Re: Byli piłkarze Odry

#51
snajper pisze: A jezeli klub nie ma na to, zeby raz w roku wyprodukowac taka jedna lub dwie koszulki w obrazie, dla zasluzonego pilkarza ODRY, to o czym tu jeszcze pisac. W budynku klubowym jest duzo miejsca na takie gablotki, bo pucharow, czy medali do wystawiania i ogladania za duzo nie mamy.
Niestety Szyman ma rację. Tu nie jest Amerika, nie o takie same pieniądze się tu modlimy, klub od lat nie jest w stanie zadbać o marketing na poziomie choćby Gwardii, a każdy gorsz jest liczony (i bardzo słusznie), żeby go przeznaczyć na cele piłkarskie. Wyprodukowanie jednej piłkarskiej koszulki z nazwiskiem tego czy innego piłkarza po pierwsze wcale nie jest takie takie, a po drugie nie jest potrzebne. Jest milion innych rzeczy które dla tych zasłużonych osób żyjących i zmarłych można by zrobić (zarówno jako klub jaki jako kibice), ale nie jest to priorytetem ani dla nas ani dla klubu, bo bieżąca działalność pochłania siły i środki.
I apeluję o stosowanie się do zasady "nie wiem to nie mówię" bo ciekaw jestem gdzie w budynku klubowym jest tyle miejsca, żeby choć kilka gablotek ustawić.
A no i pucharów i innych pamiątek też jest całkiem sporo, a krążą plotki, że te najcenniejsze zostały rozkradzione jakiś czas temu.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Byli piłkarze Odry

#52
Oj miejsce by sie znalazlo i to bez liku, wiem bo bylem kilkanascie razy. Ale jak sprawa ma sie tak jak napisales to koniec tematu. NIe tak dawno przeciez mielismy dyskusje na temat AUTOKARU dla pilkarzy....i wielu siedzialo cicho.
To byla propozycja, jedne sa lepsze inne gorsze. Teraz wyczekujemy na pierwsze mecze.

Re: Byli piłkarze Odry

#56
zebro pisze:Dariusz Żuraw w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań - razem z Tomaszem Rząsą będą asystować Skorży.
po samych sukcesach : w Odrze i Miedzi teraz Lecha doprowadzi do Mistrza Polski, ale na powaznie to staz u boku Skorzy moze mu pomoc i wreszcie, po takim przetarciu bedzie dobrym trenerem ( ma do tego predyspozycje )

Re: Byli piłkarze Odry

#62
Nie on pierwszy, nie ostatni... Odra na rynku transferowym zachowuje się jak dziecko we mgle, wystarczy popatrzyć ilu seniorów i juniorów miało ważne kontrakty z klubem do końca czerwca. Dla mnie to jest skandal, ciekawe jak w takich realiach chcemy doczekać czasów kiedy kadra będzie w miarę stała, bez rewolucji co pół roku?

Co do Setli, pamiętam jego debiut w Częstochowie w meczu z Victorią, wszyscy się nim wtedy zachwycali. Strzelił na 1-1 w końcówce, a w całym meczu miałem kolejne 2-3 dobre sytuacje. Był napadzior na lata, ale oczywiście coś poszło nie tak i odszedł za darmo. Można rzec tak, jaka liga taka organizacja.

Re: Byli piłkarze Odry

#63
Denis Thomalla został piłkarzem Lecha Poznań. Co ciekawe powiedział na prezentacji:
Atutem Thomalii jest znajomość języka polskiego. - No, póki co jeszcze nie jest tak łatwo mi rozmawiać, ale już wszystko rozumiem - mówi z uśmiechem i dodaje: - Polskiego nauczyłem się od rodziców, którzy pochodzą z Opola. Mój tata grał nawet w Odrze Opole, cała moja rodzina jest z tamtych okolic.
Ktoś wie o kogo chodzi? Urodził się w 92, więc ojciec mógł grać tutaj pewnie jakoś 85-90.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Byli piłkarze Odry

#68
LooZ^ pisze:Ktoś wie o kogo chodzi?
http://www.historia-odry.opole.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1119&Itemid=116 pisze:1986/1987 - III LIGA (Grupa VI)
Pod trenerską pieczą Antoniego Kota i Andrzeja Krupy „niebiesko-czerwoni”wrócili do przedsionka najwyższej klasy rozgrywkowej.

Awans do II ligi zdobyli: Jerzy Kucharski, Kazimierz Kucharski, Marek Mokrzycki, Krzysztof Brzozowski, Henryk Majer, Robert Łukaszewski, Henryk Gruca, Rajmund Bloszczyk, Marcin Tomala, Adam Bella, Krzysztof Job, Waldemar Kuter, Bernard Langosz, Wojciech Rabenda, Ireneusz Haras, Zygmunt Stach, Piotr Cyrys, Stanisław Mioduszewski, Jerzy Stelmach, Dariusz Wolny, Mariusz Malski, Alfred Bolcek (jedyny zawodnik pamiętający ekstraklasę – red.) oraz Jerzy Misztur.

Re: Byli piłkarze Odry

#69
Dowiedziałem się wczoraj przypadkiem, że Denis, nie jak pewna menda z Chabrów, nie wstydzi się swoich polskich korzeni - ma rodzinę w Dobrzeniu Wielkim i wspiera swojego kuzyna grającego amatorsko w tych okolicach. Bywa tutaj, mówi po polsku i jest bardzo ogarniętym chłopakiem. Mam nadzieję, że zostanie światowej klasy gwiazda i skończymy temat tego pajaca Klose. Już wolałbym, żeby Błaszczykowski dostał tytuł honorowego obywatela, bo tutaj lokuje swoje biznesy, w Opolu odbył się dzisiaj turniej piłkarski jego imienia i to jest przykład, a nie jak niemiaszek który brzydzi się swojego polskiego.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Byli piłkarze Odry

#70
LooZ^ pisze:Dowiedziałem się wczoraj przypadkiem, że Denis, nie jak pewna menda z Chabrów, nie wstydzi się swoich polskich korzeni - ma rodzinę w Dobrzeniu Wielkim i wspiera swojego kuzyna grającego amatorsko w tych okolicach. Bywa tutaj, mówi po polsku i jest bardzo ogarniętym chłopakiem. Mam nadzieję, że zostanie światowej klasy gwiazda i skończymy temat tego pajaca Klose. Już wolałbym, żeby Błaszczykowski dostał tytuł honorowego obywatela, bo tutaj lokuje swoje biznesy, w Opolu odbył się dzisiaj turniej piłkarski jego imienia i to jest przykład, a nie jak niemiaszek który brzydzi się swojego polskiego.
Zgadzam się w 100%.
Inny case to Łukasz Podolski. On także przyznaje się do polskich korzeni i zapowiedział, że na koniec kariery zagra w Górniku.
To powinien być przykład dla Klose, który także powinien (jak na honorowego obywatela miasta) zadeklarować zakończenie kariery w Odrze
ODRA OPOLE 1945
cron