Re: 1 kolejka (2023/2024). Stal Rzeszów - Odra.

#2
Jak zespół chce wysłać jasny sygnał do kibiców i reszty stawki, że nie powtarza poprzedniego sezonu i walki ciężkiej walki o utrzymanie, to ten mecz trzeba wygrać. Prawda jest taka, że Stal z poprzedniego sezonu i obecna Stal to dwie różne drużyny. Największy kadrowy zjazd w dół, praktycznie wszyscy ważni gracze odeszli, zastąpili ich głównie piłkarze z niższych lig (w większości z 4 poziomu rozgrywkowego...), dodatkowo jednego ze zdolniejszych trenerów w Polsce zastąpił gość, który sprawdził się, ale na Litwie, a w Polsce był bez wyników. Ekipa z Rzeszowa wydaje się być w chaosie, a nas można różnie oceniać, ale nie można na pewno odmówić stabilizacji i zakładam, że "11" która wyjdzie na boisko w stolicy Podkarpacia nie będzie się dużo różnić od tej, która brała udział w rozgrywkach poprzedniego sezonu. I szczerze to jest moja jedyna nadzieja na bezpieczne utrzymanie - że dobra robota trenera Noconia z tą grupą piłkarzy nie zmieni się i 'siłą rozpędu' spokojnie zapewnimy sobie byt ligowy na następny sezon, który już oczekiwałbym jako bardziej ambitny w celach, bo i zwieńczony grą na nowym stadionie.

Moja przewidywana jedenastka na dzisiejszy mecz: Haluch - Szrek, Żemło, M.Kamiński, Spychała - Antczak, W.Kamiński, Galan, Niziołek, Makuszewski - Czapliński

Re: 1 kolejka (2023/2024). Stal Rzeszów - Odra.

#6
zebro pisze:
poniedziałek, 24 lipca 2023, 8:33
Pierwsze 3 kolejki są bardzo ważne. Mamy na rozkładzie Stal po zmianach kadrowych, relatywnie słabą Resovię u siebie i Tychy u siebie. Kolejne 6 kolejek to z kolei trudne mecze, jedynie z przerwą na Sosnowiec u nas. Także brak punktów w pierwszych kolejkach ma potencjał żeby wpędzić nas w solidny dołek później.
Zgadzam się. To co na papierze, potwierdziła pierwsza kolejka - kandydatami do spadku są na pewno Resovia i Chrobry. Ja bym dorzucił Znicz (to jak pewnie pokonali Resovie świadczy raczej tylko o ekipie czerwono-białych a nie sile klubu z Pruszkowa), no i teoretycznie Stal. Do walki o utrzymanie typuję jeszcze Zagłębie (mimo głośnych transferów, które dla mnie są mocno przehajpowane), no i chyba niestety Odra. Miło było by się pozytywnie zaskoczyć, pierwsza odpowiedź już dziś po 18.

Re: 1 kolejka (2023/2024). Stal Rzeszów - Odra.

#12
Raz nas Haluch musiał ratować interwencją na najwyższym poziomie (rzut wolny Danielewicza), naprawdę kozacka parada.

Na razie nie wiem czy Odra tak dobrze czy Stal tak słabo, ale jedno wiem, że wypożyczenia z Lecha nam się udają - Moder, Pingot, a teraz już widać, że Antczak też ma 'to coś'. No i między meczami zamykać Galan w klatce i nie wypuszczać, żeby nikt nam go nie podkupił!

Re: 1 kolejka (2023/2024). Stal Rzeszów - Odra.

#13
respest pisze:
poniedziałek, 24 lipca 2023, 16:57
Raz nas Haluch musiał ratować interwencją na najwyższym poziomie (rzut wolny Danielewicza), naprawdę kozacka parada.

Na razie nie wiem czy Odra tak dobrze czy Stal tak słabo, ale jedno wiem, że wypożyczenia z Lecha nam się udają - Moder, Pingot, a teraz już widać, że Antczak też ma 'to coś'. No i między meczami zamykać Galan w klatce i nie wypuszczać, żeby nikt nam go nie podkupił!
Ani to ani to. Odra gra po prostu bardzo poprawnie a Stal jest w przebudowanie więc ciężko traktować ją jako wyznacznik.

Re: 1 kolejka (2023/2024). Stal Rzeszów - Odra.

#22
respest pisze:
poniedziałek, 24 lipca 2023, 8:54
zebro pisze:
poniedziałek, 24 lipca 2023, 8:33
Pierwsze 3 kolejki są bardzo ważne. Mamy na rozkładzie Stal po zmianach kadrowych, relatywnie słabą Resovię u siebie i Tychy u siebie. Kolejne 6 kolejek to z kolei trudne mecze, jedynie z przerwą na Sosnowiec u nas. Także brak punktów w pierwszych kolejkach ma potencjał żeby wpędzić nas w solidny dołek później.
Zgadzam się. To co na papierze, potwierdziła pierwsza kolejka - kandydatami do spadku są na pewno Resovia i Chrobry. Ja bym dorzucił Znicz (to jak pewnie pokonali Resovie świadczy raczej tylko o ekipie czerwono-białych a nie sile klubu z Pruszkowa), no i teoretycznie Stal. Do walki o utrzymanie typuję jeszcze Zagłębie (mimo głośnych transferów, które dla mnie są mocno przehajpowane), no i chyba niestety Odra. Miło było by się pozytywnie zaskoczyć, pierwsza odpowiedź już dziś po 18.
Pseudofachowcy, prawie na wszystkich portalach ( prawie ) widzą Odre jako kandydata numer jeden do spadku, obok Znicza. Natomiast Z.Sosnowiec jako czarny koń rozgrywek. Nie mam nic przeciwko temu, żeby to kibice Odry okazali sie fachurami-ekspertami od tej ligi i to Odra na koniec okazała sie rycerzem rozgrywek, a Z.S. spadło.

Re: 1 kolejka (2023/2024). Stal Rzeszów - Odra.

#23
respest pisze:
poniedziałek, 24 lipca 2023, 17:20
Czapliński stawia Haluchowi po meczu coś mocniejszego - co za durny karny.

Poza tym, chłopaki się bawią. :)
Przez pół sezonu prosimy Czaple o rozwage, nastepnie w przerwie rozgrywek piszemy tutaj żeby Czapla opamietał sie, moze psycholog, moze trener by wplynal na niego skoro my nie mozemy. I co ? Pierwszy mecz i Czapla rzuca koło ratunkowe Stali. Haluch wybronił, ale Czapla musi byc skoncentrowany w kazdej sekundzie podjecia decyzji. A on czesto jest sfrustrowany i leci wtedy po kostkach, piszczelach, zachacza od tyłu, itp. To moja najwieksza bolączka jesli chodzi o Czaple. I zrobilbum wszystko pracujac w klubie, żeby mu pomóc. On musi nad tym pracowac mentalnie.
cron