Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#1
3 dni do (drugiego?) najważniejszego meczu ostatniej dekady, a może i całego XXI wieku, a tu cisza?

Jakie nastroje panują wśród kibiców Odry? Przewidujecie zupełnie innego meczu niż ostatnio z drużyną z Kielc w Opolu czy na spokojnie rozważacie czy lepiej będzie nam grać z Arką czy Chrobrym? Jaki przewidujecie skład na mecz? Gdzie upatrujecie naszych słabych, a gdzie mocnych stron? Zapraszam do dyskusji.

Ja nie ukrywam, że odczuwam powoli to, czego dawno nie odczuwałem (ostatnio chyba przed barażami z Radomiakiem, bo z Vinetą Wolin byłem pewien naszej siły) - 'wiercące w brzuchu' oczekiwanie na mecz. W czwartek pewnie od rana będę już myślał tylko o godzinie 18. Po tylu latach oglądania meczów i lekkiego zobojętnienia, fajnie jest znowu poczuć takie emocje.

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#2
...lepiej ustalmy gdzie tu się naj,,,bać w niedzielę o 1 w nocy (dogrywka i karne możliwe) :-)

Mimo iż to będzie z całą pewnością inny mecz niż ostatnio to myślę że z koroną damy radę. Liczę że Chrobry (ostatnio dobrze im z Arka szło) też stanie na wysokości zadania i fetą odbędzie się zaraz po gwizdku na Oleskiej.

Moja największa obawa to strata decydującej bramki z Chrobrym w doliczonym czasie gry.

U mnie emocje też na wysokim poziomie, nie mogę się doczekać!

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#3
https://nto.pl/tomasz-lisinski-prezes-o ... aqvorPn_sc

- Cieszy forma, jaką drużyna prezentowała w kluczowych meczach końcowej części sezonu. To, że niektórzy widzą Odrę jako nowego uczestnika PKO Ekstraklasy nie jest dla nas ani mobilizujące, ani demotywujące. Przed nami jednak szansa, z jakiej się nie rezygnuje. Nie mamy żadnej presji, ale chcemy spełniać swoje marzenia - mówi Tomasz Lisiński, prezes Odry Opole, przed półfinałem baraży o awans do PKO Ekstraklasy. Jutro (26.05) o godz. 18 opolanie zagrają w nim na wyjeździe z Koroną Kielce.

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#9
respest pisze:
środa, 25 maja 2022, 14:30
Myślę, że żadnych zaskoczeń w składzie nie będzie, a niestety Sapielak udowodnił, że jeszcze dużo do Kuchty mu brakuje. Więc ja stawiam na skład: Kuchta - Żemło, Kostrzycki, Kędziora - Szrek, Niziołek, Trojak, Klimek - Mikinić, Czapliński, Nowak
Czyli na rezerwie pozostaną: Sapielak, Tkocz, Petrak, Pawlik, Hreben, Janus, Sauczek, Paszkowski, Piech/Żak

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#16
1:2 dla Odry, karne dopiero w finale z Chrobrym w Opolu... Nie no, żartuje, nie wytrzymałbym tego. Potem pewne 2:0 dla Odry.

"Nie zaczęły się one dobrze dla opolskiego zespołu, bo strzał Marcina Rogowskiego został obroniony przez bramkarza Radomiaka. Na szczęście w 3. serii pomylił się gracz Radomiaka Dariusz Rysiewski, który trafił w słupek i po 3 kolejach był remis 2:2. W 4. serii pomylił się gracz Radomiaka, który posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 5. serii przy stanie 3:2 dla Odry, do piłki podszedł i wykorzystał jedenastkę, dającą Odrze awans do II ligi, nie kto inny jak obecny szkoleniowiec Odry Opole – Piotr
Plewnia. Miejmy nadzieję, że to dobry omen."

;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#17
Byłem, widziałem. Kulisy tamtego awansu były mocno naciągane. Najlepszy zawodnik Radomiaka wypadł blado a pare dni po meczu wraz z trenerem zasilił Odrę.
Krążyły też płoty że wspomniany pudlujacy karnego dla Radomiaka (nie pamiętam nazwiska, o ile pamiętam obcokrajowiec z Bałkany lub ZSRR) awanturował się że też miał przejść do Odry, a go nie wzięli.

Nie wierzę w przesądy i omeny, wierzę za to że jesteśmy w lepszej formie i mamy mniejsze ciśnienie więc bez problemu pokonamy Koronę.
... Choć niestety mogę się mylić 😁

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#18
Ja wyniku nie pokuszę się wytypować, ale na pewno mecz nie będzie przypominał tego sprzed niecałego miesiąca w Opolu. Korona ma swoje problemy, w ostatnich meczach prezentowała się słabo, kibice narzekają na wybory personalne trenera Ojrzyńskiego, ale trzeba pamiętać jak rundę zaczynali, no i że to zawsze baraże, 90 minut (czasami 120) może zdecydować o całym sezonie. Po naszej stronie na pewno jest brak presji - to w Kielcach bardzo chcą jak najszybciej wrócić do Ekstraklasy. Czasami to jednak może motywować zawodników, więc tak trudno jest ocenić i na papierze dałbym 50%-50%.

Natomiast mam jakieś mocne przeczucie, że na zwycięzcę tego meczu czekać będzie Chrobry, mimo że teoretycznie Arka już teraz powinna rezerwować bilety lotnicze do Warszawy czy Krakowa, bo ma zdecydowanie najmocniejszą kadrę i prezentowała się też na przestrzeni całego sezonu najlepiej ze wszystkich 4 drużyn.

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#22
cartman pisze:
czwartek, 26 maja 2022, 6:21
mario11983 pisze:
środa, 25 maja 2022, 14:23
W barażach bez Spychały, Marca, Kamińskiego i Wróbla.

Ciekawe kto jutro wystąpi w bramce.
A co się dzieje z Kamykiem ?

Żeby Żemło jakiegoś karnego nie zrobił, dawno mu się to już nie przytrafiło. Mam nadzieje, że już się "wyleczył" z prokurowania karnych.
Kamiński przed meczem z Resovią złapał jakąś dolegliwość w kręgosłupie.

Re: Baraż o awans do Ekstraklasy / półfinał - Korona Kielce - Odra Opole (czw. 26.05.2022, g. 18:00)

#25
mario11983 pisze:
czwartek, 26 maja 2022, 6:41
cartman pisze:
czwartek, 26 maja 2022, 6:21
mario11983 pisze:
środa, 25 maja 2022, 14:23
W barażach bez Spychały, Marca, Kamińskiego i Wróbla.

Ciekawe kto jutro wystąpi w bramce.
A co się dzieje z Kamykiem ?

Żeby Żemło jakiegoś karnego nie zrobił, dawno mu się to już nie przytrafiło. Mam nadzieje, że już się "wyleczył" z prokurowania karnych.
Kamiński przed meczem z Resovią złapał jakąś dolegliwość w kręgosłupie.
On już chyba w tym sezonie miał jakieś problemy z kręgosłupem, czy coś pomyliłem?
cron