Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#52
Jacelinho pisze:
czwartek, 9 czerwca 2022, 18:34
mario11983 pisze:
czwartek, 9 czerwca 2022, 18:13
Odejścia Trojaka można się było spodziewać. Ważne, że nie odszedł za darmo.
Miejmy nadzieję, że to jedyny transfer z klubu kluczowego zawodnika.
Jak mogliśmy coś dostać jak mu się kontrakt kończył. Odszedł za friko
Miłosz Trojak odchodzi z Odry i od nowego sezonu będzie występował w PKO Ekstraklasie. Na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Korony Kielce.
Korona zapłaciła tyle ile trzeba było, i tyle w temacie,

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#58
Najlepszy pilkarz za kilkanascie tankowan benzyny do autobusu na wyjazdy do Gdynii. Ale zasluzyl sobie na to. Takiego pilkarza na jego pozycje dlugo nie znajdziemy. Smialo powiem jeden z najlepszych w naszej lidze. Szkoda, ze taki oszlifowany przez nas krysztal ( nie powiem jeszcze diament ) odchodzi za tak marna kase. Ale taka jest polityka naszego klubu bierzemy tanio i po uksztaltowaniu tracimy rowniez tanio. Z naszym funduszem inaczej sie nie da. Chyba, ze trafimy na mlodziezowca i potem go opchamy. Nie ma szans na pozyskanie pilkarza o podobnych walorach i umiejetnosciach. Ciekawe kto do nas przyjdzie. A potrzebujemy do kazdej lini. Zakladam, ze bramkarza juz mamy.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#59
LooZ^ pisze:
czwartek, 9 czerwca 2022, 21:03
Dużo mniej niż połowa tej kwoty ;)
To akurat jest mega frustrujace. Bo to ze Trojak odejdzie było pewne, sam dawał znać przed barażami w wywiadzie ze będzie w przyszłym sezonie grał w Ekstraklasie z Odra lub bez niej. Ale jak będziemy dalej się nie szanować i zawierać takie śmieszne klauzule w kontraktach, przez co oddawać najlepszych za bezcen (nie pierwsza taka sytuacja), to inni nie będą szanowali nas i będą traktować jako, owszem, fajny klub do wypromowania, ale tez i dostarczyciela dobrych zawodników za niska cenę.

Przy okazji o tym, ze czasami, jeśli jesteś słabszym organizacyjnie klubem i stracisz po świetnym sezonie szanse na awans, nie warto „wyrywać się przed szereg” świadczy przykład Chrobrego. Prawie znaleźli się w Ekstraklasie, a w przyszłym sezonie będą się musieli budować od nowa bo nie dość ze stracili trenera to jeszcze prawdopodobnie 5-6 najlepszych piłkarzy. Oby u nas rzeczywiście skończyło się tylko na Trojaku i Klimku (nie wierze w jego zatrzymanie).

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#67
wijamurzyn pisze:
piątek, 10 czerwca 2022, 12:34
Co do Paprzyckiego, mam nadzieję, że to bardziej transfer za Pawlika niż Trojaka.
Ja bym dał mu szansę, w tym sezonie w Tychach mu nie poszło, ale wcześniej w Chojnicach był jednym z lepszych.

Wszyscy piłkarze łączeni z Odrą mają natomiast kilka rzeczy wspólnych - żaden nie ma więcej niż 26 lat, wszyscy mają (mniejsze bądź większe) doświadczenie na szczeblu centralnym, każdy miał przynajmniej jeden sezon gdzie przerastał swój klub (czy to 1ligowe Chojnice, czy 2ligowe Motor i Garbarnie czy 3ligowe Giżycko), każdy ma jeszcze sporo do udowodnienia i liczy na wypromowanie się, na każdym można jeszcze spokojnie zarobić (tylko trzeba coś zmienić w budowie kontraktów vide mój ostatni post). O gwiazdy Ekstraklasy czy 1 ligi nie mamy szans konkurować, wypalone 'spady' z najwyższej ligi też nas chyba nie powinny interesować, ściągnie niesprawdzonych graczy z zagranicy to zawsze ryzyko (może trafić się Mikinić, a może jakiś szrotović) więc kierunek wg mnie jak najbardziej słuszny.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#68
respest pisze:
piątek, 10 czerwca 2022, 17:47
wijamurzyn pisze:
piątek, 10 czerwca 2022, 12:34
Co do Paprzyckiego, mam nadzieję, że to bardziej transfer za Pawlika niż Trojaka.
Ja bym dał mu szansę, w tym sezonie w Tychach mu nie poszło, ale wcześniej w Chojnicach był jednym z lepszych.
Dlatego nie mam wielkich problemów z tym transferem, jeśli nie jest to nasza główna odpowiedź na odejście kręgosłupa drużyny, jakim był Trojak.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#70
To że rozpocznie treningi nie znaczy że zostanie. Klub powinien trzymać rękę na pulsie i próbować go kupić. Gdyby w zeszłym sezonie nie był wypożyczony tylko był naszym zawodnikiem to pewnie po kontuzji bez problemu wróciłby do 1 składu.
... No chyba że Śląsk przedluzy z nim kontakt i znowu go gdzieś wypożyczą,

Tak było z szota po wypożyczeniu u nas a teraz zagra w Widzewie...

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2022/2023. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#71
smilee pisze:
sobota, 11 czerwca 2022, 18:39
To że rozpocznie treningi nie znaczy że zostanie. Klub powinien trzymać rękę na pulsie i próbować go kupić. Gdyby w zeszłym sezonie nie był wypożyczony tylko był naszym zawodnikiem to pewnie po kontuzji bez problemu wróciłby do 1 składu.
... No chyba że Śląsk przedluzy z nim kontakt i znowu go gdzieś wypożyczą,

Tak było z szota po wypożyczeniu u nas a teraz zagra w Widzewie...
Akurat jak Maćkowiak wrócił do gry po długiej kontuzji, to z formą wystrzelił Antek Klimek.
cron