Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#326
Klub to głównie kibice. Klub jest głównie DLA kibiców. A mam wrażenie, co potwierdzone jest takimi rzeczami jak powyżej, ze my, a i tak została nas przejmujących się Odra garstka, jesteśmy traktowani „z buta”. Klub robi tylko pozorowane ruchy, pod publiczkę. Nagle zaprasza na spotkanie, gdy zaczęły wypływać niekorzystne informacje po sytuacji z Kostrzyckim. Szkoda tylko, ze, tu prywata, nie potrafi mi odpowiedzieć przez kilka dni na proste pytanie, totalnie ignorując. Dlatego, mimo ze planowałem jutro być, to widząc to podejście, takie spotkania nie maja sensu. Niech żyją dalej w przeświadczeniu ze są nieomylni i wszystko im się udaje, a dla mnie zjazd jaki zaliczył Lisinski jest wprost proporcjonalny do zjazdu jego szefa i całego PZPN (przypominam ze nasz prezes jest w Zarządzie).

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#328
Ja też nie będę na spotkaniu, ale też mam ograniczoną wiarę w to, że ono mogłoby cokolwiek wnieść. Spotkanie może co najwyżej wyjaśnić sytuację z Kostrzyckim albo trochę ujawnić w zakresie planów na kolejny sezon. Patrząc długofalowo - bez znaczenia.
Od dawna piszę, że klub nie ma żadnej wizji rozwoju, strategii - nie widać też absolutnie żadnego postępu. Lisiński jest prezesem kilka lat i organizacyjnie jest to kilka lat całkowicie pozbawione jakichkolwiek osiągnięć.
Jestem gotów się założyć, że na poziomie planowania długoterminowego obowiązują hasła "czekamy na stadion" i "ekstraklasa za 5 lat"...

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#332
smilee pisze:
środa, 19 lipca 2023, 15:07
Swoją drogą co za problem w obecnych czasach aby spotkanie miało charakter hybrydowy (na żywo + online)?
Nie wiem czy organizacja w formie osobistej nie jest właśnie ze strony zarządu liczeniem na to że nikt nie przyjdzie...
Ja się akurat wybieram na to spotkanie ale nie oczekuj takich rzeczy jak klub nie potrafi zorganizować transmisji ze sparingu i ustawić jednej kamery to czego ty od nich oczekujesz?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#333
Kris88 pisze:
środa, 19 lipca 2023, 7:48
Nie można być takim pesymistą. Teraz prawie wszystko leży ale może na spotkanie zarząd przygotował się tak jak należy i dowiemy się o planach długoterminowych. Ci co będą na spotkaniu to proszę dobrze wypytać zarząd żeby można było później zobaczyć co udało się zrobić. Trzeba wywierać presję, wtedy może się coś ruszy.
Gdyby zarząd coś takiego przygotował, to by się chwalił w mediach i sponsorom, a nie na spotkaniu stacjonarnym z garstką kibiców.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#334
zebro pisze:
środa, 19 lipca 2023, 15:29
Kris88 pisze:
środa, 19 lipca 2023, 7:48
Nie można być takim pesymistą. Teraz prawie wszystko leży ale może na spotkanie zarząd przygotował się tak jak należy i dowiemy się o planach długoterminowych. Ci co będą na spotkaniu to proszę dobrze wypytać zarząd żeby można było później zobaczyć co udało się zrobić. Trzeba wywierać presję, wtedy może się coś ruszy.
Gdyby zarząd coś takiego przygotował, to by się chwalił w mediach i sponsorom, a nie na spotkaniu stacjonarnym z garstką kibiców.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#335
zebro pisze:
środa, 19 lipca 2023, 15:29
Kris88 pisze:
środa, 19 lipca 2023, 7:48
Nie można być takim pesymistą. Teraz prawie wszystko leży ale może na spotkanie zarząd przygotował się tak jak należy i dowiemy się o planach długoterminowych. Ci co będą na spotkaniu to proszę dobrze wypytać zarząd żeby można było później zobaczyć co udało się zrobić. Trzeba wywierać presję, wtedy może się coś ruszy.
Gdyby zarząd coś takiego przygotował, to by się chwalił w mediach i sponsorom, a nie na spotkaniu stacjonarnym z garstką kibiców.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#336
zebro pisze:
środa, 19 lipca 2023, 15:29
Kris88 pisze:
środa, 19 lipca 2023, 7:48
Nie można być takim pesymistą. Teraz prawie wszystko leży ale może na spotkanie zarząd przygotował się tak jak należy i dowiemy się o planach długoterminowych. Ci co będą na spotkaniu to proszę dobrze wypytać zarząd żeby można było później zobaczyć co udało się zrobić. Trzeba wywierać presję, wtedy może się coś ruszy.
Gdyby zarząd coś takiego przygotował, to by się chwalił w mediach i sponsorom, a nie na spotkaniu stacjonarnym z garstką kibiców.
W życiu jestem niepoprawnym optymista. Nawet żona śmieje sie ze mnie, że do konca wierze, gdy wszystko juz wydaje sie oczywiste i nie ma cienia szansy na spełnienienie moich planów. Do konca nie poddaje sie. Ale w przypadku sternikow naszego klubu, to trudno wyczekiwać jakiegos przyladka nadzieji i wierzyc, ze ta szalupa pod ich kierunkiem niezatopi sie przy pierwszym podmuchu wiatru. Lisiński nas kibicow uwaza za zło konieczne i zwykłych laików nie majacych najmniejszego pojęcia o futbolu. A gdyby sam zastanowił sie nad soba, nas swoimi dokonaniami, nad tym jak dryfowalismy nad przepascią w zeszłym sezonie, nad tym, że eksperci widzą w Odrze faworyta do spadku, nad tym jak wyglada otoczka klubu, nad tym co oferuje klub kibicom, to może poprosiłby o bezterminowy urlop do momentu powołania nowego zarzadu. Gdzie jest progres o ktorym mówił, ktorego oczekują kibice, sponsors, miasto i wojewodztwo ? Czego dokonał dla poprawy wizerunku klubu, jakie są możliwosci i plany klubu. Przeciez my nic konkretnego nie wiemy co dotyczy Odry. Jedynie sami udzielamy sobie wyjaśnien pocztą pantoflową. Chwała kibicom.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#338
Krótkie streszczenie z tego co zapamiętałem:
- może się tak uda, że nie zagramy ani jednego spotkania w Bełchatowie. Najbardziej pesymistyczna wersja to trzy mecze;
- to samo Polonia Bytom u nas. Może być tak, że nie zagrają ani jednego spotkania.
- była oczywiście mielona sprawa Kostrzyckiego. Wytłumaczenie było takie, że jeżeli zawodnik nie jest zdolny do gry przez kontuzję, to nie można z nim podpisać profesjonalnego kontraktu. Jak wrócił do treningów, to mieli dla niego propozycję przedłużenia, ale kolano co chwilę puchło. Na tą chwilę w ogóle nie wiadomo kiedy i czy będzie zdolny do gry. Dlatego została mu przedstawiona alternatywna propozycja w której miał być asystentem trenera w drugiej drużynie z opcją powrotu do pierwszej jak się wyleczy.
- szukamy cały czas napastnika. Jest prowadzonych kilka rozmów, ale jeszcze nic nie dopięte.
- rozmowy z Tuszyńskim były prowadzone przed poprzednim sezonem, ale wybrał Chojniczankę, w której nic nie zagrał ... W tym roku z nim nie rozmawiali bo jest stary, przytył i jeszcze jakieś problemu mentalne.
- sporo było rozmów na temat akademii i szkolenia młodzieży. Moim zdaniem ta kwestia wygląda co raz lepiej. Myślałem, że jest w tym temacie dużo gorzej. Należy pamietać, że jeszcze 10 lat temu nic nie było. Więc małymi kroczkami do przodu.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#339
Skopiowane z facebooka z strony Jednej Odry..

Serdecznie dziękujemy władzom OKS Odra Opole S.A. za organizację wczorajszego spotkania i możliwość rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za nasz klub na różnych poziomach jego działania! Zagwarantowało to długie, ale bardzo merytoryczne i owocne spotkanie!
Chcąc zawsze być reprezentantami sympatyków Odry, pozwolimy sobie na krótkie podsumowanie spotkania.
1. Na spotkaniu wyraźnie ścierały się pomiędzy uczestnikami dwie wizję klubu - jedna bardziej lokalna i druga znacząco mocniej otwarta. Władze klubu sprawiają wrażenie poszukiwania złotego środka budując klub o bardzo uniwersalnej strukturze, ale z mocnym lokalnym rysem. Ten ostatni ma być wzmacniany wraz z rozwojem Akademia OKS Odra Opole S.A. i przechodzeniem jej piłkarzy do zawodowej piłki i do pierwszego zespołu.
2. Otrzymaliśmy deklarację, że celem sportowym na najbliższy sezon jest bezpieczne utrzymanie pierwszego zespołu. Władze klubu widzą w drużynie potencjał, chcemy być groźni dla każdego rywala i wierzymy, że przyniesie to wyniki powyżej oczekiwań, ale analizując czynniki takie jak budżet trzeba stawiać realistyczne cele. Biorąc pod uwagę jak dużo czasu w dyskusji poświęcono temu zagadnieniu i z jakimi wiąże się to nadziejami, wydaje się że nie mniej ważny jest wynik drużyny U-19 w CLJ i utrzymanie się na tym poziomie.
3. Dużo uwagi poświęcono sprawie odejścia Konrada Kostrzyckiego. Obecni otrzymali bardzo szerokie wyjaśnienia dotyczące warunków kontraktowych (np. klub płaci kontuzjowanym zawodnikom pełną kwotę kontraktu i nie jest w tym wspierany przez ZUS jak w wypadku umów o pracę), stadu zdrowia zawodnika, ale też zaproponowanej mu przez Klub ścieżki kontynuowania rekonwalescencji i powrotu do występów w pierwszej drużynie. Zebrani po uzyskaniu tak szerokich wyjaśnień jednogłośnie poparli decyzję o nie zawarciu nowego kontraktu, licząc że w przyszłości podobne sytuacje będą równie klarownie wyjaśniane publicznie.
4. Podczas tej rozmowy nawiązano też do sytuacji w sztabie medycznym, która była opisywana w mediach społecznościowych przez byłego pracownika tego sztabu. Klub zapewnił, że sytuacja się poprawia i zawodnicy mają zapewniony dostęp do klubowego lekarza na co dzień, a fizjoterapeuci są do dyspozycji wszystkich zawodników klubu od poziomu U-15. Sztab będzie uzupełniony o specjalistę z zakresu psychologii sportu gdy znajdzie się odpowiednia osoba. Dalszy rozwój pionu medycznego jest zależny od sytuacji budżetowej.
5. W odniesieniu do rozgrywania meczów w Bełchatowie poinformowano, że zależnie od warunków pogodowych możliwe jest tam rozegranie 0-3 męczy, a władze klubu chciałyby by było ich możliwie najmniej.
6. Władze klubu mają świadomość braku w zespole "rasowego napastnika" i chciałyby wzmocnić się przed ligą o takiego piłkarza. Jest to jednak pozycja newralgiczna, na którą wiele klubów szuka wzmocnień, a Odra "nie jest klubem pierwszego wyboru". Zarząd nie zatrudni piłkarza do którego nie jest przekonany tylko po to aby formalnie wzmocnić się na tej pozycji.
7. Analiza wyników pod wodzą trenera Adama Noconia i poprawa gry obronnej oraz utrzymanie większość składu z minionego sezonu dają podstawy do optymizmu jeśli chodzi o postawę naszych zawodników na murawie w nowym sezonie - zapewniał Prezes Zarządu.
8. Głos zabrał także naczelnik Wydziału Sportu i wieloletni "głos Oleskiej 51" - Marcin Sagan, który zapewnił, że mając za zadanie nadzorować jak wydawane są przez klub miejskie pieniądze (a każdy kibic jest właścicielem i sponsorem klubu), o wydatkowaniu ich należycie i bez żadnych nadużyć.
9. Poruszono też niektóre wnioski jakie wysnuto z Raportu o organizacji i bezpieczeństwie jaki opublikował PZPN. Zasady oceniania są nieidealne, a jedna niska ocena uniemożliwia osiągnięcie dobrych wyników. Praktycznie wszystkie niskie oceny sprowadzają się do aktualnej infrastruktury, a tej na obiekcie przy ul. Oleskiej 51 nie sposób poprawić.
Poruszono też wiele innych, pomniejszych zagadnień i tematów, toteż dyskusja trwała długo i była satysfakcjonująca chyba dla wszystkich uczestników.
Stowarzyszenie "Jedna Odra" w pełni popiera taką formę komunikacji oraz liczy na cykliczne toczenie takich rozmów, jednocześnie oferując się do ich współorganizacji.
TYLKO ODRA OKS !!!

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#342
Kris88 pisze:
niedziela, 23 lipca 2023, 21:49
Niestety nie byłem na spotkaniu, ale z różnych opisów można wysnuć wniosek "z tym budżetem, stadionem i brakiem młodzieży do pierwszego zespołu nie wskoczymy na wyższy poziom w żadnym aspekcie" - na ten moment oczywiście.
Trudno się nie zgodzić, to wszyscy wiedzą. Czy w takim razie na spotkaniu padły jakieś deklaracje od zarządu jak chciałby doprowadzić do tego, żeby zwiększyć budżet i wychować młodzież do pierwszego zespołu?:)

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#343
zebro pisze:
poniedziałek, 24 lipca 2023, 18:47
Kris88 pisze:
niedziela, 23 lipca 2023, 21:49
Niestety nie byłem na spotkaniu, ale z różnych opisów można wysnuć wniosek "z tym budżetem, stadionem i brakiem młodzieży do pierwszego zespołu nie wskoczymy na wyższy poziom w żadnym aspekcie" - na ten moment oczywiście.
Trudno się nie zgodzić, to wszyscy wiedzą. Czy w takim razie na spotkaniu padły jakieś deklaracje od zarządu jak chciałby doprowadzić do tego, żeby zwiększyć budżet i wychować młodzież do pierwszego zespołu?:)
Byłem na spotkaniu i byłem zaskoczony jak pracujemy z młodzieżą. Myślałem, ze ten aspekt jest na dużo niższym poziomie.
Trzeba pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze praca z młodzieżą zaczęła się u nas tak naprawdę od kilku lat, a to jest proces długofalowy. Owoce przyjdą.
Po drugie jesteśmy w "futbolowym zagłębiu". Zaraz obok takie firmy jak Górnik, Ruch, GKS, Sląsk, Piast, itd. Więc dla młodych piłkarzy i ich rodziców jesteśmy klubem szóstego wyboru. A na samej malutkiej Opolszczyźnie nie wynajdziemy nie wiadomo ile talentów ...

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#344
czubus pisze:
poniedziałek, 24 lipca 2023, 18:29
Napastnik Radomiaka Jean Franco Sarmiento z Radomiaka ma być wypożyczony do Odry
Zapytałem o niego kolegę z Mazowsza (śledzi i Radomiak i Pogoń GM), bo słyszałem o nim jedynie, natomiast nie widziałem w akcji. Wychodzi, że nie jest to typowy napastnik stojący w polu karnym, bliżej mu charakterystyką do Galana. Techniczny, może grać też na skrzydle czy "10", więc będzie mógł pokryć nam 4 pozycje. Może wprowadzi jeszcze więcej latynoskiej fantazji do ataku, w każdym razie wygląda ciekawie. No i zna się dobrze z Haluchem, bo grali razem, także ułatwione będzie miał wejście do drużyny.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#345
Tak jak kolega wyżej napisał, jest to ofensywny piłkarz, w zasadzie w po przyjściu do Polski często go wystawiać w ataku z dobrym skutkiem, dość szybki, dość techniczny.
Szkoda, ze to nie jest transfer definitywny, jeśli u nas się pokaże to wróci do radomiaka(zostanie mu pół roku kontaktu) bądź ktoś go szybko wyciągnie. Tak czy siak może się przydać.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#346
W Radomiaku wiązali z nim duże nadzieje, w III lidze wymiatał, ale ekstraklasa okazała się dla niego za mocna. Niby w Radomiaku zdecydowali się na wypożyczenie, bo jak się ogra w I lidze, to może i w ekstraklasie zaistnieje, ale nie wiadomo jakie będą potrzeby w Radomiaku za rok. To nie jest nastolatek, jeżeli tylko nie wciągnie naszej ligi nosem, to nie jest powiedziane, że nie przerodzi się to w transfer definitywny. Ruch oceniam bardzo pozytywnie.
A wczorajszy mecz pokazał, że największym wzmocnieniem Odry przed nowym sezonem było pozostanie Galana. No nie mamy innego gracza, który zachowałby się podobnie jak on przy zdobytych bramkach. Przy bramce na 3:0 też jego ogromna zasługa, chociaż tam również brawa dla Makuszewskiego i Kamińskiego - akcja palce lizać.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 lipca 2023, 10:35 przez zebro, łącznie zmieniany 1 raz.
cron