Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#1
Już za kilka dni odbędą się w całym kraju wybory samorządowe. To święto demokracji, które ma fundamentalny wpływ na funkcjonowanie naszych lokalnych ojczyzn, jest dla nas niesłychanie ważne. Ostatnie lata to w naszym mieście okres, kiedy nasz klub spychany był na margines sporu politycznego. Działo się tak, bo większość radnych jak i Prezydent Miasta uznawali ten klub za rzecz zbędną, nie wymagającą wsparcia, współpracy i politycznej opieki. Jakie były tego koszty wie każdy z nas.

Działanie to, nauczyło nas wszystkich jakie są koszty apolityczności kibiców. Nie staraliśmy się wystarczająco mocno wpływać na polityczne decyzje co przyniosło swoje skutki. Dzisiaj, jako Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra", najprężniejsze i największe Stowarzyszenie pozarządowe w Opolu, włączamy się w demokratyczny wybór. Decyzja ta niesie za sobą oficjalne poparcie Pani Violetty Porowskiej jako kandydatki na Prezydenta Miasta Opola. Decyzja ta, niełatwa i wymagająca przełamania wielu wątpliwości podjęta została przez Zarząd przy poparciu ponad 80% członków Stowarzyszenia "Jedna Odra".

Nie wgłębiając się w wady konkurentów naszej kandydatki, skupmy się na argumentach które o tym poparciu zdecydowały. Pani Porowska, okazała się osobą najmniej populistyczną, nie obiecuje natychmiastowych awansów, ani złotych monet spływających na nasz klub. Zaprezentowała swoją wizję, opartą na rozmowach z kibicami, jak i kandydatami na radnych, którzy w mijającej kadencji wielokrotnie okazywali się sympatykami naszego klubu. Nie da się też nie docenić wkładu w ten plan Pana Arkadiusza Szymańskiego, który nam, fanatykom Odry, jest doskonale znany ze swojej stałej bytności w sektorze A. Nie jest to osoba nam obca i jego wsparcie jest dla nas sygnałem czystych intencji.

Jednakże, kompetencje Prezydenta ograniczone są, w zależności od składu rady miasta, dlatego też, przedstawimy oficjalną listę kandydatów wspieranych przez naszych Stowarzyszenie. Pamiętajmy, że głosując w tych wyborach nie głosujemy na partyjne szyldy i żaden nie powinien być dla nas przeszkodą. Głosujemy na realnych ludzi, tych których znamy i tych którzy nie unikną swojej odpowiedzialności za błędne dla nas decyzje. Głosujmy tak, żeby kibice Odry stanowili w tej radzie większość, niezależnie od partii z której ramienia startują.

Kibice, zawsze chcieliśmy mieć wpływ na nasze miasto, odbudowaliśmy nasz klub, ponownie budujemy jego potęgę, pokażmy teraz, jak ważni jesteśmy dla tego miasta i jak dużo możemy. Każdy głos jest ważny, namawiajcie swoje rodziny i znajomych, wszystkich tych którym los Odry nie jest obojętny, o wsparcie naszych kandydatów. Pokażmy, że nie ma Opola bez Odry!

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra"

Popierany przez JO kandydat na Prezydenta Opola: Violetta Porowska

Popierani przez JO kandydaci na radnych:

Okręg I
[ Prawo i Sprawiedliwość]
1. Arkadiusz Szymański - radny miasta Opola, Przewodniczący Klubu Radnych PiS

---

Okręg II
[ Prawo i Sprawiedliwosc ]
1. Violetta Porowska – kandydat na Prezydenta Opola, radna miasta Opola, wykładowca WSZiA , b. Dyrektor Centrum Zdrowia Publicznego;
2. Tomasz Kwiatek – radny miasta Opola dwóch kadencji (od 2002 roku do 2010), przedsiębiorca;

---

Okręg III
[ Prawo i Sprawiedliwosc ]
1. Nowak Michał – szef forum młodych PiS w regionie opolskim, aktywny działacz akademicki, kierownik w biurze nieruchomości. Dyrektor biura poselskiego.

---

Okręg IV
[ Prawo i Sprawiedliwosc ]
1. Jaki Patryk – radny miasta Opola, wybrany najpopularniejszym radnym w Opolu 2010 wg. rankingu Nowej Trybuny Opolskiej 2010;
[ Sojusz Lewicy Demokratycznej ]
1. Pieszczuk Adam - działacz organizacji pozarządowych, skupiający sie na aktywności wobec niepełnosprawnych;

---

Okręg V
[ Prawo i Sprawiedliwosc ]
1. Bukowski Przemysław – kieruje duża firmą budowlaną w Opolu, wiceprezes regionu Młodych Konserwatystów RP, członek zarządu ogólnopolskiego stowarzyszenia Stop Korupcji;
10. Żygadło Łukasz – dziennikarz społeczny, przedsiębiorca, rzecznik prasowy kandydata na Prezydenta Opola Violetty Porowskiej
[ Sojusz Lewicy Demokratycznej ]
6. Marciń Feć - wieloletni bramkarz Odry Opole, obecnie piłkarz Ruchu Zdzieszowice;

Popierani przez JO kandydaci do Sejmiku Województwa:
[ Prawo i Sprawiedliwosc ]
1. Grzegorz Sawicki – Opole Ziemski – radny wojewódzki, przewodniczący Klubu Radnych PiS, były wicedyrektor Agencji Rynku Rolnego, szef wojewódzkiego zespołu rolnego
2. Sławomir Brzeziński – Opole – były Przewodniczący Rady Miasta Opola, członek zarządu Stowarzyszenia Stop Korupcji, doradca europosła Ryszarda Legutki
Jedna Odra na FB - http://www.facebook.com/JednaOdra

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#3
Wezcie sobie do serca nasze poparcie i ruszcie sie w niedziele do wyborczych urn. Wasze glosy moga zdecydowac o tym, jak rozwijac sie bedzie nasz klub przez najblizsze 4 lata. Albo bedzie robil to z takim wsparciem jak dotychczasz, albo damy sobie wszyscy szanse na zmiane.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#6
WKO077 pisze:a Rzygadlo to ten co uwaza ze musi byc nadzor policyjny podczas picia piwka?
Nadzór musi być nad wszystkim. Jak to w wizjach PiSu.

Ja zachęcam aby każdy samodzielnie pomyślał i wtedy zagłosował.
Uważam też, że stowarzyszenie kibiców w żaden sposób nie powinno angażować się politycznie, a skupić się tylko i wyłącznie na swych statutowych działaniach.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#7
Myślę Irek podobnie jak Ty, ale jeśli mamy coś ugrać i żeby bardziej liczono się z NAMI, czy chcemy czy nie, musimy się w to angażować. Oczywiście każdy odda głos wg własnego uznania, a to że JO udziela konkretnej osobie wsparcie (wcześniej przeprowadzając sondę) jest tylko sygnałem na kogo kibic Odry może liczyć w tej radzie.
____________________________________________Kulturalny Klub Kibica__________________________________________

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#8
Irku, pozwole sobie na pare cytatow ze statutu:

"§ 8
7) Wspieranie rozwoju młodzieżowej piłki nożnej w Opolu i na Opolszczyźnie.
9) Rozbudowa i rozwój bazy sportowej Klubu.
12) Dbanie o zabezpieczenie interesu kibicowskiego.
15) Utrzymanie i rozwój wysokiego poziomu sportowego zespołów piłkarskich."

Moim zdaniem, wlasnie te zadania realizujemy. Oczywiscie, kazdego namawiam do glosowania zgodnie ze swoim sumieniem i pogladami. To poparcie ma byc pewnym sygnalem, ze projekty tych kandydatow sa nam znane i akceptowane jako pozytywne dla naszego klubu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#9
Już widzę jak w przypadku wątpliwego zwycięstwa Pis-u w Opolu powstanie nowy stadion i popłyną miliony na Odrę :D To jest zwykły populizm jak to zwykle bywa w trakcie kampanii. Trzeba szukac sponsorów, a nie liczyc tylko na miasto albo urzęd wojewódzki.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#10
Dokładnie. Może to będzie dla Was niepoprawne co napisze, ale miasto nie jest po to aby utrzymywać kluby sportowe. Może lepiej pomyśleć który kandydat może coś zrobić, żeby miasto zaczęło się rozwijać, wtedy duże firmy mogą się tu przenieść i będzie miał kto sponsorować Odrę. Pomoc miasta w obecnej lidze, ok. Ale trzeba patrzeć już na lata do przodu. Miasto klubu w wysokiej klasie rozrywkowej nie utrzyma. Lepiej dłużej pobyć w niskiej lidze z jakąś perspektywą na przyszłość niż odwrotnie.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#11
Przepraszam bardzo, a czy ktos tutaj napisal, ze Pani Porowska obiecala nam zloto i miliony plynace do klubu? Ze pozwole sobie na cytat "Pani Porowska, okazała się osobą najmniej populistyczną, nie obiecuje natychmiastowych awansów, ani złotych monet spływających na nasz klub." Pani Porowska zyskala nasze poparcie wlasnie dlatego, ze... tego nie obiecuje. Bo to nie jest najwazniejsze dla klubu w chwili obecnej. My wiemy co jest klubowi potrzebne w perspektywie paru lat, a swiadomosc tych potrzeb Pani Porowskiej okazaly sie najlepszym dowodem na to, ze wie co mowi.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#12
George pisze:Już widzę jak w przypadku wątpliwego zwycięstwa Pis-u w Opolu powstanie nowy stadion i popłyną miliony na Odrę :D To jest zwykły populizm jak to zwykle bywa w trakcie kampanii. Trzeba szukac sponsorów, a nie liczyc tylko na miasto albo urzęd wojewódzki.
...stadion powstanie ale jak sprzedadzą nasz na Oleskiej 51 i wtedy wybudują nam gdzieś koło Karolinki czy obwodnicy....To mnie wogóle nie interesuje!!!!
TYLKO ODRA OKS !!!

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#13
LooZ^ pisze:Irku, pozwole sobie na pare cytatow ze statutu:

"§ 8
7) Wspieranie rozwoju młodzieżowej piłki nożnej w Opolu i na Opolszczyźnie.
9) Rozbudowa i rozwój bazy sportowej Klubu.
12) Dbanie o zabezpieczenie interesu kibicowskiego.
15) Utrzymanie i rozwój wysokiego poziomu sportowego zespołów piłkarskich."

Moim zdaniem, wlasnie te zadania realizujemy. Oczywiscie, kazdego namawiam do glosowania zgodnie ze swoim sumieniem i pogladami. To poparcie ma byc pewnym sygnalem, ze projekty tych kandydatow sa nam znane i akceptowane jako pozytywne dla naszego klubu.
Wiesz księża też chcą by nie było biedy, ludzie mieli co do gara włożyć ale czy przez to powinni się angażować politycznie i ogłaszać z ambony swoje polityczne mowy? Nie, bo nie taka powinna być rola prawdziwego kościoła.
Niech każdy robi to do czego został stworzony bo jak ktoś chce być od wszystkiego to zazwyczaj wychodzi z tego, że jest do niczego.
Zakładając że Wasza kandydatka przegra to tym oficjalnym poparciem stawiacie sobie sporą przeszkodę do otwarcia niektórych drzwi w przyszłości. Klub też jest powiązany z kibicami i z nimi kojarzony i jemu też się pewnie to nie przysłuży.

A argument że "Pani Porowska, okazała się osobą najmniej populistyczną, nie obiecuje natychmiastowych awansów, ani złotych monet spływających na nasz klub." . Pani Porowska zyskała nasze poparcie właśnie dlatego, ze... tego nie obiecuje." jest po prostu śmieszny. Znaczy się co ma jakiś inny plan? Ma w ogóle jakiś plan czy po prostu wystarczy powiedzieć że zrobimy co sie da? Przecież Szymański i Jaki to jedni z największych populistów i demagogów w ratuszu, wiecznych opozycjonistów którzy swój talent i zapał uaktywniają jedynie przed wyborami. Co taki Jaki w przeszłości zrobił dla klubu, czym się przysłużył, żeby teraz na nim tak polegać? Myśle, że po prostu wykorzystali Wasz brak politycznego doświadczenia w takich rozmowach tylko nie wiem po co w ogóle stowarzyszeniu oficjalne polityczne sympatie jak partyjnej przybudówce.
Czy z innym kandydatami w ogóle były jakieś spotkania czy tylko z kandydatem PiSu?
Angażowanie się stowarzyszenia w politykę to błąd.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#15
Popieram wypowiedz uzytkownika irek w 100% ! Stowarzyszenie Jedna Odra powinno zajac sie swoimi prawdziwymi celami a nie mieszac sie w polityke przedwyborcza. Kazdy powinien sam dokonac przemyslanego wyboru, a nie na zasadzie, ze JO powiedzialo ze ten kandytat bedzie dobry to glosujemy na niego (oczywiscie nie ma tutaj przykazu, ale osoba ktora nie interesuje sie wogole polityka w tym momencie pojdzie i zaglosuje na Pana X czy Pania Y i nie bedzie wcale to jej swiadomy wybor). Ja nie chce przypominac co bylo przed wyborem na prezydenta pana Z. , ale niech sobie kazdy przypomni jakie wtedy transparenty na stadionie wisialy i co z tego wyszlo... Wiec prosze wszystkich o przemyslany wybor, a nie sugerowanie sie, ze ktos tak glosuje to ja tez. JO w swoich planach statutowych chyba nie ma punktu odnosnie aktywnosci politycznej ;) ... Sa to moje luzne przemyslenia i oczywiscie nie kazdy musi sie z nimi zgodzic.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#16
Porowska nic nie obiecała, ale gada z sensem. Garbowski to jest dopiero populista, a Zembaczyński okazał się kłamcą. Stowarzyszenie wybrało osobę, która ma szanse zostać prezydentem Opola. I stowarzyszenie powinno poprzeć jakiegoś kandydata, bo mamy tak popieprzony system w naszym pięknym kraju, że jeżeli chcemy w naszym województwie piłki nożnej, to musimy mieć wsparcie miasta, niestety. A Ciebie, Irku, najbardziej boli to, że jest z PiSu :)
http://polskislask.blox.pl/html
Obrazek

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#17
Panowie temat jest prosty. Mamy do wyboru kilku kandydatów. Kilku możemy od razu odrzucić z powodu ich minimalnych szans na jakikolwiek sukces, zostają więc co najwyżej panowie Garbowski (komunista, którego chyba nikt nie chciałby popierać), Drewniak (popierany przez MN, więc jesli ktoś chce na niego głosować to niech zapomni o ŚOZP), Zembaczyński (co może zrobić dla Opola jako naszego miasta i w celu sprowadzania tu sponsorów pokazał przez minione osiem lat) i pani Porowska (która wcale nie jest ziszczeniem marzeń kogokolwiek o prezydencie naszego miasta). Z tego zestawienia prostą drogą eliminacji powinniśmy zostawić tylko p. Porowską jako osobę którą można poprzeć. Nie wiem jaka ona będzie, wiem że każdy będzie lepszy od Zembaczyńskiego (z całym szacunkiem za to co zrobił przy odbudowie klubu), a na komuniste i szwaba głosu nie oddam. Dziękuję.

P.S. P. Porowska w czasie spotkania z władzami klubu i JO wykazała się dystansem, kulturą i wizją miasta, które nas do niej przekonały. Wydaje się być osobą, która umie dobierać sobie doradców i która dzięki nim ma sensowną wizję sportu w Opolu, która zresztą pokrywa się z wizją, jaką od dawna większość kibiców uważa za własną. O szczegółach porozmawiamy po wyborach bo do tego zostaliśmy zobowiązani we własnym interesie.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#19
Każdy z członków JO mógł się wypowiedzieć co w sprawie tej kandydatury sądzi w odpowiednim temacie, pb67 i czmielu jeśli chcecie mieć wpływ na decyzje JO to proste wstąpcie do stowarzyszenia a nie potem żale: że to że tamto.
Moda przemija WIARA wiecznie trwa.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#20
Irku, z cala sympatia, zarowno ty jak i nasz wspolny kolega zarzucajacy mi "mlodziencza naiwnosc" czy "nieznajomosc polityki" trafiacie kula w plot, bo abstrahujac od tego, ze mam wyksztalcenie politologiczne to z pewnoscia mam rowniez najwieksze z was, praktyczne doswiadczenie w samorzadowej polityce, bo bylem pare lat temu aktywnym dzialaczem pewnej partii. Nie, nie PiSu, bo do tej partii jest mi rownie daleko jak wam, ot, nie toleruje zadnego socjalizmu. I nie musicie mi mowic, ze polityka to burdel i klamstwa, bo wlasnie dlatego juz w niej nie dzialam. Co nie zmienia jednak faktow.

Niestety, to wy wykazujecie sie ignoranctwem odrzucajac realia naszego kraju. Co 4 lata odbywaja sie wybory samorzadowe, ktore decyduja o ksztalcie rzadow miast w calej Polsce i jesli mamy ambicje byc czyms wiecej niz przedmiotem polityki, to musimy walczyc o swoje. To my wykorzystujemy politykow, zeby ugrac swoje, nie odwrotnie. Obrazanie sie na rzeczywistosc i pozostawianie wyboru innym, to skazywanie sie na marginalizacje. Niestety, obecna polityka wladz miasta jest zla i trzeba ja zmienic. Stad tez, nasze poparcie, bo nie robimy tego w swoim interesie, a w dlugofalowym interesie klubu. Jesli mamy wybrac miedzy czlowiekiem bez wizji i bez obietnic, a czlowiekiem z wizja i bez obietnic to wybieramy jednak tego z wizja. Nawet jesli jest ze znienawidzonego przez ciebie PiSu.

Mowienie, ze zajmujemy sie czyms czym stowarzyszenie sie nie powinno zajmowac jest niepowazne. Dbamy o interes klubu, nic wiecej. Myslisz, ze jestesmy jedyni? Wejdz na strony jakichkolwiek Stowarzyszen Kibicow, a doskonale bedziesz wiedzial na kogo gdzie glosowac. Kibice Polonii Bytom popieraja oficjalnie kandydata na prezydenta i 10 kandydatow na radnych, kibice ZL startuja z list Stowarzyszenia Nowy Lubin, kibice Polonii Warszawa startuja z list PIS i SLD, kibice Widzewa popieraja kandydatow z list SLD. Oni juz doskonale wiedza, jak walczyc o swoje, bo sa duzo bardziej doswiadczeni i zorganizowani od nas. Stac nas na kolejne 4 lata stekania, jakich to mamy durnych radnych i durnego Prezydenta?

Wybaczcie, ja nie akceptuje rozwiazania ze "tak musi byc" i nie dostosowywuje sie do rzeczywistosci. Ja ja zmieniam, wy tez macie szanse - 21. listopada na wyborach samorzadowych.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#22
A po co mialbys ja widziec na stadionie? Nigdy nie ukrywala, ze nie jest kibicka i nie chodzi na Odre. RZ i TG udawali, ze sa wiernymi fanami. I co?

Jesli zaden kandydat nie jest niepelnosprawny, to znaczy ze zaden nie bedzie potrafil zadbac o interesy niepelnosprawnych?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#23
Jeszcze uzupelniajac moj wpis. Moze mi ktos z tych oburzonych wytlumaczyc jaka postawe powinnismy zachowac wobec wyborow? Czy powinnismy bez slowa oczekiwac na to, co zostanie nam wybrane i jacy radni beda decydowac o obliczy sportu w Opolu?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Violetta Porowska - kandydat SSOO "Jedna Odra"

#25
Czy JO jest w stanie cie zmusic do glosowania na konretnego kandydata? Nie.
Czy JO moze zachecic niezdecydowanych/nie wybierajacych sie na wybory do poparcia kandyata wspieranego przez JO? Tak.

Dla mnie to konczy temat.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron