Re: #17 - Odra Opole - Widzew Łódź (śr. 10.03., g. 17:40)

#36
Trojak obok Nowaka i Żaka najbardziej Mi się podobają po tych pierwszych meczach. Reszta drużyny totalnie pod formą.
Jak Janus puszczał prostopadłą do Gancarczyka to aż krzyknąłem żeby tą stopę przyłożył do piłki. Przecież gdyby dał lepszą piłkę to by Garnek doszedł i mógł oddać strzał.
Ogólnie padaka bez ładu i składu, nasza gra w tej rundzie to jakaś prowizorka na odwal się i tylko te trzy nazwiska wyżej wg. mnie się z niej wyłamują.
Czapliński to ma jakieś inne zalety aniżeli walka o piłkę? Halo, to napastnik.
Brawo dla Kuchty z karnego i dobitkę.

Re: #17 - Odra Opole - Widzew Łódź (śr. 10.03., g. 17:40)

#38
Foker pisze:
środa, 10 marca 2021, 18:48
Trojak obok Nowaka i Żaka najbardziej Mi się podobają po tych pierwszych meczach. Reszta drużyny totalnie pod formą.
Jak Janus puszczał prostopadłą do Gancarczyka to aż krzyknąłem żeby tą stopę przyłożył do piłki. Przecież gdyby dał lepszą piłkę to by Garnek doszedł i mógł oddać strzał.
Ogólnie padaka bez ładu i składu, nasza gra w tej rundzie to jakaś prowizorka na odwal się i tylko te trzy nazwiska wyżej wg. mnie się z niej wyłamują.
Czapliński to ma jakieś inne zalety aniżeli walka o piłkę? Halo, to napastnik.
Brawo dla Kuchty z karnego i dobitkę.
No wlasnie do tej trojki trzeba dodac zdecydowanie Kuchte. Niziolek tez dzisiaj staral sie, walczyl w odbiorach, gdzyby jeszcze do tego dokladniej podawal. No ale kto w naszej druzynie dokladnie podawal ? Piech zagral piach i uwazam, ze wiecej mielismy pozytku z przodu gdy gral Czaplinski. Niestety znowu mu sie nie udalo zrobic cos konkretnego. Remis bardzo szczesliwy, tym razem dzieki Kuchcie i sedziemu. Jezeli znam sie na pilce to pewien jestem, ze wygramy w Sosnowcu. To taka nutka optymizmu dla wszystkich.

Re: #17 - Odra Opole - Widzew Łódź (śr. 10.03., g. 17:40)

#41
respest pisze:
środa, 10 marca 2021, 17:14
Kurczę, Kort niby taki kreatywny i ofensywny, ale zamiast szybko grać i napędzać akcje to holuje niepotrzebnie i spóźniony zawsze o krok.
Te kilkakrotne zagrania pod kamere na " kanal " byly calkowitym idiotyzmem. Za kazdym razem zwalnial akcje lub tracil pilke, do tego po stracie nie powracal. Nie wiem dlaczego byl zdziwiony-niezadowolony przy zmianie. Zaslugiwal na nia. Dobra decyzja trenera.

Re: #17 - Odra Opole - Widzew Łódź (śr. 10.03., g. 17:40)

#48
cartman pisze:
czwartek, 11 marca 2021, 13:12
Wczoraj wpadł mi do głowy taki nieoczywisty pomysł - Czapliński to nie jest napastnik. A jakby go spróbować na pozycji 6/8 ?
Warunki ma podobne do Trojaka. Wygrywał by głowy, jest waleczny, potrafi sie zastawić. Taki gość od noszenia fortepianu a nie strzelania bramek.
To, że ktoś ma predyspozycje fizyczne, nie znaczy, że tam się odnajdzie. Pozycja w środku pola to najważniejsza pozycja na boisku i wymaga pewnych zachowań, czytania gry, ustawiania się - bardziej taktyki niż fizyczności (choć też kondycja jest ważna, bo środkowi pomocny biegają o wiele więcej niż napastnicy). Myślę, że w jego wieku, przy graniu całą karierę jako napastnik, taka zmiana jest niemożliwa do przeprowadzenia.

Re: #17 - Odra Opole - Widzew Łódź (śr. 10.03., g. 17:40)

#49
respest pisze:
czwartek, 11 marca 2021, 13:19
cartman pisze:
czwartek, 11 marca 2021, 13:12
Wczoraj wpadł mi do głowy taki nieoczywisty pomysł - Czapliński to nie jest napastnik. A jakby go spróbować na pozycji 6/8 ?
Warunki ma podobne do Trojaka. Wygrywał by głowy, jest waleczny, potrafi sie zastawić. Taki gość od noszenia fortepianu a nie strzelania bramek.
To, że ktoś ma predyspozycje fizyczne, nie znaczy, że tam się odnajdzie. Pozycja w środku pola to najważniejsza pozycja na boisku i wymaga pewnych zachowań, czytania gry, ustawiania się - bardziej taktyki niż fizyczności (choć też kondycja jest ważna, bo środkowi pomocny biegają o wiele więcej niż napastnicy). Myślę, że w jego wieku, przy graniu całą karierę jako napastnik, taka zmiana jest niemożliwa do przeprowadzenia.
Najlepsze jest w tych Waszych rozkminach to ze Czaplinski nie jest napastnikiem! Od początku w Malejpanwii grał jako środkowy pomocnik. To typowa 8/10 i aż dziw bierze ze nikt tego nie widzi. On z musu gra jako napastnik. Z czasem w Ruchu grał wyżej ale to wynikało z potrzeby chwili. Jestem pewien patrząc na jego potencjał ze dałbym nam zdecydowanie więcej ustawiony za Piechem. Korta przykryłby czapka.

Re: #17 - Odra Opole - Widzew Łódź (śr. 10.03., g. 17:40)

#50
Spoko, nie jest napastnikiem, tylko połowe swojej zawodowej kariery gra 'z musu' jako napastnik. :)

Nie przeczę, że może na początku zaczynał jako 10, ale gdyby pokazywał choć trochę kreatywności to myślenie o grze za plecami Piecha miałaby sens. Czy pokazał w choć jednym swoim występie w Odrze jakieś niekonwencjonalne zagranie (porównując do Korta - można się zrzymać na jego nieudane dryblingi i zakładanie siatek, ale to pokazuje, że nie boi się podejmować ryzyka)? Coś pokazał oprócz 'waleczności' (która jest ulubioną cechą polskiego piłkarza)?

Podsumowując, ja nie mówię, że on jest złym napastnikiem. Mówię, że jest złym napastnikiem na 1 ligę i może w 3, a może nawet 2 lidze prezentowałby się lepiej.
cron