ODRA OPOLE - ŁKS ŁÓDŹ

#1
Co taka cisza! Czyżby przeraża info: "W czterech ostatnich spotkaniach z Odrą Opole na zapleczu ekstraklasy łodzianie zdobyli aż 14 goli, co daje średnią: 3,5 bramki na mecz." ?
Czas na przełamanie bo piłkarze Odry Opole czekają 20 lat na ligowe zwycięstwo nad ŁKS-em.
I trochę ciekawostek:
-50 lat temu Odra Opole i ŁKS wygrały drugą ligę. Oba kluby awansowały wtedy do ekstraklasy.
-29 września 1973 roku ŁKS pokonał Odrę 2:0, a drugą bramkę dla ełkaesiaków zdobył… Jan Tomaszewski. Bramkarz wykorzystał rzut karny,
-Odra Opole rywalizuje na zapleczu ekstraklasy już 27 sezon. Więcej sezonów w pierwszej lidze (dawnej drugiej lidze) spośród obecnych pierwszoligowców spędziła tylko Arka Gdynia.
-Meczów w lidze: 46
-Zwycięstw ODRY / Remisów / Porażek: 17 / 11 / 18
Bramki: 67:52 dla ŁKS-u
Ostatnie mecze Odra- ŁKS : 28.08.2020 0:4 w Opolu i 27.02.2021 1:2 w Łodzi .
A jak będzie dzisiaj ? Komu będzie sprzyjało wietrzysko ? Czy łódzcy kibice nie dadzą rady nas zakrzyczeć ?

Re: ODRA OPOLE - ŁKS ŁÓDŹ

#15
Bez defetyzmu ale to my tak dobrze zagraliśmy czy oni tak słabo? Bardzo cieszy postawa i najbardziej wynik. ŁKS pokonany po 20 latach i to w takim wymiarze.

Dwie bramki Wróbla oby dały mu więcej pewności boiskowej bo pazerności jak widać mu nie brakuje.
Miki rozgrywa już kolejny dobry mecz, gdyby potrafił wykończyć akcje sam to byłby kompletny. Czapla w swoim niepowtarzalnym stylu, miał co najmniej dwie sytuacje do strzału na bramkę ale…. podawał.
Cała obrona dziś pewnie, setka wybroniona przez Kuchtę.
Dalej słabe zmiany.

No ale fajnie że Łódź zatonęła w Odrze 😀

Re: ODRA OPOLE - ŁKS ŁÓDŹ

#16
Może trochę stonuję emocje, ale postawa piłkarzy ŁKS-u przy wszystkich golach to jakaś parodia, szczególnie 2 ostatnie podarowane. I mimo dobrego meczu w wykonaniu Odry, to trochę zaczyna irytować mnie ta niestabilność naszego zespołu - potrafią wygrać na luzie ze zdecydowanymi faworytami i przegrać w słabym stylu sami nimi będąc. Tak jakby włączali 5 bieg, gdy zbliżają się do strefy spadkowej i zaciągali ręczny jak zaczyna 'grozić' awans...

Re: ODRA OPOLE - ŁKS ŁÓDŹ

#20
Chodzi o sam trend długofalowy, który utrzymuje się od 2 lat, czyli udanej rozpaczliwej ucieczki przed spadkiem. Czy ktoś jest w stanie określić, że Odra od tego czasu jest zespołem czołówki? Jeśli mielibyśmy rzeczywiście budować drużynę na przyszły awans, to oczekiwałbym ciut większej stabilizacji w grze (mówię o samej grze, a nie zdobyczy punktowej, bo przecież wiele razy po meczach pisaliśmy tu, że bardzo szczęśliwe zwycięstwo, jak ostatnio ze Skrą), tyle.

Przy okazji mam też wrażenie, że Odra jako klub trochę spowszedniała dziennikarzom zajmującym się 1 ligą. Ot, taki klub, który coś tam gra, czasami wygrywa, zasami przegrywa, ale w stylu, że w sumie nic nie można o niej powiedzieć. Taki Chrobry Głogów.

Re: ODRA OPOLE - ŁKS ŁÓDŹ

#23
respest pisze:
sobota, 6 listopada 2021, 11:09
Taki Chrobry Głogów.
No tak, wiele razy tak mówiłem w rozmowie ze znajomymi - "jesteśmy nowym Chrobrym 1 ligi". czasem coś tam wygra, coś tam powalczy o baraże, coś tam o utrzymanie i tak się żyje powoli. Ja tam bym się walką o awans nie obraził, w myśl hasła - "lepiej prosić o przebaczenie niż pozwolenie" ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron