Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2020/2021. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#2
Dobra, to ja zacznę.
Bramkarze: Rosa out, Tobi nr 2
Obrona: Nie licząc Janasika, Kostrzycki out, Żemło znak zapytania, trzeba ściągnąć na pewno jednego co najmniej solidnego ŚO i LO.
Pomoc: Za Trojaka już chyba klepnięty Czajkowski, trzeba kogoś za Czyżyka i jeszcze jednego piłkarza na pozycję 6/8.
Skrzydła: wypożyczenie Błanika podejrzewam że nie zostanie przedłużone, Czernysza bym zostawił, no i dlatego ściągnąłbym dwóch skrzydłowych.
Atak: niestety, ale Piech pewnie odejdzie, a Skrzypa, przy systemie jakim gramy, jest mało przydatny. Dlatego trzeba na pewno jednego dobrego napastnika, może dwóch.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2020/2021. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#4
Na początek gratulacje za zakonczony właśnie przedziwny sezon - dla wszystkich, którzy wyciągnęli Odrę z kryzysu i sprawili ze na jej grę znowu chciało sie patrzeć i byla wiara w zwycięstwa z najlepszymi.

... I wielki FUCK dla wszystkich, którzy swoimi zlymi decyzjami do tego doprowadzili.

I moja subiektywna ocena składu:

Co do bramkarzy zgadzam się z przedmówcą, premia /podwyżka dla Kuchty, który pokazal ze można na niego liczyc.

Kostrzycki - ja bym go tak pochopnie nie skreslal, mlody jest, ma potencjal

Kamiński - nie jest zły, potrzebujemy doświadczenia w obronie. Bez lepszej alternatywy powinien zostać

Żemło - rozwija sie. Popelnia nadal głupie błędy ale jest coraz pewniejszy. Zostaje

Wypych - sam nie wiem, gdyby nie ta kontuzja to chyba out, tak może 2 szansa

Winiarczyk - słabo po wznowieniu ale wierzę ze jest w stanie grac na wysokim poziomie. Zostaje.

Czernysz - wudac potencjał. Zdecydowanie zostaje.

Niziolek - zostaje ale potrzebuje dobrego zmiennika. Poziom trzyma ale po kontuzji slabo.

Tabis - dla mnie idjrtcie rundy. Zdecydowanie zostaje!

Mikinic - stale jeździec bez głowy. Niby czasem geniusz a czasem łamaga (nie chodzi o dzisiejszego karnego).
Sam nie wien, ale jeśli znajdziemy lepsza alternatywe to chyba out
.
Janasik - zawodnik rundy. Marne szanse na zatrzymanie, szkoda.

Bonecki - solidny rzemieślnik, myślę ze stac go na więcej. Zostaje.

Trojak - waleczny zawidnik "w typie" Copy
(zachowujac proporcje), gdyby się dali go zatrzymac bylo by ok

Czyżycki - tez się sporo przyłożyl do utrzymania. Duzy potencjał, szkoda ze marne szanse aby zostal

Blanik - typowy zawidnik z potencjalem, który trafia do ES, posiedzi na lawce, wraca klade nizej do Odry i slabo idzie (choc potencjał jest), a w kokejnym sezonie trafia na wypożyczenie do innego 1ligowca i zostaje gwiazda

Fedotov - nadal na niego liczę! Widać ze ma igranue i technike, moze zastapic Czyżyckiego.

O Janusie się nie wypiwiadam bo z jednej strony strasznie mnie wkurwia z tymi kółeczkami zatrzymującymi kontre czy dośrodkowaniami na 1 obrońcę, drugiej jednak widać że wnosi jakość i cwaniactwo których każda drużyna potrzebuje.

Piech - absolutny priorytet do utezymania. Mysle ze gdyby nie on to temat tego wątku byłby inny. Nie na co komentować, wszyscy widzą ile daje drużynie.
(szacun dla czesci tych od FUCKa z pierwszego akapitu za ten teansfer)

Skrzypczak - chłop mual pecha. Nie mial szansy jak reszta drużyny stopniowo się podnieść po kryzysie. Dostawał ogony gdzie nikt juz nue mial sily z nim grac, ganial pi cakym boisku za pilka zamiast bramki strzelac. Do tego jak wyżej napusane zupełnie nue do naszego stylu gry. Jak ma byc sfrustrowanym zmiennikiem to niech lepiej idzie z Odry.
Jednak nadal w niego wierzę wiec może nowy kontrakt i wypożyczenie do nizszej ligi na runde zeby sie odblokiwac...

Trzymam kciuki za trenera i teansfery, aby w kolejnym sezonie bez wyraźnego celu (awansowac nie bedzieny chcieli) nie walczyć znowu o utrzymanie i przede wszystkim grać w piłkę!

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2020/2021. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#9
https://weszlo.com/2020/07/26/prawdopod ... ga-od-lat/
Nie znamy jeszcze wszystkich rozstrzygnięć, przed nami mecze barażowe zarówno drużyn z I ligi, próbujących dostać się do Ekstraklasy, jak i tych z II ligi, celujących w jej zaplecze. Ale już teraz, gdy znamy czternastu pewniaków, możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić – to będzie prawdopodobnie najlepsza piłkarsko, a już na pewno najbogatsza I liga od wielu lat.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2020/2021. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#12
Widziałem, że wcześniej część z Was pokusiła się o analizę składu i tego, jakie transfery są nam potrzebne. Według mnie wygląda to tak:

BR - Kuchta jako pierwszy, Tobi jako drugi, Krysiak już odszedł, Rosa out.

OB - Patrząc na środkowych obrońców, to nazwiska nie rzucają na kolana, ale runda wiosenna pokazała, że gra obronna wygląda dobrze. Dlatego też ja nie zmieniałbym nic i zostawił czwórkę Kamiński, Wypych, Żemło, Kostrzycki (dałbym mu jednak mimo wszystko jeszcze szansę, choć ciągle w pamięci mam jego słabe momenty jak np z Olimpią). Co do boków, to przy założeniu, że odejdzie Janasik, potrzebujemy na pewno lewego obrońcy. Mamy Winairczyka, potrzeba kogoś do rywalizacji. Pierwsze co mi się rzuca - powrót Brusiły. Bardzo bym sobie tego życzył. Na prawej obronie mamy wg mnie odkrycie rundy, czyli bardzo dobrze grającego Tabisia. W przyszłym sezonie będzie jeszcze młodzieżowcem, do tego poszukałbym zmiennika dla niego, również młodzieżowca i ten temat mielibyśmy z głowy.

POM - Odejście Trojaka i Czyżyckiego rodzi pewien problem z brakiem środkowych obrońców. Zostaliby Bonecki, Niziołek, Fedotow (nie znam jego przyszłości, ale bardzo chciałbym go zobaczyć ponownie na boisku) oraz zdolny junior Wróbel. Blisko jest defensywny pomocnik Czajkowski z Polonii Bytom, ale i tak potrzebny byłby jeszcze minimum jeden doświadczony środkowy pomocnik. Co do skrzydeł, mamy na ten moment Janusa, wypożyczonych Błanika i Czernysza, Mikinica i juniora Kaczkę. Szczerze powiedziawszy żaden z nich nie zachwycał w tym sezonie i trochę brakowało nam skutecznych rajdów skrzydłem. Janus, mimo liczb, jest strasznie irytujący i chętnie bym się go pozbył. Mikinic to dobry zmiennik, podobnie Czernysz. 1-2 skrzydłowych mogło by przyjść, zobaczymy jaka będzie sytuacja na rynku.

NAP - Wiadomo, w tym sezonie był Piech i długo nic, przed jego przyjściem nie było nikogo do strzelania. Bardzo duży zjazd Skrzypczaka, którego jednak bym nie skreślał bo gorszym sezonie. Mimo to poszukiwanie fajnego napastnika na rynku powinno być priorytetem Zarządu, po ew. odejściu Piecha to wręcz byłaby sprawa życia i śmierci.

Ogólnie szykuje się bardzo ciekawy sezon, bardzo mocni i rozpoznawalni rywale, sezon przejściowy z tylko jedną drużyną spadającą, więc grunt to dobrze zacząć sezon i utrzymywać przewagę nad miejscem spadkowym, żeby wykorzystać ten sezon do ruszenia tematu stadionu, dalszych zmian organizacyjnych i budowania drużyny pod kątem przyszłego sezonu. Liczę, że więcej szans na grę dostaną najlepsi juniorzy, dużo obiecuje sobie np po wspomnianych Wróblu, Kaczce czy Sludze.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2020/2021. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#13
respest pisze:
poniedziałek, 27 lipca 2020, 9:36
Widziałem, że wcześniej część z Was pokusiła się o analizę składu i tego, jakie transfery są nam potrzebne. Według mnie wygląda to tak:

BR - Kuchta jako pierwszy, Tobi jako drugi, Krysiak już odszedł, Rosa out.

OB - Patrząc na środkowych obrońców, to nazwiska nie rzucają na kolana, ale runda wiosenna pokazała, że gra obronna wygląda dobrze. Dlatego też ja nie zmieniałbym nic i zostawił czwórkę Kamiński, Wypych, Żemło, Kostrzycki (dałbym mu jednak mimo wszystko jeszcze szansę, choć ciągle w pamięci mam jego słabe momenty jak np z Olimpią). Co do boków, to przy założeniu, że odejdzie Janasik, potrzebujemy na pewno lewego obrońcy. Mamy Winairczyka, potrzeba kogoś do rywalizacji. Pierwsze co mi się rzuca - powrót Brusiły. Bardzo bym sobie tego życzył. Na prawej obronie mamy wg mnie odkrycie rundy, czyli bardzo dobrze grającego Tabisia. W przyszłym sezonie będzie jeszcze młodzieżowcem, do tego poszukałbym zmiennika dla niego, również młodzieżowca i ten temat mielibyśmy z głowy.

POM - Odejście Trojaka i Czyżyckiego rodzi pewien problem z brakiem środkowych obrońców. Zostaliby Bonecki, Niziołek, Fedotow (nie znam jego przyszłości, ale bardzo chciałbym go zobaczyć ponownie na boisku) oraz zdolny junior Wróbel. Blisko jest defensywny pomocnik Czajkowski z Polonii Bytom, ale i tak potrzebny byłby jeszcze minimum jeden doświadczony środkowy pomocnik. Co do skrzydeł, mamy na ten moment Janusa, wypożyczonych Błanika i Czernysza, Mikinica i juniora Kaczkę. Szczerze powiedziawszy żaden z nich nie zachwycał w tym sezonie i trochę brakowało nam skutecznych rajdów skrzydłem. Janus, mimo liczb, jest strasznie irytujący i chętnie bym się go pozbył. Mikinic to dobry zmiennik, podobnie Czernysz. 1-2 skrzydłowych mogło by przyjść, zobaczymy jaka będzie sytuacja na rynku.

NAP - Wiadomo, w tym sezonie był Piech i długo nic, przed jego przyjściem nie było nikogo do strzelania. Bardzo duży zjazd Skrzypczaka, którego jednak bym nie skreślał bo gorszym sezonie. Mimo to poszukiwanie fajnego napastnika na rynku powinno być priorytetem Zarządu, po ew. odejściu Piecha to wręcz byłaby sprawa życia i śmierci.

Ogólnie szykuje się bardzo ciekawy sezon, bardzo mocni i rozpoznawalni rywale, sezon przejściowy z tylko jedną drużyną spadającą, więc grunt to dobrze zacząć sezon i utrzymywać przewagę nad miejscem spadkowym, żeby wykorzystać ten sezon do ruszenia tematu stadionu, dalszych zmian organizacyjnych i budowania drużyny pod kątem przyszłego sezonu. Liczę, że więcej szans na grę dostaną najlepsi juniorzy, dużo obiecuje sobie np po wspomnianych Wróblu, Kaczce czy Sludze.

Czernysz jest wypożyczony ? Szkoda, że nie dostał w tym sezonie trochę więcej szans. Np. za Janusa w każdym meczu w okolicach 60 minuty. (jak nie od początku...)

Sluga - widziałem go pierwszy raz w Niecieczy. Bardzo fajne warunki fizyczne. Młody chłopak a już postawny i wygląda na bardzo silnego. Oby się rozwijał bo wygląda na materiał idealny.

Ciekawe czy będzie można takich zawodników zobaczyć w Odrze II ? Mówię o Sluga, Kaczka, Wróbel.
cron