Re: #11 - Odra Opole - Skra Częstochowa (nd. 18.09.2022, g. 18:00)

#27
Skra jak dla mnie najgorsza z wszystkich naszych dotychczasowych przeciwników.
To niestety nie nastraja optymistycznie. Owszem, 3 pkty są i to bardzo ważne ale w naszej grze nic się nie ruszyło.
Może jedynie to że ze 4 razy z daleka próbował Matuszewski. Przynajmniej 2 z tych strzałów były całkiem nieźle, więc może to jest nadzieja na realizację oczekiwań względem tego zawodnika a co za tym idzie lepsze wyniki.
Poza tymi 4 strzałami miał jeszcze ze 2-3 okazje gdzie też mógł próbować.
Jakby zaczęły wchodzic bramki z takich strzałów to mielibyśmy jakąś alternatywę dla nudnych dośrodkowan do nikogo lub prób wejścia z piłką do bramki środkiem.

Mało strzelamy z za pola karnego.
Nizioł przeważnie trafia w bramkę ale to podanie do bramkarza.
Klimek czasem zaszaleje i czasem jest groźnie czy podobnie Nowak, ale kiedy jeden zawodnik oddał 4 nienajgorsze strzały (uśredniając 😁) w meczu.

Drużyna przeciwna też inaczej gra widząc że strzelają z daleka, co daje kejne możliwości. Ale to jest właśnie nasz problem. Nie wiem jaka jest prawda, ale dla mnie wygląda to tak jakby zawodnicy nie do końca wiedzieli co mają grać. Każdy coś tam próbuje indywidualne ale akcji ofensywnej z kilkoma szybkimi podaniami to nie za wiele. Brakuje lidera/kierownika na boisku, który będzie piłnowal realizacji planu trenera (bo zakładam że jakis jednak jest), brakuje druzyny walczącej o wspólny cel. Gra się nie klei, frustracja rośnie i tak w kółko.

Cieszę się że mimo naprawdę słabej gry wygraliśmy ten mecz bo morale pewnie wzorsnie, ale obawiam się że daleka droga przed nami :-(.

To nie czas na analizy, potrzebujemy wstrząsu i jedności. Za wszelką cenę musimy wygrać jakąś serię bo po jednej wygranej i 3 kolejnych porażkach się nie pozbieramy i stoczymy do 2 ligi.

Przed nami wazne mecze, jest trochę czasu, może jakiś sparing, zmiana w treningach, paintball, dziwki czy szaman... ważne żeby drużyna się odrodziła.

Dalej uważam że ten skład personalny ma potencjal na top 5 ligi a brakuje "tylko" poukładania klocków.
cron