Re: Byli piłkarze Odry

#452
Mocny wpis Krysiaka, który jak się okazuje skończył karierę.

https://www.facebook.com/angeobscur/pos ... 1268901632


Proszę przeczytaj to. Rzadko piszę takie posty, dlatego jest on dla mnie bardzo ważny❗❗

26 Września 2019 roku. Pełny stadion w Opolu.
Telewizja Polsatsport.pl transmituje mecz w Fortuna Puchar Polski OKS Odra Opole S.A. vs Arka Gdynia SSA
52 minuta zawodnik Arki oddaje strzał, a ja wybijam się w powietrze i słyszę trzask. Spadam na ziemie i nie mogę wstać. Wiem że coś jest nie tak 🤔 Sprawdzam kostki, dotykam łydkę jedna, drugą i już wiem, uderza mnie ta świadomość, że własnie zerwałem ścięgno Achillesa. Najsilniejsze ścięgno w ludzkim ciele. Tylko idiota może takie ścięgno zerwać. Ty gamoniu.🤦
Moja żona zbiega z trybun, mnie w miedzy czasie znoszą na noszach do szatni. 🦼🚑
Oklaski i podziękowania od kibiców👏 Poległem na polu bitwy. Gdybym mógł, grałbym z zerwanym Achillesem. Taki jestem. Do póki nie odetną mi "prąd" - nie poddam się. Tak już, jest z nami sportowcami.
Marta próbuje przedostać się do szatni, nie patrzy na ochroniarzy, na ludzi którzy starają się ją powstrzymać 🥊 przed wejściem do szatni.
Udaje się jej, wpada jak Tsunami 🌊 jak Huragan Harvey 🌪
Próbuje mnie pocieszyć, a ja jak w amoku, nie słysze jej. Ona nadal coś mówi...nie chce jej słuchać. Ze łzami w oczach, idę się wykąpać.
Chce mi pomoc. Odtrącam ją. NIE! NIE! i jeszcze raz NIE!
Właśnie stoję nad przepaścią zakończenia kariery, w wieku 30 lat. Rozumiecie w wieku 30 lat! 329 meczów rozegranych na angielskich boiskach. Grałem przeciwko Manchester United Liverpool FC Everton. Nagle widzę przed oczami cała swoją karierę, to co budowałem przez lata. Upada jak domek z kart.
To jest jakaś Polska Noc Kabaretowa czy stand up Bang2, czy co?! Mam to w taki sposób zakończyć?!
Jak bardzo lubię Rafała Paczesia i to co robi, ale nie dzięki, nie tym razem... wychodzę... Taxi 🚖
29 Września 2019, przechodzę operacje, emocje, adrenalina, nerwy... wk*rwienie opadły. Operacja udała się, czas zacząć rehabilitację.
Po 24 tygodniach ( 6 miesięcy ) ciężkiej żmudnej, pracy od uczenia się ponownego chodzenia, biegania, skakania do powrotu na pełne obrony, jestem gotowy. Wracam do treningów.
Hej Odra Opole I'm ready.💪🦵👍
I oto ona ubrana cała na czarno...pandemia Covid-19 przychodzi i powoduje, że klub musi rozwiązać ze mną kontrakt. Nice One. F**cking Well done...
Jest kwiecień 2020, gdy wszystko to, dzieje się na moich oczach. Jak samolot bez pilota, bez mojej kontroli. Pytanie co teraz będzie?! Co będe robić?!
Przewińmy do przodu. Jest Wrzesień 2020 skończyłem kursy trenerskie, ale nie ma ofert z klubów. Zero. Nada. Zilch
Trenuje albo tu albo tam. Miedzy czasie pomagali mi Marcin Fec, Zbigniew Robakiewicz, cała ekipa Akademia ŁKS Łódź i Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Dziękuję. Serio, jestem waszym dłużnikiem.
Nadchodzi czas, aby schować dumę do kieszeni, przestać być Panem piłkarzem i zacząć szukać normalnej pracy. Z bólem serca to robie. Mam jeszcze nadzieję, że coś się znajdzie, ale dal cisza. Trzeba jednak dbać o swoją rodzinę, o ukochane dziewczyny, żone i córkę.
Wysyłam swoje CV przez Pracuj.pl Przechodzę rozmowę i Pani mówi słynne:
-Odezwiemy się.
-No spoko, ale numer macie? Może podam?
-Nie, nie, mamy wszystko.

Człowiek wznosi się i upada. Czasami trzeba wrócić na ziemie i przełknąć gorycz porażki. To co różni od siebie ludzi to, to jak reagują, gdy zostają im rzucane kłody pod nogi, ile mają wewnętrznej siły, aby walczyć dalej, aby się nie poddawać.
Trzeba mieć plan A, B, C, D...Z. Żadna praca nie hańbi. Jeśli to był mój The Last Dance trudno, tak miało być. Nie wahałem się. Nie żałuję.
Wielu rzeczy nie da się zmienić, nawet jakby się bardzo chciało. Coś się kończy coś zaczyna.
Co chce przekazać przez ten post to, to że każdy potrzebuje człowieka, do którego może się odezwać i powiedzieć:
"Jest mi dzisiaj źle, nie wiem, co robić"
Większość ludzi pojawia się w Twoim życiu i znika.
Przychodzi i odchodzi. Odgrywają w nim mniejsze lub większe role. Wywierają na Ciebie wpływ lub są nieistotni. To normalne.
Ale najceniejsze osoby to, te które w najgorszym momencie Twojego życia, podejdą do Ciebie i podadzą Ci nie tylko rękę, ale podniosą Cię z ziemi i powiedzą:
"Nie, to jeszcze nie Twój czas⏳ Nie możesz się poddać.
Koniec jest wtedy gdy przestajesz walczysz, a Ty jeszcze nie złożyłeś broni"⚔️
Pamiętajcie, warto pracować w ciszy, przy pustych trybunach, gdy nikt nie patrzy. Otoczyć się zaufanymi ludzmi, a wasza szansa kiedyś przyjdzie.
Prędzej czy później. A jak już przyjdzie. Złapcie ją za gardło i trzymajcie do końca. Never Give Up. Keep Going
Oprócz mojej żony, jest masa innych osób które mi pomogły. I wam też razem i z osobna chciałbym podziękować.
Ale ten post jest o niej i dla niej. Tak więc:
Kochanej żonie Marcie. Twój Mąż. Dziękuje, że byłaś, jesteś i będziesz 💕 Kocham Cię
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Byli piłkarze Odry

#466
Ktoś zapytał dlaczego Odra. Motała odpowiedział tym:

"Intro. Załącznik 5.1 do Przepisów dotyczących Statutu Transferu Zawodnika stanowi, że Mechanizm Solidarności odpowiada, gdy zawodowy zawodnik dokonuje transferu w trakcie trwania kontraktu. Składka wynosi 5 % każdej rekompensaty, z wyłączeniem rekompensaty za prawa do szkolenia."

Nie do końca to rozumiem... 5% ? Za duzo, niemożliwe.

Re: Byli piłkarze Odry

#467
cartman pisze:
niedziela, 4 października 2020, 20:24
Ktoś zapytał dlaczego Odra. Motała odpowiedział tym:

"Intro. Załącznik 5.1 do Przepisów dotyczących Statutu Transferu Zawodnika stanowi, że Mechanizm Solidarności odpowiada, gdy zawodowy zawodnik dokonuje transferu w trakcie trwania kontraktu. Składka wynosi 5 % każdej rekompensaty, z wyłączeniem rekompensaty za prawa do szkolenia."

Nie do końca to rozumiem... 5% ? Za duzo, niemożliwe.
5% dla wszystkich klubów które go szkoliły. 3 lata był w Warcie Poznań, więc 3,75% dla nich. Tak mi się wydaje, ale nie znam się do końca.
Motała napisał, że mniej więcej 50k euro dla Odry. No ale kto by wierzył Motale.

Re: Byli piłkarze Odry

#471
Znalazłem coś takiego:
Article 10 (1) RSTP provides as follows:

“A Professional may be loaned to another club on the basis of a written agreement between him and the clubs concerned. Any such loan is subject to the same rules as apply to the transfer of players, including the provisions on training compensation and the solidarity mechanism.”

The FIFA Commentary explains the position (on page 32):

“A loan is subject to the same rules that apply to the transfer of players, including the provisions on training compensation… In other words, the club receiving a player on loan is entitled to claim training compensation … for the time the player remained with it, and it can claim training compensation if the player transfers to a third club provided the player is younger than 23.”
Czyli wychodzi na to, że Odrze przysługuje kasa, natomiast nie chce mi się teraz szukać ile jest wart ten rok w Odrze. Liczy się to zdaje się od 12 do 23 roku życia, przy czym po 16 roku życia te lata są wyceniane wyżej. To będzie raczej trochę więcej niż 10% od tych 5%, pewnie coś w granicach 0,6% od całego transferu, więc ja obstawiam okolice 65 tys. euro, czyli blisko 300 tys. PLN.
cron