Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#176
pito10 pisze:
piątek, 1 lipca 2022, 7:11
Chyba można się pokusić o stwierdzenie że skald mamy mocniejszy niż w zeszłym roku. Bramki znów się rozłożą na cały zespół. Ale stawiam teżna to że Czapla minimum 10 strzeli. Ograny już w lidze, czuje zaufanie, odpali w tym sezonie.
O ile Czapla będzie pierwszym wyborem wśród napastników ...

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#177
mario11983 pisze:
piątek, 1 lipca 2022, 7:24
pito10 pisze:
piątek, 1 lipca 2022, 7:11
Chyba można się pokusić o stwierdzenie że skald mamy mocniejszy niż w zeszłym roku. Bramki znów się rozłożą na cały zespół. Ale stawiam teżna to że Czapla minimum 10 strzeli. Ograny już w lidze, czuje zaufanie, odpali w tym sezonie.
O ile Czapla będzie pierwszym wyborem wśród napastników ...
Jeżeli przyjdzie tylko Stępień to myślę, że na pewno.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#186
queswho pisze:
sobota, 2 lipca 2022, 19:05
wijamurzyn pisze:
sobota, 2 lipca 2022, 0:36
Jacelinho pisze:
piątek, 1 lipca 2022, 19:48
Czapla nowy kontrakt 3 lata plus ewentualnie dodatkowy rok ehhh masakra
ehhh ale ten nasz zarząd się nie zna...
Czapla wpisuje się w koncepcję budowy drużyny opartej na zawodnikach z regionu i tyle.
Lepszy Czapla niż chimeryczny Ivan Martin.
Kolega Wijamurzyn napisał to ironicznie. Czapla ma wielu zwolennikow pomiedzy kibicami Odry. Moim zdaniem z kazdym rokiem Czapla staje sie lepszym piłkarzem. Zapewne nigdy nie bedzie reprezentantem Polski, jak przykladowo Moder, ale możliwe, ze kiedys nam pomoze w uzyskaniu awansu do extraklapy. Szanuje rowniez tych, ktorzy widza to inaczej.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#187
Dokładnie, Czapla nie strzela dużo ale oglądając transmisje meczów gdzie wszystko ładnie widać i są powtórki ewidentnie można zauważyć że Czapliński zapierdala cały czas na boisku, walczy jak dziki dzik i nie można mu odmówić ambicji. Kilka razy nawet była sytuacja że Czapliński schodzi w 70~ min i nagle nasza ofensywa pada bo nie miał kto przyjmować, bić się o piłkę i rozgrywać blisko pola karnego oponentów. Moim zdaniem dorzucić mu 2 napastnika, takiego typowego lisa pola karnego w stylu Piątka w Genoi/na początku w Milanie i zajebiście by się uzupełniali. Jeśli Klimek zostanie to moja żałoba po Trojaku trochę opadnie bo zostanie 1 wariacik z najlepszej 2 moim zdaniem w Odrze. Wiem że pisanie że Klimek jest w top 2 może być na wyrost ale tyle wiatru co robił na boisku + asysty i bramki, no dawno nie było takiego świra i to jeszcze małolat

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#190
Z tymi zachwytami to poczekajmy. Nikt chyba nie zapomniał jak zagrał jeden sezon Arek P, a jak nastepne. Nie wiemy jak Ci teoretycznie lepsi co pozostali, przygotuja sie do sezonu i jaką wraz z trenerem wycisną forme. Dwa ostatnie sezony Piotrek Plewnia chyba nikogo nie zawiodl jesli mowimy jedynie o przygotowaniu motorycznym. Nawet NIZIOŁ ostatni sezon mial przyzwoity.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#191
wijamurzyn pisze:
niedziela, 3 lipca 2022, 21:00
Wygląda naprawdę solidnie. 6 bramek w 1300 minut w poprzednim sezonie. Nasza kadra wygląda bardzo dobrze moim zdaniem. Brakuje tylko poważnego stopera do pełni szczęścia.
Dla porównania Stępień miał 2 gole w 500 minut, a były wątpliwości (a wychodzi prawie tak samo stosunek minut na strzelenie bramki). ;)

Guzdek ciekawy na pewno jako alternatywa dla Czaplinskiego. Ciekawe czy zamiast Stępnia, czy weźmiemy obu i będzie walka o to jedno miejsce z przodu.

No i co ważne: Guzdek jest młodzieżowcem.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#192
respest pisze:
poniedziałek, 4 lipca 2022, 4:44
wijamurzyn pisze:
niedziela, 3 lipca 2022, 21:00
Wygląda naprawdę solidnie. 6 bramek w 1300 minut w poprzednim sezonie. Nasza kadra wygląda bardzo dobrze moim zdaniem. Brakuje tylko poważnego stopera do pełni szczęścia.
Dla porównania Stępień miał 2 gole w 500 minut, a były wątpliwości (a wychodzi prawie tak samo stosunek minut na strzelenie bramki). ;)

Guzdek ciekawy na pewno jako alternatywa dla Czaplinskiego. Ciekawe czy zamiast Stępnia, czy weźmiemy obu i będzie walka o to jedno miejsce z przodu.

No i co ważne: Guzdek jest młodzieżowcem.
Tylko, że Stępień te gole strzelił w 2. lidze, a Guzdek w lidze 1.
Przypuszczam, że pozyskamy tylko Guzdka. Raczej będziemy grali tylko jednym napastnikiem.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#193
Przy okazji wypożyczenia Guzdka i podpisaniu Urbańczyka nie mogę oprzeć się wrażeniu, że coś się zmieniło w postrzeganiu Odry na rynku przez piłkarzy czy inne kluby. Jeszcze do niedawna mam wrażenie, że Odra traktowana była jako klub 'drugiego wyboru', jeśli gdzie indziej się nie udało, to wtedy dopiero gracze lądowali w Opolu. Ostatni raz kiedy piłkarz mocno łączony z innym klubem trafił finalnie do Odry, to wygrana batalia o podpis Janusa z GKS Tychy*. A teraz Urbańczyk łaczony z Chojniczanką ląduje nagle u nas, a poważny temat Guzdka w Sosnowcu też kończy się w Opolu. Wątpie, żeby atrakcyjna była wizja gry na stadionie za parę lat (niezależnie jak ładnym) czy mieszkania w fajnym mieście (jakim wg mnie jest nasze miasto) - teraz dopiero widać jak ważne i uwiarygadniające są wyniki sportowe i walka do samego końca o najwyższe cele.

* wg medialnych doniesień, oczywiste, że nie jestem agentem wymienionych piłkarzy i nie wiem do końca jak to rzeczywiście wyglądało
cron