Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#431
Analizując dotychczasowe mecze zauważyłem pewną rzecz, która wymownie pokazuje, jak wybornie w obronie gra w tym sezonie Odra. Czy pamiętacie, kiedy przeciwnicy strzelili nam ostatnio gola „z gry” w momencie, gdy mecz rozgrywany był „11” na „11”? W pierwszej kolejce! W meczu ze Stalą Rzeszów - warto zaznaczyć, że gole padły w momencie, gdy Odra prowadziła już 4:0 i tak na dobrą sprawę wszystko było już jasne, kto z tej konfrontacji wyjdzie zwycięsko. Jak Odra później traciła gole?

3. kolejka - Odra - GKS Tychy (0:2) - obydwa gole padły, gdy opolanie grali w „10”.
5. kolejka - Wisła - Odra (1:3) - gol samobójczy Kamińskiego.
9. kolejka - Miedź - Odra (1:2) - po karnym - Mijušković.
12. kolejka - Odra - Bruk-Bet Nieciecza (2:1) - Biedrzycki z rzutu karnego.

Kto jako pierwszy, po tak długiej przerwie, zdoła strzelić gola Odrze „z akcji”? Oby trwało to jak najdłużej.

W kwestii ewentualnego awansu - podzielam opinię naszego trenera i zawodników. Na tym etapie rozgrywek nie ma się jeszcze czym jarać. Skupiajmy się na następnym meczu i systematycznie zbierajmy punkty. Nie wiadomo co przyniesie przerwa zimowa. W jakiej konfiguracji personalnej przystąpimy do zmagań w nowym roku. Czy zdołamy utrzymać kluczowych zawodników (np. Antczak, Galan, Haluch). Może zdołamy pokusić się o jakieś wzmocnienia. Nieodzowne wydaje się pozyskanie jakiegoś wartościowego młodzieżowca, bo w czasie absencji Antczaka brak jakości na tym polu jest dojmujący. Wiele może się jeszcze wydarzyć. Po 5,6 meczach wiosennych będziemy znacznie mądrzejsi. Pochodzę z pokolenia, które dobrze pamięta świetne mecze w rundzie jesiennej, pozycję na szczycie tabeli, a późnej wtopy i rozczarowania w rundzie wiosennej. Dlatego tym bardziej wolę tonować nazbyt optymistyczne nastroje. Bodaj najbardziej spektakularne przykłady to sezony 1978/1979 i 2000/2001. Awans jest możliwy, co doskonale pokazuje przykład Puszczy z poprzedniego sezonu. Aby tak się stało, musi był jednak spełnionych szereg warunków. Nie wszystkie są związane z naszym klubem, bo przecież ważne jest również to, jak będą grali nasi najgroźniejsi rywale.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#438
cartman pisze:
środa, 29 listopada 2023, 8:28
Ma ktoś może info co się dzieje z Mateuszem Spychała ? Nie ma go już od kilku kolejek. Nie przypominam sobie, żeby było jakies oficjalne info.
Spychała złapał kontuzję na treningu po meczu 11. kolejki z Chrobrym Głogów.
Klub, decyzją sztabu szkoleniowego, nie informuje o kontuzjach zawodników.
Z tego co widziałem, to Spychała trenuje już z zespołem i jest coraz bliżej powrotu do gry.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#439
mario11983 pisze:
środa, 29 listopada 2023, 18:19
cartman pisze:
środa, 29 listopada 2023, 8:28
Ma ktoś może info co się dzieje z Mateuszem Spychała ? Nie ma go już od kilku kolejek. Nie przypominam sobie, żeby było jakies oficjalne info.
Spychała złapał kontuzję na treningu po meczu 11. kolejki z Chrobrym Głogów.
Klub, decyzją sztabu szkoleniowego, nie informuje o kontuzjach zawodników.
Z tego co widziałem, to Spychała trenuje już z zespołem i jest coraz bliżej powrotu do gry.
Czy jest szansa że zagra jeszcze w tym roku?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#440
milek72 pisze:
czwartek, 30 listopada 2023, 6:15
mario11983 pisze:
środa, 29 listopada 2023, 18:19
cartman pisze:
środa, 29 listopada 2023, 8:28
Ma ktoś może info co się dzieje z Mateuszem Spychała ? Nie ma go już od kilku kolejek. Nie przypominam sobie, żeby było jakies oficjalne info.
Spychała złapał kontuzję na treningu po meczu 11. kolejki z Chrobrym Głogów.
Klub, decyzją sztabu szkoleniowego, nie informuje o kontuzjach zawodników.
Z tego co widziałem, to Spychała trenuje już z zespołem i jest coraz bliżej powrotu do gry.
Czy jest szansa że zagra jeszcze w tym roku?
Jak już trenuje z zespołem, to myślę że tak.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#441
Aktualizacja kontraktów to zawsze ważny moment dla drużyny. Widzę, że kilku zawodników ma kontrakty kończące się w tym sezonie, a dla niektórych istnieje opcja przedłużenia, co może być kluczowe dla stabilizacji składu. Ciekawe, jakie będą decyzje klubu w tej sprawie. Z pewnością odejścia Mikołaja Łabojko i Bartosza Guzdka mogą wpłynąć na strategię transferową
Pozdrawiam, Marek :)