Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#80
maverick pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 10:53
Foker pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 10:44
Jacelinho pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 9:16
Wojciech Szumilas wolny , świetny piłkarz i w miarę młody.
Zajęty.
Nie wiem po co wstawiać takie info. :)
Bo jak kolega to pisał to był jeszcze wolny. Proste.
To jakiś rekord wolności, cała godzina. Kurcze, nie wyrobiliśmy się w czasie. To było logiczne że ma coś nagrane, skoro rozwiązał kontrakt, nie stać nas by zapłacić tyle co Sosnowiec, że przytoczę sytuację z Masłowskim gdzie po prostu przebili naszą ofertę z tego co się orientuję.
Jak ja uwielbiam gdy ktoś wstawia posty typu " ten i ten wolny, brać go" :)

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#83
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ry/c9dkbhz

Jagiellonia wyciąga od nas nie tylko Tabisia, ale i Surzyna. Wielka szkoda, szczególnie tego drugiego.

(jak ktoś ma dostęp do całego artykułu to prosiłbym o przeklejenie, szczególnie info ile na obu zarobimy, e: wyglada na to ze odejdą za „frytki”, kolejna rzecz nad która musi klub popracować, bo za łatwo oddajemy młodych)

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#87
Jakkolwiek by nie szukać pozytywów w tej sytuacji (choć nie chce mi się wierzyć, że nagle młody czy jego otoczenie zażądali 'złotych gór'), to jest to zastanawiające, że kolejny raz wypatrzony przez nas lub wychowany piłkarz odchodzi z klubu za bezcen. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Tabiś ok. 150k, Surzyn ekwiwalent ok 3 razy mniejszy. Nie są to powalające kwoty, podobnie jak za Wdowika wcześniej. Wiadomo, że Odra nie może rywalizować organizacyjnie czy sportowo z Jagiellonią, ale powinniśmy się jakoś zabezpieczać, bo taki Ogorzały z Sandecji odszedł do Cracovii za 700k.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#92
respest pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 13:09
Jakkolwiek by nie szukać pozytywów w tej sytuacji (choć nie chce mi się wierzyć, że nagle młody czy jego otoczenie zażądali 'złotych gór'), to jest to zastanawiające, że kolejny raz wypatrzony przez nas lub wychowany piłkarz odchodzi z klubu za bezcen. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Tabiś ok. 150k, Surzyn ekwiwalent ok 3 razy mniejszy. Nie są to powalające kwoty, podobnie jak za Wdowika wcześniej. Wiadomo, że Odra nie może rywalizować organizacyjnie czy sportowo z Jagiellonią, ale powinniśmy się jakoś zabezpieczać, bo taki Ogorzały z Sandecji odszedł do Cracovii za 700k.
Jeżeli młody, perspektywiczny zawodnik, który jeszcze nawet nie zdążył ograć się w pierwszym składzie, odchodzi za 50k, to nie jestem w stanie znaleźć ani jednego pozytywu. Jakby nawet miał nasrane we łbie jak Ibrahimović, to nadal po to wychowuje się zawodników, żeby albo dawali wartość w pierwszym składzie, albo żeby na nich zarabiać (najczęściej mix). Tutaj wygląda na to, że nie uda się ani jedno, ani drugie i gdybyśmy produkowali zawodników jak Lech, to pewnie można by było machnąć ręką, ale z naszych grup juniorskich nie przebija się zbyt wielu graczy, którzy mogą zaistnieć, więc nad tymi nielicznymi warto byłoby się bardziej pochylić.
Biorąc pod uwagę kwotę za Tabisia, to Jagiellonia zrobiła świetny interes, przy czym trzeba wziąć pod uwagę dwa elementy - kontrakt tylko na rok i fakt, że już nie jest młodzieżowcem. Gdyby był rok młodszy i miał kontrakt ważny jeszcze dwa lata, to nie wiem czy taka Jagiellonia mogłaby sobie finansowo na taki transfer pozwolić.

Ogólnie rzecz biorąc, model Tabisia jest dla mnie świetny - młody zawodnik z niższej ligi, ogrywamy i tak naprawdę korzystamy sporo na jego grze przez 1-2 lata i odchodzi za kasę do ekstraklasy. Oczywiście mogłoby to być więcej kasy, ale odejście Tabisia od dłuższego czasu było oczywistością - trzeba po prostu szukać podobnych opcji jako transfery przychodzące.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#98
LooZ^ pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 14:12
Nie no, dla jasności. Z tego co słyszałem, to po prostu rodzice Surzyna nie byli zainteresowani nową umową z Odrą, bo widzą syna gdzieś w Lidze Mi... Ekstraklasie, przynajmniej w następnym sezonie.
To dosyć ciekawe podejście, bo pod kątem jego ogólnego rozwoju kolejny rok w Odrze byłby idealny. Łapałby więcej minut, ograłby się w I lidze (na ten moment nie jest na tym poziomie ograny w ogóle (175 minut łącznie, ani jednego meczu od pierwszych minut) i (może przede wszystkim) zdałby maturę w dotychczasowym środowisku, a nie na drugim końcu Polski. Życzę mu oczywiście szczęścia i wielkiej kariery, ale nawet gdyby nie chodziło tu o Odrę, uznałbym to za błąd. Jako bardziej ograny w I lidze 19-latek miałby zupełnie inne wejście do klubu ekstraklasy niż niegrający 18-latek.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#100
Młody który dostaje szanse w pierwszym sezonie i ma kontrakt kończący się w tym samym roku, to działanie bardzo krótkowzroczne. Przecież to nie pierwszy taki przypadek w futbolu, że talent klubowy zagra kilka meczów i jemu lub jego rodzicom odbija palma, trzeba się było zabezpieczyć, tym bardziej, że przecież można było przewidzieć, że chłopak jest zdolny, skoro był powoływany wcześniej do kadry narodowej U-15. Fakt jest taki, że ucieka nam jeden z 3 największych talentów, który w dodatku już zadebiutował w 1 lidze i pokazał się z dobrej strony, a dodatkowo mógł dać dodatkowe pieniądze w przyszłym sezonie w PJS. Może ta sytuacja coś Zarząd nauczy.

To że uważam, że jeszcze dla niego za wcześnie na Ekstraklasę, skoro nawet w 1 lidze się nie ograł, to już inna sprawa, ale to jego wybór. Może mu się uda, powodzenia.

A Tabiś, podobnie jak Wdowik, sprzedani w dobrym momencie, bo obaj w 1 lidze w następnych sezonach tracili status młodzieżowca, ale zdecydowanie za małe mieli klauzule odstępnego. Wiedząc że jest taki popyt na młodzieżowców w Ekstraklasie, trzeba dbać o swój interes, tak jak wspomniana wcześniej Sandecja, Chojniczanka sprzedając za ok 1 mln Wachowiaka do Wisły czy nawet Skra bramkarza Biegańskiego, też do Wisły.

Najpierw narzekaliśmy, że nie mamy i nie wprowadzamy żadnych zdolnych juniorów i grają tylko 'zaciężni', teraz jesteśmy na etapie 'mamy, wprowadzamy, ale nam uciekają', mam nadzieję, że kolejny etap przyjdzie szybko i będzie to 'mamy, grają u nas coraz więcej, jeśli mamy za nich satysfakcjonującą ofertę - nas finansowo i ich sportowo - to sprzedajemy (ligę wyżej lub, najlepiej, bo to oznaczałoby awans, zagranicę)'.
cron