Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#378
To dopiero co prawda 1 mecz po restarcie ligi, ale śledząc doniesienia z obozów rywali, jako kibice Odry najbardziej powinniśmy przyglądać się wynikom Chojniczanki, Wigier i Bełchatowa, ew. Chrobrego. Myślę, że w kontekście walki o utrzymanie tylko te drużyny będą w nią zamieszane i grunt to jak najszybciej od nich odskoczyć.

Co do jutrzejszego meczu, to nie jestem optymistą, co do naszego utrzymania to serce wyśmiewa samą myśl o jakiejś walce, rozum podpowiada, że terminarz nam sprzyja i bezpośrednich rywali mamy u siebie, więc powinno być ok. Wszystko pewnie będzie zależeć (jak nigdy) od przygotowania fizyczno-motorycznego i braku dużej ilości kontuzji (już niestety Słaby wypadł, podejrzewam, że to początek takich poważnych kontuzji wśród zawodników w całej lidze).

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#379
respest pisze:
środa, 3 czerwca 2020, 10:01
To dopiero co prawda 1 mecz po restarcie ligi, ale śledząc doniesienia z obozów rywali, jako kibice Odry najbardziej powinniśmy przyglądać się wynikom Chojniczanki, Wigier i Bełchatowa, ew. Chrobrego. Myślę, że w kontekście walki o utrzymanie tylko te drużyny będą w nią zamieszane i grunt to jak najszybciej od nich odskoczyć.

Co do jutrzejszego meczu, to nie jestem optymistą, co do naszego utrzymania to serce wyśmiewa samą myśl o jakiejś walce, rozum podpowiada, że terminarz nam sprzyja i bezpośrednich rywali mamy u siebie, więc powinno być ok. Wszystko pewnie będzie zależeć (jak nigdy) od przygotowania fizyczno-motorycznego i braku dużej ilości kontuzji (już niestety Słaby wypadł, podejrzewam, że to początek takich poważnych kontuzji wśród zawodników w całej lidze).
u mnie jest na odwrót, sercem czuje że wybronimy to rzutem na taśmę, rozum... no cóż, zanim liga się zaczęła to głośno mówiłem że w tym sezonie lecimy (obym się mylił)
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#382
Ale na jesień Smyła miał wynik i o to zapewne chodziło. A że oglądać się tego nie dało, to inna sprawa.
U Rumaka styl jak styl, najbardziej raziła polityka budowania drużyny i cała dopisywana narracja o tym czego on tu wspólnie z Motim nie budują. Zdecydowanie najgorszy trener Odry ostatnich lat.
Nie oszukujmy się - dogrywanie tego sezonu niewiele ma wspólnego z normalną rywalizacją. Ale ja sądzę że się utrzymamy - wystarczy nie grać tak beznadziejnie jak za Rumaka, a tę drużynę na to stać. Bełchatów spokojnie do przeskoczenia, a na dobrą sprawę wszystkie drużyny od miejsca 11 w dół mogą czuć się zagrożone. To będzie gra z taką intensywnością, że wygrają ci, którzy mają w miarę szerokie kadry i którzy nie złapią jakiegoś dołka z serią porażek.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#384
Zostało 10 kolejek do końca.
U siebie mamy: Warta, Chrobry, Chojniczanka, Wigry i Olimpia. Trzeba w tych meczach zdobyć co najmniej 12 pkt. Warta w gazie, więc będzie ciężko o zwycięstwo.
Wyjazdy mamy trudne (Sandecja, Sosonowiec, Nieciecza) lub bardzo trudne (Mielec, Podbeskidzie).

Obawiam się słabego morale po pierwszych kolejkach. Zagraliśmy już dwa mecze, w których zdobyliśmy jeden punkt. Do tego mecz przegrany w pechowych okolicznościach. Kolejny mecz z rozpędzoną Wartą. Następny na wyjezdzie w Nowym Sączu. Czyli może być tak, że po czterech pierwszych kolejkach nasz dorobek punktowy będzie niewiele większy niż przed wstrzymaniem rozgrywek.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#386
smilee pisze:
poniedziałek, 8 czerwca 2020, 8:02
... no niestety dobrze to nie wygląda - potrzebuemy serii
zobaczyłęm sobie bramik z wczorajszego meczu i :

1) Wypych za kołnierz - karygodne
2) Z początku uwazałęm żę nie można miec pretensji ani do Janasik, ani Kuchty, po powtórce jednak uwazam iż Janasik zamiast probowac podwac do bramkarza powinien wybic na rog
Mi sie wydaje że Janasik do bramkarza nie podawał tylko wybijał na rzut rożny, a ze piłka mu uciekała to musiał sie schylić żeby ją wybić i wyszło jak wyszło. Natomiast przy pierwszej bramce myślę że Kuchta mógł śmiało wyjść do tej piłki a nie stać na lini bramkowej.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#389
https://sportdziennik.com/wyrwa-przed-maratonem/
Z pewnością zmniejszone pole manewru i możliwość rotacji ma dziś na środku obrony. Podstawowy stoper, Mateusz Wypych, który do Opola trafił rok temu z Warty, nie zagra do końca sezonu. To efekt urazu, jakiego doznał przed tygodniem w konfrontacji z GKS-em Jastrzębie (1:2).

– Niestety, zbyt długo przebywał na boisku i pogłębił naderwanie Achillesa. Nie ma szans, by wrócił. Mamy zdiagnozowane, dlaczego tak się stało, ale zostawimy je dla siebie. Nie będę drążył tematu, powiem tylko tyle, że nie obciążałbym tu naszego sztabu – podkreśla Brehmer.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#391
mario11983 pisze:
sobota, 13 czerwca 2020, 10:17
https://sportdziennik.com/wyrwa-przed-maratonem/
Z pewnością zmniejszone pole manewru i możliwość rotacji ma dziś na środku obrony. Podstawowy stoper, Mateusz Wypych, który do Opola trafił rok temu z Warty, nie zagra do końca sezonu. To efekt urazu, jakiego doznał przed tygodniem w konfrontacji z GKS-em Jastrzębie (1:2).

– Niestety, zbyt długo przebywał na boisku i pogłębił naderwanie Achillesa. Nie ma szans, by wrócił. Mamy zdiagnozowane, dlaczego tak się stało, ale zostawimy je dla siebie. Nie będę drążył tematu, powiem tylko tyle, że nie obciążałbym tu naszego sztabu – podkreśla Brehmer.
przeczytałem ten artykuł i czy Brehmer naprawdę wspomniał o tym, że Bonecki, czyli koleś grający jako '8' lub nawet '10' w razie konieczności może zagrać na środku obrony?
cron