10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#1
Po krótkiej przygodzie w pucharze do Opola przyjeżdża drużyna z Katowic. Po dobrym początku sezonu ekipa GKS-u po przerwie reprezentacyjnej przegrywa dwa mecze ligowe i wczoraj w pucharze. Odra może być faworytem tego spotkania i mam nadzieję że większa sportowa złość będzie po naszej stronie. Gramy bez pauzujących za kartki Żemły, Szreka i W. Kamińskiego oraz kontuzjowanego Sarmiento. Antczak zagrożony drugą pauzą. W GKS pauzuje Kozubal i Jędrych.

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#3
23/40 :)

Widać, że mentalnie drużyna jest na poziomie, na jakim nie widziałem Odry nigdy. Spokojnie robią swoje, a bramka padnie prędzej czy później, bo jakość i pewność siebie ma praktycznie każdy zawodnik pierwszego składu. No właśnie, ta jakość indywidualna też jest niesamowita, bo widać po każdym ruchu takiego Galana czy Antczaka, że oni tej piłki głupio nie stracą, tylko coś z nią zrobią pozytywnego.

Jedyny minus, poza małą rotacją, to niestety Mikinić, który jest pod formą zdecydowanie, za to Sula kolejny raz pokazuje, że instynkt i wykończenie ma, jak na napastnika przystało. Dlatego Czapliński na 10, Antczak z Galanem na skrzydła i Sula do ataku i będzie to hulać jeszcze lepiej. No i Piroch z Kamińskim jako stała para stoperów, super się Czech wprowadził i widać, że z miejsca stał się pewnym punktem.

Tylko 7 punktów straconych po 10 meczach, kolejną kolejkę utrzymany lider, chwilo trwaj!

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#16
Jacelinho pisze:
sobota, 30 września 2023, 21:09
Trzeba być ślepym żeby nie widzieć że Czapla przeszkadza tej drużynie i jest najsłabszym ogniwem. NIe ma co obrażać tego drewniaka bo to nic nie zmieni. Tylko po co Odra ma cierpieć na tym że gra. Lepiej jak go nie będzie to nie podlega dyskusji szczególnie w tym sezonie.
Najlepszym rozwiązaniem dla ciebie byłoby tylko oglądanie skrótów w tv. Chłopie pierdolisz takie kocopoły, że szkoda gadać. Jeszcze kilka takich wpisów, miano wiejskiego głupka masz jak w banku

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#17
Ta dyskusja trwa już że 2 lata.
Zasługi Czapli dla drużyny (i wyników) nie podlegają dyskusji, jednak grając na szpicy blokuję miejsce zawodnikowi który mógłby strzelać więcej, znacznie więcej no nie sztuka strzelać więcej niż czapla.
Dl mnie to jest ewidentnie problem w głowie i paraliż w okolicach pa karnego.
Szkoda ze żaden trener do tej pory nie odważył się spróbować go na 6.
Choć (chyba już pisałem) był jeden mecz gdzie czapla grał bardzo nisko i wcale to żle nie wyglądalo. Myślę że warto spróbować - niejeden z zawodników zaczynał od ataku a kończył na obronie odnajdują swoją pozycję.

Czapla w ostatnich 100 meczach chyba nie strzelil nawet 10 bramek - straciłem już nadzieję że się odblokuję, ale jak pisałem jego rola w drużynie jest niezaprzeczalny, trzeba mu tylko znaleźć inna pozycje...

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#18
To, że nie jest lisem pola karnego i egzekutorem, to wiemy wszyscy. Sam jestem bardzo ciekaw jak wyglądałoby to w ustawieniu z Czaplinskim i Sula przed nim. Dlatego, że Sula ma w sobie to „coś”, wykończyć potrafi.
Ale spójrzmy na to szerzej - w niektórych ligach stawianie na dużego napastnika, który ma przestawiać obrońców jest wręcz standardem. Odra z Czaplinskim w składzie strzeliła sporo bramek - więc cel jest osiągnięty. Bo celem nie jest żeby zawodnik X albo zawodnik grający na pozycji napastnika strzelał gole, tylko żeby zdobywała je drużyna.
Ale najważniejsze - nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby po ważnym zwycięstwie skupiać się na jechaniu po Czaplinskim. Nie na świetnej grze w obronie, nie na doskonałej asyście i dobrym wykończeniu, tylko na tym żeby walić w Czaple.

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#19
Mecz ogólnie wyrównany i dla pasjonatów piłki. Żadna z drużyn nie chciała się odkryć dlatego brakowało klarownych okazji. Błąd piłkarza z Katowic zapoczątkował akcję bramkową, oczywiście dalej świetne podanie i super wykończenie. Piroch poważnie włącza się do walki o "11". Mi nadal brakuje tych kilku zmian w trakcie meczu. Ogólnie brawa dla całej drużyny, wszyscy walczą o każdą piłkę i to się ceni. Co do Czaplińskiego ja będę go bronił, zgadzam się z pozytywnymi ocenami jego gry, wiem że mało strzela ale ma cechy ważne dla drużyny. Trener widzi go na co dzień i widocznie uważa że takie zestawienie "11" jest najbardziej optymalne. Poza tym Czapliński jest w Odrze już kilka lat i każdy z trenerów coś w nim widział i zaliczał x minut na rundę.

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#20
zebro pisze:
niedziela, 1 października 2023, 6:25
Ale najważniejsze - nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby po ważnym zwycięstwie skupiać się na jechaniu po Czaplinskim. Nie na świetnej grze w obronie, nie na doskonałej asyście i dobrym wykończeniu, tylko na tym żeby walić w Czaple.
A najdziwniejsze jest to, że ów użytkownik został już tutaj tyle razy słownie przekopany w sprawie Czapli, że powinien dać już sobie spokój.

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#21
smilee pisze:
sobota, 30 września 2023, 21:56
Ta dyskusja trwa już że 2 lata.
Zasługi Czapli dla drużyny (i wyników) nie podlegają dyskusji, jednak grając na szpicy blokuję miejsce zawodnikowi który mógłby strzelać więcej, znacznie więcej no nie sztuka strzelać więcej niż czapla.
Dl mnie to jest ewidentnie problem w głowie i paraliż w okolicach pa karnego.
Szkoda ze żaden trener do tej pory nie odważył się spróbować go na 6.
Choć (chyba już pisałem) był jeden mecz gdzie czapla grał bardzo nisko i wcale to żle nie wyglądalo. Myślę że warto spróbować - niejeden z zawodników zaczynał od ataku a kończył na obronie odnajdują swoją pozycję.

Czapla w ostatnich 100 meczach chyba nie strzelil nawet 10 bramek - straciłem już nadzieję że się odblokuję, ale jak pisałem jego rola w drużynie jest niezaprzeczalny, trzeba mu tylko znaleźć inna pozycje...
Dobrze gadasz

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#22
Lubie Czaple za serce do gry. Czapla wydaje mi sie jest ważnym ogniwem szatnii. Dodatkowo taktyka Noconia jest tak niezrozumiała dla trenerow innych druzyn, ze wciaz popełniaja te same błedy co poprzednicy.
Kazdy rozsadny trener ( Nocon takim jest ) wie, ze skladu ktory jest obecnie POSTRACHEM pierszej ligi nie zmienia sie.
Sam Czapla na boisku zmusza do biegania obroncow przeciwnika w jedna i druga strone i choc nie jest grozny jako strzelec to obroncy musz za nim nadarzać. A potem Nocoń wpuszcza Sule na podmęczonych, ktoremu jest zdecydowanie łatwiej osmieszyc obroncow druzyny przeciwnej. Moze trenet kieruje sie wynikami z treningow i wie, ze Sula nie jest w stanie wybiegac calego meczu. I pytanie lepiej wpuscic potem Czaple za Sule, ktory celownik ma skrzywiony, czy odwrotnie jak to robimy teraz. Dodatkowo Sula nie pracuje w obronie. A Czapla tą prace wykonuje do konca.
Przeciez podobnie jest z Pierohem. Uwazalem, ze taki pilkarz powinien grac od poczatku, gdyz jest lepszy od pozostałych. Lecz trener uwaza chyba, ze sezon jest dlugi, dlatego wystawia nawet lekko słabszych pilkarsko pilkarzy, gdyz chce ich wykorzystac jak najdluzej, szczegolnie kiedy WYNIKI sa fantastyczne. Kiedy bedzie wpadka, wtedy Novon troche zmieni. Po co kombinowac ?!
Martwi mnie Miki. Uwazam, ze powinien potrenowac z kims indywidualnie, gdyz nie mamy duzego wyboru na ławie.
Miki odstaje od tej grupy, ale umiejetnosci ma na lepsza gre. W zimie powinnismy poszukac kogos na dublera słowaka jezeli jego forma nie wzrosnie.

Re: 10 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Katowice.

#24
Jacelinho pisze:
sobota, 30 września 2023, 21:20
Na szczęście co raz więcej osób uważa tak jak ja, Wystarczy posłuchać i poczytać co ludzie myślą. Gdyby nie było wyników nie było by już Noconia i Czapli w klubie. A Czapla czy są wyniki czy nie tak jak w tamtym roku to i tak grał. Pozycja nr 6 by była lepsza dla niego choć jest trochę wolnym zawodnikiem.
Na szczęście to skład wybiera trener a nie tacy ludzie jak Ty. Jak można po wygranym meczu zaczynać od jechanki na swojego zawodnika. Też nie jestem fanem Czapli na 9 ale totalnie mam to w dupie póki to działa i wygrywamy. Nie bez powodu jednak kolejny trener na niego stawia. Dodatkowo Czapla wydaje się być istotną osoba w szatni. Makuszewski mówił, że to właśnie z Czaplą najlepiej się dogadywał poza boiskiem a i wydaje mi się, że Galan też dobrze się z nim dogaduje.
cron