Re: ODRA - Gornik P.

#13
A ja bliski jestem uwierzyć że jak nie ma czapli na boisku to wszystko się sypie.

Ale tak na poważnie
Pierwsza połowa przeciętna ale to my prowadziliśmy grę, w drugiej zamiast dobić cofamy się i bronimy. Bramka wisiała w powietrzu od 65 minuty.
Na dodatek ostatnie kilkanaście minut gramy (nikogo nie obrażając) samymi kurduplami z przodu, co przy naszej koncepcji wyprowadzenia piłki (laga do przodu) spowodowało że o piłkę z wielkimi obrońcami górnika walczyli Piech, Nizioł i Mikinic, co skutkowało łatwymi stratami i akcjami gości.
Generalnie niestety nie da się tego nazwać inaczej niż frajerstwem :-(.
Przegrywamy wygrany mecz bo zamiast grać swoje cofamy się i bronimy.
Nawet nie winiłbym wróbla czy Klimka bo gdyby cała drużyna była nastawiona na dobicie a nie bronienie to mimo ich pudel byśmy wygrali.

Re: ODRA - Gornik P.

#15
smilee pisze:
środa, 6 kwietnia 2022, 19:17
Nawet nie winiłbym wróbla czy Klimka bo gdyby cała drużyna była nastawiona na dobicie a nie bronienie to mimo ich pudel byśmy wygrali.
Ja wcześniej wspominając o nim nie miałem na myśli że on jest winny, tak jak pisałem fajnie gra, wraca się, szybki, walczy, próbuje kiwnąć więc mega na plus, rażą mnie tylko te strzały mimo że z Widzewem to jego bramka dała nam 3 punkty. Wróbel też zepsuł tą akcję 1 vs 1, może trochę się zestresował, za to wcześniejszy strzał którzy bramkarz - też piękną interwencją - wyjął z okna był mega kozacki i to mi się podoba, że nie boi się uderzyć ale on trafia w tą bramkę. Klimkowi praktycznie cały czas mocno schodzi ta piłka. Nie wiem czy to ze stresu ale psuje to jego obraz gry bo rozumiem za*ebać kasztana obok siatki ale ile można. Jak to poprawi to będzie kozacki małolacik

Re: ODRA - Gornik P.

#17
Szkoda, Polkowice w trzecim meczu z rzędu strzelają w końcówce i drugi mecz z rzędu zdobywają takim golem punkty. I na jesień w meczu z nami też to zrobili.
Ja wiem, że nie ustawia się taktyki pod 90 minutę meczu, ale mimo wszystko można było tę końcówkę rozegrać lepiej, z wykopywaniem po dalekich autach/maksymalnym opóźnianiu gry włącznie.
Ciekawostka - Piątkowski (rok starszy od Piecha) strzelił 10. gola w sezonie - to o 5 więcej niż najlepszy strzelec w naszej drużynie (Marzec) i o 7 więcej niż najskuteczniejszy napastnik (Czapliński)., a gra w drużynie ze strefy spadkowej - to robi wrażenie. Ech, gdyby Piech złapał taką formę w tym sezonie, to pewnie "groziłby" nam teraz bezpośredni awans.

Re: ODRA - Gornik P.

#18
Złapał w lepszym momencie, kiedy groził nam realny spadek. Swoje zrobił, szacunek dla niego, ale widać już od poprzedniego sezonu, że 1 liga to już dla niego nie ten poziom.

Kurczę, z tym Kędziorą, ale też i całą obroną, to pechowe zaćmienie w ostatniej akcji, bo do 90 minuty byłem gotów pochwalić dobrą grę obronną naszego zespołu, włącznie z, tu dla mnie zaskoczenie, Żemłą. Natomiast mam 'czutkę', że jeśli budować zespół na awans i trzymać się ustawienia z 3 środkowymi obrońcami, to Kamiński i szczególnie (z racji wieku) Kędziora się do tego nadają. Trzecim mógłby być Tkocz, choć jeszcze mnie w całości nie przekonał.

Re: ODRA - Gornik P.

#19
Swoją drogą myślałem, że skoro Kędziora ma u nas grać (i grał tak w Hutniku) jako półlewy stoper, to jest lewonożny jak to zazwyczaj bywa, a okazało się, że jednak nie. Także ja bym go dał na prawą stronę, a na lewej Tkocz żeby łapać punkty PJS.
Przestaję już wierzyć, że z Wróbla może być wartościowy 1-ligowy piłkarz. Zero błyskotliwości, podjęcia jakiegokolwiek ryzyka. Wszystko do boku, do najbliższego. Jedyne co mu wyszło w tym meczu to ten strzał z pierwszej połowy.
Bez Czapli nie ma gry i możecie sobie psioczyć, że nie strzela, ale to jest kluczowy piłkarz naszego zespołu.
Nizioł w końcu na poziomie jakiego oczekujemy, bardzo dobry mecz.

Re: ODRA - Gornik P.

#20
Naszego kluczowego zawodnika Czaplińskiego zabraknie w najbliższym meczu z Gieksą. Wczoraj otrzymał 4 żółtą kartkę.
Widać, że stawiamy na jak najwyższe miejsce w Pro Junior System, czego dowodem jest drugi występ Sapielaka w tym sezonie. Do końca pozostało 8 meczów, jak we wszystkich będzie bronił, to ze względu na to, że jest wychowankiem, zdobędzie aż 1800 punktów.
cron