Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#27
Tak, Klec popełnia też głupie błędy ale jednocześnie ma sporo niezłych zagrań.
Nie rozumiem czemu grają marzec i Nowak a Klec dostaje ogony (albo i nie).
Dzisiaj miałem wrażenie że już szykuje się do wejścia Guzdek a w ostatniej chwili jednak Klec. Czem nawet na ławce nie ma bednarskiego? Nawet jak nie jest w idealnej formie i nie jest zgrany to powinien być na ławce żeby przy sprzyjających okolicznościach dać mu parę minut żeby się zgrywał (trening nie zastąpi).

Mam wrażenie że cały nasz gameplan jest wynikiem serii rzutów moneta lub wizyty u wróżki Heleny.
Nie widzę żadnego planu, żadnego pomysłu. Wychodzimy i biegamy (albo stoimy) czekając aż padną bramki.

Wystarczylo że zaczęliśmy szybciej grać pilka (był taki moment) i od razu prościej się wychodziło z pod presingu, zagranie otwierające akcje było lepsze i puszcza zaczynała się gubić.
Niestety to kolejny mecz którego spora część przestaliśmy licząc że samo się strzeli :-(

Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#28
Mnie dziwi ściągamy Halucha i Bednarskiego by podnieść jakość na pozycji bramkarza i napastnika to jeden cały czas siedzi na ławce a drugiego nie ma nawet w 18 meczowej mimo że zagrał nieźle w sparingu i zapakował hattricka w drugiej drużynie. Z całym szacunkiem dla Piotrka ale czas odejść bo niedługo nie będzie czego tu ratować bo gramy najgorszą piłkę w lidze i widać to gołym okiem.

Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#30
Zaodrzański Fanatyk pisze:
niedziela, 9 października 2022, 21:22
Mnie dziwi ściągamy Halucha i Bednarskiego by podnieść jakość na pozycji bramkarza i napastnika to jeden cały czas siedzi na ławce a drugiego nie ma nawet w 18 meczowej mimo że zagrał nieźle w sparingu i zapakował hattricka w drugiej drużynie. Z całym szacunkiem dla Piotrka ale czas odejść bo niedługo nie będzie czego tu ratować bo gramy najgorszą piłkę w lidze i widać to gołym okiem.
Bednarski całe lato był na wylocie z Miedzi, ostatnio miesiąc bez klubu i teraz dopiero go przygotowują pod względem fizycznym. Jak uznają że jest gotowy to będzie grać. A Haluch nie został ściągnięty żeby podnieść jakość na ławce tylko żeby się zgadzała liczba bramkarzy po odejściu Kuchty. Chociaż zdecydowanie powinien dostać szansę.

Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#32
Nie oglądałem konferencji ale po przeczytaniu tu na forum "światełka w tunelu" zgadzam się z tym. Przestałem się przejmować wynikami bo za bardzo mnie emocje ponoszą i drugi mecz starałem się oglądać na "trzeźwo". Jak dla mnie gra w dzisiejszym meczu i z Chrobrym była o wiele, wiele lepsza niż wcześniej. Zapierdalali w miarę, klepkami trochę pograli, gdyby było trochę więcej szczęścia to remis byśmy wyszarpali. Trochę się opanujcie bo rozumiem nerwy itd ale pierdolenia niektórych nie idzie słu... czytać

Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#33
Światełko w tunelu jest takie, że nawet po stracie bramek, jesteśmy w stanie walczyć i próbować odrabiać straty. I że potrafimy stworzyć sytuacje.
Natomiast szeroko pojęta gra obronna wygląda po prostu dramatycznie.

Napiszę też słowo komentarza odnośnie najczęściej komentowanego gracza na tym forum (Czapla). Ani nie jestem zdania że jest to wybitny grajek, ani nie uważam żeby był źródłem naszych nieszczęść. To po prostu nie jest typowa dziewiątka, a ktoś, kto tej dziewiątce da przestrzeń z przodu. Cały czas mam wrażenie, że obecna taktyka nie do końca wykorzystuje jego atuty, natomiast przy trochę lepszym dopasowaniu to materiał na solidnego piłkarza. Ale za to idiotyczne kung-fu w naszym polu karnym, to dałbym mu mecz odpoczynku.

Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#35
Jacelinho pisze:
niedziela, 9 października 2022, 19:14
Pierwsza to Kalinowski który znowu wypluwa piłkę prosto pod nogi rywala zamiast na bok. 2 to wiadomo a 3 to był taki fliper że masakra. Choć też Kalinowski mógł być bliżej krótkiego słupka.
Najpierw sobie zobacz dokładnie stracone brami, a później oceniaj.
Przy 1 zawalili Kalinowski z Tkoczem, zabrakło komunikacji między nimi. Żadnej piłki Kalinowski nie wypluł przed siebie w tej sytuacji.
Przy 3 nieudolne wybicie Kędziory. Kalinowski był dobrze ustawiony w tej sytuacji.

Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#39
Biegał jak pojebany po sektorze bo go wkurwiały słowa krytyki. Pyskował do ludzi i biegał do barierek jak mały piesek który jest za ogrodzeniem. Ja sam powiedziałem do kolegów na koniec meczu ze ryba psuje się od głowy to się zaczął dzban awanturować. To mu powiedziałem że przynajmniej nie jestem ślepy i na taką grę się nie da patrzeć to się zamknął.

Re: #13 - Odra Opole - Puszcza Niepołomice (nd. 09.10.2022, g. 18:00)

#43
Ale jest faktem, ze Lisinski przestaje sobie radzic i dostrzegac dramat sytuacji. Przeciez nie ma zadnych powodow i podstaw, zeby Odra grala tak fatalnie. Potencjal druzyny w teorii zostal wzmocniony. Nawet przy drobnych brakach z powodu kontuzji mielismy szeroka kadre pilkarzy. Wszyscy wiemy, ze Lisinski to dziecko Odry, zalezy mu na klubie, wychowywal sie tutaj, szkolil chyba od dziesiatego roku zycia. Chociaz nigdy nie byl wybitnym pilkarzem ,ba..nawet przecietnym, to jednak prezesem mogl byc doskonalym. Na to liczylismy, my " kibice wyniku " jak nas wszystkich okresla. I co ? w 2019 roku prezes powiedzial, ze Odra jest czerwona latarnia ( w tamtym momencie byla ), ze w przyszlosci trzeba dobrze grac i piac sie w gore, pozyskiwac kibicow i sponsorow, nie tylko z Opola, ale i regionow calego wojewodztwa. Trzeba zdobywac i budowac nowe poparcie oraz wspolpracowac z klubami opolszczyzny, miec silne zaplecze, druzyny mlodziezowe i juniorskie, itd
Na dzis po uplynieciu rowno trzech lat Odra pod jego wladza ponownie jest czerwona latarnia. Sponsorow nam nie przybywa i trudno spodziewac sie o nowych oferujac taka reklame. Druzny mlodsze graja przecietnie z malymi wyjatkami, ale tak tez bylo. Kibicow na Oleskiej nam nie przybylo, a i zachety na nowo oczekiwany
i budowany stadion, kibice i mieszkancy tez nie otrzymuja. Cala otoczka szeroko rozumianego pojecia profesjonalnego klubu, serwis klubu, tysiace drobnych rzeczy wyglada w Odrze prymitywnie, poziomem dorownujac klubom z LZS-ow ( nie obrazajac LZS-y bo kazda wies czy miasteczko pragnie miec swoja druzyne ). Chodzi o potencjal i mozliwosci. Mieszkancy i kibice z dziada pradziada musza sie wstydzic jak prezentuje sie obecnie Nasz klub. Generalnie Lisinski przestaje sobie radzic. Szkoda, bardzo na niego liczylem, podobnie jak na Piotra Plewnie, na ziomali z regionu. Ale ten stawiany przez nich domek zaczyna sie sypac. Spadek bylby tragiczny w skutkach, nawet nie chce myslec o konsekwencjach. Bylby to obraz zwyklej nonszalancji, nieudolnosci, nieodpowiedzialnosci i poprostu wynik koncowy nawiekszej glupoty w podejmowanych przez obu blednych decyzji.
Nie mozemy jednka poddawac sie w wierze w ich ukryty talent, intuicje, prace i doswiadczenie, bo kazdy moze popelnic blad. Musimy ich wspierac i dac im czas do konca tej rundy jesiennej. Jednak jesli Nasza Odra bedzie dalej na miejscu spadkowym i nie bedzie piela sie w gore, oznacza to, ze ani nasz ulubiony trener nie nadaje sie jeszcze do prowadzenia pierwszego zespolu, ani Tomasz Lisinski, pomiomo ambicji, tak jak nie byl wybitnym, ba przecietnym pilkarzem, tak i nie jest odpowiednim prezesem. I nie ma sensu rozbierac wszystko w analizie na drobne kawalki, niech przyklad z bramkarzem bedzie jedynie bierka od walacego sie juz domina. A blad, dwa, trzy mozna wybaczyc i naprawic, natomiast caly niekonczacy sie szereg pomylek i blednych decyzji juz nie.
PS A komentarz pana Lisinskiego, ze w Polsce kibice sa tylko kibicami wyniku i nie maja w sercu druzyny, jak przykladowo w Anglii ( lub moze jak w Niemczech ) - dodalem od siebie idac ta prymitywna logika - byl bardzo plytki, nawet wiecej, byl idiotyczny. Szkoda nawet tlumaczyc i wyjasniac powody takiej sytuacji, ktora kazdy dojrzaly umyslowo czlowiek rozumie. Pan Lisinski niestety nie wie nawet w swoim dojrzalym wieku, dlaczego takie sa realia pilki w Europie. Moze wlasnie dlatego przestaje sobie radzic, bo nie ogrania tego co jest tak oczywiste.
cron