Re: 28 kolejka (2023/2024). Odra - Chrobry Głogów.

#4
Zgadzam się, chciałem poprawy gry i rzeczywiście nawet bardziej od wyniku cieszy gra, a szczególnie ten pressing na połowie rywala. Większość meczu rzeczywiście zdominowaliśmy, ale też nie oszukujmy się że Chrobry zawiesił dziś jakoś wysoko poprzeczkę. Niemniej brawa, takie sytuacje też trzeba wykorzystać a Odra dziś to zrobiła w 100%.

Widać też że Sarmiento zdecydowanie lepiej czuję się na „9” a nie skrzydle, do szybkich kontr jest idealny. No i runda jeszcze się nie skończyła, ale mogę śmiało powiedzieć że zamiana Żemło na Pirocha to w końcu zmiana na spokój w tyłach. A i walory ofensywne ciągle zachowane bo Czech podobnie groźny pod bramką rywala jak Polak.

Na takie mecze chce się przychodzić na stadion, panie trenerze, proszę iść tą drogą!

Re: 28 kolejka (2023/2024). Odra - Chrobry Głogów.

#5
Bardzo dobry mecz. Jedyny moment, kiedy odczuwałem niepokój, to początek drugiej połowy, bo Chrobry dochodził wtedy trochę do głosu i grał bliżej naszej bramki, a wtedy coś przypadkowego mogłoby się zdarzyć.
Sarmiento zdecydowanie najlepszy mecz w Odrze. Przy czym nie zmieniłem zdania - absolutnie nie zgadzam się, że to gość do grania z kontry, bo on jest po prostu wolny. Stoperzy Chrobrego byli od niego minimalnie wolniejsi, stoperzy Wisły byli szybsi. Jeżeli mówimy o zawodniku do gry z kontry, to trzeba założyć jednak że to gra przeciw mocniejszemu rywalowi, a więc lepszym obrońcom. A napastnik do gry z kontry musi być zdecydowanie szybszy. Za to u Sarmiento zwraca uwagę coś innego - wykończenie. Z Katowicami wykończył z bardzo trudnej pozycji do strzału, z Chrobrym pięknie domknął 1 na 1, a później idealnie dobił. Jak już ma piłkę w polu karnym i trochę miejsca, to jest groźny i na pewno ma instynkt napastnika. W konstruowaniu akcji czy w pojedynkach biegowych moim zdaniem odstaje.

Jeszcze komentarz ogólny - mam nieodparte wrażenie, że największą zmianę w grze Odry wprowadził powrót Czaplińskiego. Jak go nie ma w składzie, to na boisku jest taka dziura, że Odra przestaje grać.

Re: 28 kolejka (2023/2024). Odra - Chrobry Głogów.

#7
Oby Spychała tylko szybko się wykaraskał - Nocoń niezbyt optymistycznie brzmiał na konferencji...
A skoro o konferencjach mowa - nie wiem kto montuje materiał przed publikacją, ale zawsze to samo - dźwięk kiedy mówią trenerzy jest bardzo cichy, ale czołówka i koniec mają dźwięk ustawiony dużo za głośno. Innymi słowy trzeba dawać głośniej żeby słyszeć co mówią, ale jak się nie zastopuje w odpowiednim momencie, to szyby lecą w oknach.

Re: 28 kolejka (2023/2024). Odra - Chrobry Głogów.

#11
Myślę że zwycięstwa z termalika, zniczem i polonia powinny dać.baraze.
Zresztą motor i Wisła też są w naszym zasiegu a pamiętajmy ze kolejność determinuje gospodarzy barazy.

Teraz tylko musimy się przekonać czy faktycznie formą wróciła i może.y spokojnie przejechać się po wszystkich do końca czy to tylko chwilowy przebłysk...

Do boju !

Ja to widzę tak:
Półfinał u nas z gksem, finał w Krakowie z Wisłą.
W przyszłym sezonie ekstraklasa!

Re: 28 kolejka (2023/2024). Odra - Chrobry Głogów.

#16
Jak wiadomo od kilku lat telewizja z PZPN układa terminarz. Poza tym naszemu kibicowi zawsze nie po drodze, a to piątek, poniedziałek, a jak termin pasuje (sobota 20:00) to pogoda słaba i przeciwnik mniej atrakcyjny i na Oleskiej ok. 1,5 tys. ludzi jak w minioną sobotę. Na meczu z Motorem pewnie będzie obecna dobra liczba kibiców z Lublina i Wrocławia a my będziemy narzekać bo mecz w poniedziałek o 18. Niekończąca się opowieść o terminarzu na który nie mamy żadnego wpływu.
cron