3 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Tychy.

#1
Trzecia seria spotkań przynosi nam spotkanie dwóch drużyn z kompletem punktów. Odra po dwóch zwycięstwach z ekipami z Rzeszowa. Tychy dwa zwycięstwa poza domem, w Warszawie 3:2 (przegrywali 2:0) i ze Stalą w Rzeszowie 2:1. Szykuje się ciekawy i trudny mecz. Taka pierwsza mała kartkówka dla naszych piłkarzy. Tychy zapowiadają się w dużej liczbie. U nas na ten moment na cały stadion poszło ok. 1000 biletów.

Re: 3 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Tychy.

#6
Czesto brzmi to jak frazes, ale tu rzeczywiście czerwona kartka ustawiła mecz. Odra się wyraźnie rozkręcała i grała na prawdę fajnie (nawet w „10”), ale przy bramce na 0:1 zabrakło zawodnika a druga bramka to już wynik rzucenia wszystkiego na jedna szale. Szkoda oczywiście tez karnego, ale trzeba przyznac ze dobrze to wyciągnął bramkarz z Tychów.

Re: 3 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Tychy.

#8
Na żywo wydawało się że strzał Makuszewskiego był kiepski.
Po obejrzeniu powtórek na VHS strzał jednak nie był taki zły, bramkarz go wyczuł i wyciągnął... Zdarza się.

Co do karnego w 2 połowie to w transmisji nie było widać dokładnie (choć odrzut ręki był wyraźnie widoczny, tylko nie widac czy po trafieniu) ale z kolei na żywo dałbym głowę że ręka była. Choć te przepisy o rękach sa tak pojebane ze sędzia mógł uznac że była nisko, naturalnie i dlatego nie gwizdnal. Ciekawe co by powiedział Wit Żelazko :-)

Co do Borjy to chyba niestety już jest po ptakach. Udało mi się zamienić z nim 2 słowa "przy plocie" i choć oczywiście słownie nie potwierdził ani nie zaprzeczył to oko puszczone w odpowiedzi na podziękowanie za grę dla Odry i życzenia powodzenia w nowym klubie było wystarczająco znaczące... :-(

Re: 3 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Tychy.

#11
Mecz podobny do tego z Resovią, ale tym razem szczęście nie było po naszej stronie. Szkoda karnego i czerwonej kartki. Skuteczność tym razem nie pomogła. Cieszy że grając w 10 nie cofamy się tylko próbujemy grać piłką. Kilka razy po kontrach brakowało celnego podania co bardzo irytowało, ale pewnie brakowało sił. Trener nie przyzwyczaił nas do częstych zmian ale może tym razem warto było kogoś wcześniej zmienić. Ale brawo za walkę. Frekwencja jak na pogodę chyba też nie najgorsza. No i miło było zobaczyć flagę "Niemodlin" której ja nie widziałem bardzo długo. Może warto by było odkurzyć "stare" flagi dawno nie widziane na Oleskiej.

Re: 3 kolejka (2023/2024). Odra - GKS Tychy.

#12
Bardzo szkoda tego meczu. Jeden punkt był spokojnie w zasięgu.
Pierwsza połowa bardzo zachowawcza. Graliśmy cały czas długimi podaniami z pominięciem drugiej linii, co z bardzo wysokim zespołem Tychów nie przynosiło dobrych skutków. W drugiej połowie wyszliśmy zdecydowanie wyżej, nie czekaliśmy już na nich całą jedenastką na naszej połowie.
Totalnie niepotrzebny faul Kamińskiego. W ogóle mam wrażenie, że tą rundę gra na razie dużo gorzej niż poprzednią.
Antczak z meczu na mecz coraz lepiej. Moim zdaniem był najlepszy obok Galana.
Galan robi 80% naszej gry w ofensywie. Jak odejdzie, to trzeb będzie totalnie zmienić styl, ale staniemy się bezbarwni ...
cron