak to w swiecie bywa przyszly prezydent moze stwierdzic, oni mi nie pomogli, pisali takie rzeczy, to czemu ja mam im teraz pomoc..
No bo nam fest pomaga.. Niesamowite. Swojego wsparcia dla klubu (na aktualnym poziomie) pewnie nie cofnie bo były bo samobój na co sobie raczej nie może pozwolić. Po drugie co takiego pisali? W całym oświadczeniu nie ma złego słowa nt. aktualnego prezydenta, są tylko argumenty dlaczego popieramy kogoś innego.
Bobo zwrócił uwagę na ważną rzecz. Czym innym byli by kandydaci wystawieni przez zarejestrowany przez klub i stowarzyszenie komitet. Reprezentujący tylko i wyłącznie i w porozumieniu nas.
Jeśli "pilotyczność" miałaby nam zaszkodzić, to zaszkodzi w takim samym stopniu jeśli wystawimy swoich włansych kandydatów. Po za tym puki co nie mamy siły, która może dać nam sukces. Już pominę stary argument, że zapraszamy do JO i trzeba było na czas taką propozycję złożyć i "operację" przeprowadzić.
37% popiera Zębaczyńskiego, 11% Porowską, 37% jest niezdecydowanych.. Nic nie jest przekreślone. A jeszcze 16% osób popiera inną opcję niż dwie o jakich dyskutujemy. Mamy szansę wygrać, tylko musimy sie wszyscy spiąć, a nie założyć ręce i modlić się do apolityczności - bogini nicnieróbstwa. Jeśli osoby z tego forum chcące głosować na Ryszarda Zębaczyńskiego zmienią swoją opinię i przekonają część swojej rodziny i znajomych, aby zagłosowali na Porowską, zgodnie z interesem klubu, to nasze szanse jeszcze bardziej rosną.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#48
tak jak już część osób wyżej napisała, Porowska jest jedynym sensownym wyborem, chociażby poprzez drogę eliminacji pozostałych kandydatów. na Zembaczyńskiego mam nadzieję nikt z Was głosu nie odda, powodów chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Garbowski naraził się nam sędziując jakiś mecz na naszą niekorzyść z tego co pamiętam, do tego SLD więc też odpada :) nie wspomnę już o jego bajecznych wizjach, które można wrzucić do działu fantastyka. inni kandydaci nie oszukujmy się, nie liczą się w tych wyborach, a przecież chodzi nam o to, aby zdetronizować RZ. więc choćby dlatego warto zagłosować na Porowską.
Odra jest najważniejsza !

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#50
Takowy list niedawno otrzymalismy.
List otwarty - podziękowania dla kibiców Odry Opole


Korzystając z uprzejmości środków masowego przekazu, chciałabym serdecznie podziękować kibicom opolskiej piłki za udzielone mi wsparcie.
Odra Opole - to klub, który obok Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki najlepiej promuje nasze miasto w Polsce. To instytucja z bogatymi tradycjami, zrośniętą z Opolem tożsamością. Chciałbym razem z Wami – odbudować potęgę Odry Opole.

Jeśli otrzymam szansę sprawowania najwyższego urzędu w mieście – finansowanie opolskiej piłki zostanie rozbudowane w syntezie z odrestaurowaniem pozytywnego klimatu wokół opisywanej ikony stolicy województwa opolskiego.

Z wyrazami szacunku,
Violetta Porowska
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron