Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#377
Skąd info, że Galan ma zostać?

Co do nowego piłkarza, to znów niewiadoma jak z Hiszpanem, ale znów ciekawy pomysł. Niby 3 poziom rozgrywkowy tylko (Galan przychodził po półrocznym bezrobociu po odpaleniu z 4ligowego klubu dla przypomnienia), ale miał epizod w młodzieżowej mocnej reprezentacji Belgii, więc świadczy to o dużym potencjale. No i regularnie strzelał w ostatnim sezonie, więc nie jest to jakiś gość wyrwany z ławki rezerwowych czy plaży. 25 lat, jeszcze dużo przed nim, obyśmy wymieniali go za rok w jednym szeregu z Borją.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#390
Kompletnie ominęła mnie informacja o wycofaniu się Wigier z 2. ligi. Szkoda, że Maki w zasadzie już teraz decyduje się na zakończenie kariery, bo przecież 4 liga dla niego to totalna amatorka, patrząc na fakt, że był w stanie decydować o meczach w 1. lidze. Ale skoro chodzi o sprawy rodzinne, to jest to zrozumiałe.
Zastanawiam się, czy jednak nie będziemy kogoś potrzebowali na prawe skrzydło. Nocoń niespecjalnie stawiał na Mikinicia, a innego prawego pomocnika nie mamy.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#393
gonzalo pisze:
piątek, 18 sierpnia 2023, 17:04
nie wiem czy to tylko moje zdanie ale z całym szacunkiem do Mikiego od meczu z Koroną w barażu gra bardzo słabo
Zgadzam się. Zresztą on nigdy nie był tak dobry jak się o nim pisało :) Jeden dobry mecz, a później trzy zupełnie nijakie. Solidny piłkarz, ale jeżeli jako Odra chcemy iść do przodu to Miki może być co najwyżej piłkarzem szerokiego składu.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#397
Ciekawe czy Sula wyjdzie w 1 składzie na Sosnowiec (uważam że powinien) a jeśli tak to czy czapla wypadnie czy czapla z tyłu.
Trochę czaple ratuje pauza Antczaka bo jedno ofensywne miejsce więcej.
Więc obstawiam że czapla zagra za Sula a hiszpan na lewej. Ale bez Antczaka potrzeba młodzieżowca więc i więcej roszad...

W kolejnym meczu też ciekawie bo będzie trzeba wypełnić lukę po Makuszewskim z potencjalnie mocnym przecienikiem. Kolombo chyba może spróbować na skrzydle...

Moje przewidywania oparte są na założeniu że nie po to ściągaliśmy sule i kolombo żeby byli zmiennikami więc trzeba ich wkomponować w skład. Teoretycznie najbardziej może na tym stracić czapla jeśli nie znajdzie mu się miejsce znacząco niżej niż dotychczas. Czapli raczej na skrzydle nie widzę, na szpice po raz kolejny udowodnił ze się nie nadaje, na cofniętym napastniku Galan, na szpicy Sula. Tak więc czapla (bo oczywiście szkoda sądząc go na ławkę) powinien celować w pozycje defensywnego napastnika do jakiej jest idealny i grać w parze z nizolem lub młodym kamykiem.
Dawno pisałem że po odejściu trojaka trzeba było czaple przebranżowić ale była obawa o kartki. Tymczasem mamy za sobą piąta kolejkę a czapla bez kartki - więc może warto spróbować...

Ciekawy okres przed nami, dobrze gramy, jest spokój w grze a zawodnicy z ławki wchodza i są wzmocnieniem (Sula joker wczoraj mistrz).
Odejsixe Makucha wymusi zmiany (szkoda ze jak jest w firmie życia) ale zakładam że klub wiedział wcześniej i stąd 2 ofesnyswne transfery co pozwoli lukę wypełnić. Jak widać nocoń nie lubi za dużo zmieniać (w sumie i dobrze, choć obecnie wydaje się to oczywiste bo prawie wszyscy są w formie) ale myśle że plan jest i czekam żeby zobaczyć jak to się potoczy...

Najbardziej cieszy mnie to że mamy wreszcie napastnika bardziej w typie Piecha czy Zymana niż Czapli, skrzypy, guzdka, bednarskiego, kleca....
Nareszcie!
Kolombo wiele nie pograł ale jak wszedł za galana to pokazał że ma spokój i potrafi powalczyć - myślę że będzie mocnym punktem naszej morderczej ofensywy.
Wyobraźcie sobie ten sklad:

Sula
Galan
Antczak Kolombo
Kamiński czapla
Pikk Żemło Kamyk Spychała
Haluch (tak na marginesie chłop też ma "czas sławy" jak dla mnie)

No jak dla mnie dream team 😁

Będzie coraz trudniej bo drużyny będą się na nas spinać jak na Wisłę czy Arkę ale może być ciekawie

Wiem że to dopiero 5 kolejek ale wierzę że 12/15 to nie przypadek tylko premia za stabilizację i to że wreszcie mamy plan.
Wczorajszy mecz pokazał wreszcie że odra ma instynkt kilera i wie że jak się da to trzeba dobić bez litości. Oj dawno tego nie widziałem.
Każdy kolejny pokazuje że praktycznie nikt nie odstaje, jest team. Ze jak coś się nie posypie to naprawdę powinniśmy się liczyć. Zarząd wydaje się uczyć na własnych błędach i zadbał o wartosciowych zmienników nie tylko w ataku ale w każdej formacji (nie wiem jak nowy bramkarz) i naprawdę wiele klocków musiałoby się posypać żeby nas całkiem położyć.

To co, idziemy na ekstraklasę zarobić trochę grosza ?
Spadniemy to spadniemy ale kasę odłożymy i będzie dodatkowy budżet na właściwy awans (jak będzie stadion).

... Gdyby jeszcze trybuny tak nie świeciły pustkami.
Przy tak małym stadionie, dobrej formie drużyny na taki mecz z Arka czy Lechia to biletów powinno brakować 2 dni przed meczem, a pewnie będzie 2 tysiące

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#399
Ja patrzę na dorobek punktowy Odry tak, że mamy już prawie 1/3 punktów niezbędnych do utrzymania.

Natomiast przedsezonowe obawy się rozwiewają - dobrze weszliśmy w sezon, skład finalnie się wzmocnił. Antczak wymiata, Galan został, Sula potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu i załadować na pustaka;) Gra obronna świetna. Mieliśmy oczywiście sporo szczęścia, że rzeszowskie kluby poszły na początek, Wisła w kryzysie, ale na litość boską - mecz z Wisłą był pod dyktando Odry. Znowu czułem to, co w sezonie barażowym - że w końcu Odra odwróci losy meczu.

W zasadzie kciuki trzeba trzymać za dwa elementy - żeby do końca sierpnia nikt poza Makuszewskim nie odszedł i żeby udało się załatać dziurę po nim (przede wszystkim taktycznie). Kto wie, może uda się nawet powtórzyć udział w barażach.
cron