Re: ZMIANA TRENERA !!!

#102
kibic30 pisze:Rozumiem, że można kibicować tylko jednemu klubowi???
Jeżeli pan trener kibicuje Górnikowi, który gra w ekstraklasie to również może być kibicem grużyny z IV ligi Oderki Opole, a myślę że nawet może grać w drużynie A klasy lub Okręgówki i tejże drużynie również kibicować przecież te drużyny ze sobą nie rywalizują. Nie rozumiem przecież jedno drugiemu nie przeszkadza. I myślę że nie tylko szalik może nosić, ale również koszulkę przecież żyjemy w wolnym kraju, a do czasów kiedy się czegoś zabraniało chyba nikt nie tęskni.
a tak poza tym to wszyscy zdrowi ?! nie gramy w jednej lidze to mozna kibicowac ? a jak zagramy w pucharze to wtedy co ? moze wtedy lepszy bedzie EKSTRAKLASOWY gornik niz CZWARTOLIGOWA odra ? a jak spotkamy sie w jednej lidze ? co ty czlowieku opowiadasz JESTES Z ODRA TO JESTES Z ODRA nie z gornikiem ani legia

jezeli ktos nie rozumie ze W OPOLU ODRA PONAD WSZYSTKO to niech wypierdala im szybciej tym lepiej
dwa kolory mienia sie

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#103
Jaki przyklad daje trener mlodym pilkarza?Pozniej sie dziwimy ze nie mamy pilkarzy identyfikujacych sie z jednym klubem tylko najemnikow.Kazdy z nas kibicow ma swoje ulubione kluby w polsce i na swiecie.Ale ODRA jest jedna i to z nia sie identyfikujemy a nie z innymi klubami dajemy przyklad fanatyzmu a nie pokazujemy mlodym jak zostac horagiewka.
Obrazek

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#104
Czesto myle sie bo nie myli sie ten co nic nie robi - jak mawiaja. Ale staram sie zawsze opierac na faktach w miare mozliwosci bo to ma wiekszy sens.
Po pierwsze - Czy trener paradowal w szalu Zaboli po OPOLU czy byl na meczu w Zabrzu ? Jezeli w OPOLu to zmienia postac rzeczy o 100 %. Chyba jednak bylo to w Zabrzu na meczu.
Po drugie - Najlepszy trener w historii Odry Opole pan Antonii Piechniczek ( o ktorym ksiazke napisal oddany Odrze nasz kolega Sebastian Bergiel - polecam ) ktory doprowadzil Odre do najwiekszych sukcesow i prace wykonywal calym serduchem ( pilkarze Odry Opole natomiast czesto tego serca nie mieli i zamiast szalec dla Nas na boisku szaleli w hotelu Olimpijskim lub bylym Czardaszu - do dzis szlag mnie trafia gdy to wspominam ) byl jednak oddanym kibicem Ruchu Chorzow ( a Odry trenerem ) i nigdy sie tej milosci ( Ruchu )nie wstydzil ! Czesto przy kazdej okazji ja wyznawal i przypominal .Gdy byl mlodym pilkarzem grajac w Legii porzucil klub i pieniadze na rzecz swojego biednego Ruchu ! A i tak wszyscy kibice w Opolu czesto ponad 25 tys na naszym starym stadionie trenera Piechniczka szanowali wiecej niz pilkarzy-kow z naszego miasta. Czy winnismy go za to wywalic bo na Ruchu siadal z szalikiem niebieskich. Wszak on pokochal to co robil w Opolu dla siebie i dla Nas.Odra byla dla niego jak dryga cora a Opole jak drugi dom.
Po trzecie - Czy ktos z Was naprawde mysli ze nasi obecni pilkarze po otrzymaniu propozycji z Zabrza Bytomia Chorzowa lub nawet od Zdzichow za lepsza gaze i perspektywe - powiedzialby NIE ? A potem juz to widze jak po strzeleniu gola w nowym klubie zaczyna sie calowanie nowego herbu ku uciesze tamtejszych kibicow. Niestety to smutna prawda to czesto bol kibica ale takie sa fakty.Dla Nas klub to DOM i Przyjazn i czesto wydatek dla pilkarzy i trenerow zawod i pieniadze.
To tylko My kibice myslimy o Odrze jak o swoim najblizszym czlonku rodziny. I to nie wszyscy przeciez - widac to juz dzis po zmniejszajacych sie ilosciach kibicow na Oleskiej.
Jednak mimo tego co napisalem podoba mi sie wpis kolegi Gitmet. Nie jest to wychowawcze ( jak to zauwzyl ) dla mlodych pilkarzy Oderki. Dla nich trener musi byc wzorem, przykladem i nauczycielem, a MY nie chcemy uczyc naszych pilkarzy milosci do ZABOLI. To zly kieunek. Mlodzi powinni czuc sie zwiazani emocjonalnie z klubem gdzie stawiaja pierwsze kroki. To jest zadanie dla Zarzadu i o tym winno mowic sie w klubie z trenerem. Te rzeczy nalezy madrze jakos rozgraniczyc.
Jezeli jest dobrym trenerem ( tego nie wiem ) to powinien pozostac w klubie dla wspolnego dobra i niech sobie jezdzi na Gornik ale niech nie uczy nasze dzieci opolskie wzorowac sie na KIBICACH z Zabrza. A taki jest ogolny wizerunek.
PS. Loo^z nie chcialem Cie urazic. Pamiec mam dobra ( acz krotka ) i jak siegam w stecz kilka lat to
" chyba " czesto wzorowales sie na wielu rzeczach z Lazienkowskiej . Ale lata robia swoje, moglem juz cos pomieszac dlatego oficjalnie Cie przepraszam a jak przyjade to wypijemy piwko lub drina na zgode jak nie bedziesz sie wstydzil z wasem ( nie nosze ) hehe

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#106
Jeżeli można to kilka moich uwag:
jestem kibicem tego starszego trochę pokolenia i doskonale zdaję sobie sprawę że czasy pilkarzy i trenerów
dających z siebie naprawdę WSZYSTKO za nic dawno minęły teraz całym światem(piłkarskim przede wszystkim) rządzą pieniądze..... za ile , co mi się opłaca , z czego będę żyć,itd itp
Prywatne sympatie także i sportowe są prywatną sprawą każdego z nas, a praca jest pracą, jadnak będąc osobą publiczną trzeba mieć wyczucie co wypada a co nie.. ico w pracy będzie odbierane lepiej a co gorzej...
Tylko prawdziwi kibice są do końca wierni i oddani SWOJEJ drużynie, bezinteresownie na dobre i na złe,czego przykłady mamy w Polsce i na calym świecie...Reszta to biznes pieniądze , wybicie się...
A może się mylę....????

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#107
chetnie bym uslyszal cos od samego trenera - czy to sobie troszke przemyslal
Uwaga na Legii mozna sie wzorowac na Gorniku Zabrze nie. hehe

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#108
Wracając do tematu trenera Kaniuki to niektórzy z nas muszą posypać głowę popiołem, w tym i ja. Głowy okazały sie zbyt gorące. Rewelacji może nie ma ale poprawa w ostatnich meczach była zauważalna. Szkoda tylko punktów z Rozwojem ale z drugiej strony kto liczył na 3 pkt w Żabnicy. Teraz zima, roszady w składzie i gramy o awans.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#109
Nie uważm ,abym mial posypywać sobie głowę popiołem uważam nadal ,że zostały popelnione błędy w przygotowaniach i "forma" przyszla za póżno , oczywiście lepiej pozno niż wcale ale rundę kończymy u szczytu formy i ...wcale tak nie musi pozostać do wiosny , jeżeli ze snu zimowego będziemy sie budzić przez siedem kolejek to.... na awans będziemy czekać 10 lat!!!! i...obym się mylił
Gdyby fora piłkarzy "przyszła" w 3-4 kolejce bylibyśmy dziś liderem bez oglądania się na innych
i chyba takie były ciche..... i głośne oczekiwania!!!
TYLKO ODRA OKS!!!

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#110
DO WSZYSTKICH KTORZY CHCIELI ZWALNIAC TRENERA, JUZ ZA PARE DNI ODBEDZIE SIE WYWIAD Z TRENEREM I KAZDY Z WAS MOZE ZA POSREDNICTWEM JO i OOTV ZADAC NURTUJACE WAS PYTANIA PANU TRENEROWI.WIEC PRZESTANCIE JUZ WYPISYWAC TE BZDURY , NAPISZCIE KONKRETNE PYTANIA I WYSLIJCIE JE DO ALBERTA LUB DO MNIE.DODAM TYLKO ZE DO DNIA DZISIEJSZEGO ZADEN Z SETKI ZWALNIAJACYCH NIE WYSLAL DO NAS ANI JEDNEGO PYTANIA.WIEC NASTEPNYM RAZEM KIEDY WPADNIE WAM DO GLOWY ZWOLNIENIE TRENERA ZACHOWAJCIE TO DLA SIEBIE A NIE WYLADOWUJECIE SWOJE FRUSTRACJE NA FORUM A JAK PRZYCHODZI CO DO CZEGO ZADEN Z WAS NIE POTRAFI SIE WYSLOWIC.
Obrazek

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#111
Pasibrzuch, drużna wyszła z kryzysu i to niemałego więc tematu zmiany trenera po prostu już nie ma. Czy zostały popełnione błędy? Na pewno jakieś tak ale najważniejsze by wyciągnąć odpowiednie wnioski i koniec tematu.
Mamy 9 pkt straty do lidera. To sporo, jednak chodzą słuchy że w Rybniku są spore problemy z kasą i nie wszystkim awans po drodze. W Bielsku też się raczej nie przelewa. Zagadka to ta Skałka.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#112
Z Rybnikiem jest tak ponoc zawsze, tamtejszym dzialaczom bardzo wygodnie w obecnej lidzie i na wiosen na ogol graja duzo gorzej.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#115
żabnica w 2 lidze to by chyba musiała grać w Bielsku albo Żywcu ;)
a wątpię, że im się to będzie opłacało :)
także odkładać już kasę i w marcu lecimy do Częstochowy po kolejne 3 punkty ;)
Odra jest najważniejsza !

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#116
Nie oglądajmy się po prostu na innych, tylko musimy wygrwać wszystko jak leci. Rywale i tak między sobą będą tracić punkty. A dodam, że mamy u siebie takie mecze jak z ROW czy Skałką. Miejsce Odry w przyszłym sezonie do 2 liga.
ODRA OPOLE 1945

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#117
Geordie's pisze:Nie oglądajmy się po prostu na innych, tylko musimy wygrwać wszystko jak leci. Rywale i tak między sobą będą tracić punkty. A dodam, że mamy u siebie takie mecze jak z ROW czy Skałką. Miejsce Odry w przyszłym sezonie do 2 liga.
Nic nowego nie wymyśliłeś... tak mielismy grać i poprzednią rundę. Dziś bylibyśmy liderem, z palcem w d..ie, a czemu nie wyszło????
Oczywiście już będą zarzuty że znowu marudzę.....
A może doradzisz sztabowi szkoleniowemu jak to zrobić??!!

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#118
ZNOWU MARUDZISZ ;)) W czwartek bedzie krecony wywiad z trenerem wiec bedziesz mogl mu doradzic jak awansowac w dalszym ciagu mozesz przeslac do mnie pytania do trenera bo krzyczacych w kolo jest duzo tylko nie ma chetnych do zadania trenerowi konkretnych pytan zato do zwalniania trenera i przedstawiania swoich filozofi jest kilkuset.pozdro
Obrazek

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#119
Ok gitmet.Pytania do trenera pana Kaniuki od snajpera.
Na wstepie pragne panu pogratulowac koncowki sezonu jesiennego.Wygrana ze Skalka na wyjezdzie byla sukcesem realnie malo oczekiwanym.Nie zmienia to jednak ogolnego wizerunku i caloksztaltu panskiej pracy z druzyna.A tutaj zauwazylem duzo bledow. Podczas panskiej pracy, nie uniknal pan w kilku meczach czesto powielanych bledow obrony,fatalnych w skutkach, szczegolnie widocznych podczas wykonywania stalych fragmentow gry.
Dokonywane zmiany czesto byly zupelnie nietrafione i wygladalo to tak, ze trener nie wie w jakiej formie jest dany zawodnik.Czesto zmienial pan sklad druzyny ktora nawet, gdy ta wygrala poprzedni mecz.Czego to bylo wynikiem ? Czy prowadzona przez pana druzyna uniknie podobnych bledow w rundzie wiosennej ?
Przed rozpoczeciem sezonu czesto pisalem, ze Odra Opole ( Oderka ) nie dokonala wzmocnienia w linii pomocy doswiadczonym pilkarzem po stracie " mozgu " druzyny pana Golca.Dlaczego pan uwazany za jednego z najlepszych trenerow w trzeciej lidze z doswiadczeniem w wyzszej klasie rozgrywek, nie dokonal realnego wzmocnienia na tej pozycji ? Sprowadzeni pilkarze " dziury " po nim w zaden sposob nie byli w stanie wypelnic. Co wcale nie dziwi, bo doswiadczenia nie mieli gdzie wczesniej nabrac.
Bolaczka Oderki byly marnowane okazje bramkowe.Ale pan w momencie objecia druzyny z Opola i znajac juz specyfike gry w trzeciej lidze nie sprowadzil do naszego beniaminka zadnego wartosciowego napastnika z innych klubow. Dlaczego ? Wiedzial pan jakim skladem dysponuje Oderka. Natomiast Tadeusz Tyc byl wielka niewiadoma i to, ze gra tutaj to raczej zasluga Zarzadu niz pana.
Czy ma pan wiec w planie jakas alternatywe dla Tyca na runde rewanzowa ?
Przypadek Wojtka Scislo.Zdobywca kilkunastu goli w czwartej lidze.Czy zna pan odpowiedz dlaczego ten pilkarz w dziwny sposob zatracil swoja skutecznosc i pewnosc siebie.Wiem, ze zdobywal gole w nizszej lidze, ale strzelac skutecznie na bramke chyba sie nie zapomina ? Jego dorobek to 1 !!! gol.
Budzet Oderki jest scisle oparty rowniez o wplywy z sprzedanych biletow.Brak awansu to w rezultacie utrata kolejnych kibicow tzw. piknikow.Sponsorow w tej lidze nam nie przybywa.Nie wiemy jak zachowa sie miasto z nowymi w ratuszu.Czy mysli pan panie trenerze, ze w przyszlym sezonie 2011-2012 o awans bedzie wiec latwiej ?
Jestem kibicem Odry od czterdziestu lat a moj ojciec od szescdziesieciu.Bylismy z Odra w ekstraklasie jak i w piatej lidze,widzielismy juz wielu pilkarzy jak i obserwowalismy prace wielu trenerow. Dlatego najwazniejsze pytanie zadam panu na koniec.
Czy zajecie trzeciego lub nawet drugiego miejsca prowadzonej przez pana Oderki w trzeciej lidze ( de facto czwartej ) bedzie dla pana sukcesem czy porazka ?
Dziewiec pkt straty do lidera to naprawde bardzo duzo.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#120
Dzieki za pytania.Jestes 3 osoba ktora cos napisala.Ale oprucz ostrych pytan nie chcesz dowiedziec sie o trenerze czegos ciekawego np. czgos o nim samym,jakim jest czlowiekiem? PS.na przyszlosc pisz pytania na PW bo trener na pewno czyta forum i teraz sie do nich przygotuje;)) nie bedzie zaskoczenia.
Obrazek

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#121
no ja nie spodziewalbym sie pytan w stylu czy trener lubi spagetti.... :D :D :D wiadomo ze od trenera oczekujemy przygotowania druzyny do zwyciestw zwyciestw i jeszcze raz zwyciestw
dwa kolory mienia sie

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#122
Gitmet. moze masz troche racji, ale zycie prywatne trenera to winno byc opisane w jakims magazynie " Odra Opole " z kolorowymi zdjeciami z odrobina humoru plus ciekawe pytania wspomnienia gdy wspolnie ratowalismy nasz klub. Kiedys byl taki plan.Nawet pytania do kibicow jak to sobie wyobrazaja. Czytalem o nim tutaj na forum ale jakos ucichlo. Sa natomiast nowe pomysly. Zeby tylko do konca doprowadzic to bedzie fajowo.
ps Nie chce zaskoczyc trenera pytaniami nie o to w sumie Nam wszystkim chodzi, chce jedynie rozsadnej odpowiedzi. Moze nawet przyzna sie do jakis popelnionych bledow. Naprawde jest mi ciezko sobie wyobrazic ze Nasza ukochana Odra utknie w tej lidze na mieliznie typu Skalka z czterema lawkami wzdluz stadionu, itp.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#123
Tak macie racje ale rozmawiajac z trenerem tylko o popelnionych bledach wywiad bedzie napiety jak baranie jaja a nie o to chodzi.Wsrod ok 40 pytan ktore otrzymalem sa tez luzne pytania i dosc ciekawe.Oczywiscie Snajper nie jestes pierwszy ktory chce sie dowiedziec o popelnionych bledach dla tego chcialem kilka spokojniejszych pytan zeby rozluznic atmosfere w trakcie wywiadu,bo nie moze byc tak ze bedziemy tylko ''atakowac'' trenera.Ciekawie bylo by zapytac o starsze czasy kiedy byl w Odrze ale niestety mnie wtedy sprawy klubowe jakos mniej interesowaly i licze na osoby ktore moga zadac ciekawe pytania.
Obrazek

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#124
Ok - Zadaj mu jeszcze takie pytanie ? Czy w obliczu jego porazki,braku awansu, gdy straci prace w Oderce to dalej pozostanie jej wiernym kibicem i usiadzie obok Ciebie w sektorze A lub na krytej i pojedzie na wyjazd i napije sie ze mna piwka lub Johnnie Walker'a ? Stawiam pierwsza kolejke.Czy bedzie chodzil obrazony na caly swiat i winil wszystkich w okolo.Wszak obaj mamy jedynie dobro Odry, a z praca bywa roznie. Czasami sobie nie radzisz a czasami zyjesz w blasku sukcesu.
Nawet jak pan Kaniuka straci prace ( czego mu nie zycze a wrecz odwrotnie ) nie musi sie obrazac na Odre i jej kibicow.Tego mu zycze. Zeby pozostal jej wiernym kibicem.

Re: ZMIANA TRENERA !!!

#125
Mysle ze znajac zyciorys Trenera Kaniuki to pytanie jest wrecz obrazliwe.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron