Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#331
Nie zapominajcie jeszcze o Bełchatowie. Tam się wszystko sypie. Liczyli na to, że w marcu dostaną kasę od Polsatu, jednak zważywszy na fakt, że liga nie gra chyba pieniędzy nie dostaną, ewentualnie będą to jakieś ochłapy. W dobie kryzysu znalezienie nowego sponsora urasta do wielkiego wyzwania, trudno liczyć również na wydatne wsparcie miasta. Na dzień dzisiejszy czarny scenariusz jest tam prawdopodobny. Żadnemu klubowi nie życzę takich problemów. Tak czy inaczej, w obliczu nadzwyczajnej sytuacji musimy być przygotowani na różne warianty.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#333
https://nto.pl/sekretarz-generalny-pzpn ... 2-14873395
Wywiad z Maciejem Sawickim, sekretarzem generalnym PZPN.
Najciekawsze dla nas kwestie:
"Co jednak zrobić z drużynami z dołu? Tymi, które w tej sytuacji spadną, choć mogłyby się uratować, gdyby sezon potrwał dłużej?
I to jest kluczowa kwestia scenariusza, który opracowujemy obecnie dla trzech najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce. To właśnie analizujemy i myślę, że w przeciągu dwóch-trzech tygodni będziemy mieć dla klubów konkretne propozycje.
Może po prostu przyspieszyć już zaplanowaną reformę ekstraklasy i jej powiększenie do 18 drużyn? Wtedy w tym sezonie nikt by z niej nie spadł, a w nowym dołączyłyby dwa najlepsze zespoły 1. ligi. To realny scenariusz?
Bierzemy taki scenariusz pod uwagę. Ale również taki, że nie będzie spadków a tylko awanse w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych. PZPN będzie się starał zminimalizować potencjalne straty klubów, które byłyby w tej sytuacji najbardziej poszkodowane."

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#334
mario11983 pisze:
poniedziałek, 23 marca 2020, 7:11
https://nto.pl/sekretarz-generalny-pzpn ... 2-14873395
Wywiad z Maciejem Sawickim, sekretarzem generalnym PZPN.
Najciekawsze dla nas kwestie:
"Co jednak zrobić z drużynami z dołu? Tymi, które w tej sytuacji spadną, choć mogłyby się uratować, gdyby sezon potrwał dłużej?
I to jest kluczowa kwestia scenariusza, który opracowujemy obecnie dla trzech najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce. To właśnie analizujemy i myślę, że w przeciągu dwóch-trzech tygodni będziemy mieć dla klubów konkretne propozycje.
Może po prostu przyspieszyć już zaplanowaną reformę ekstraklasy i jej powiększenie do 18 drużyn? Wtedy w tym sezonie nikt by z niej nie spadł, a w nowym dołączyłyby dwa najlepsze zespoły 1. ligi. To realny scenariusz?
Bierzemy taki scenariusz pod uwagę. Ale również taki, że nie będzie spadków a tylko awanse w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych. PZPN będzie się starał zminimalizować potencjalne straty klubów, które byłyby w tej sytuacji najbardziej poszkodowane."
No to można powiedzieć że na 90% utrzymalismy się.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#336
Bardzo mnie ciekawi jak piłkarze Odry (ale też sztab i zarząd) odnoszą się do zaleceń PZPNu odnośnie obniżenia wynagrodzeń. Coraz więcej wypowiedzi piłkarzy z innych drużyn wypływa i duża część się dość mocno kompromituje. O ile jestem w stanie zrozumieć odmowy piłkarzy Lechii, którzy przez zarząd są oszukiwani od dawna, to w Opolu problemów z wypłacaniem (dodatkowo, w terminie) nie ma.

Spodobało mi bardzo zdanie wypowiedziane przez Michała Żewłakowa w jednym z programów: "Kiedyś patrzyliśmy jakim dany człowiek jest piłkarzem, dzisiaj patrzymy jakim dany piłkarz jest człowiekiem".

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#338
Jesteś pewien? Dużo osób jest w stanie żyć za 3-5 tys./mies., a piłkarze nie (przypominam że mowa tu o obcięciu części wypłaty, nie braku wypłat w ogóle) ?

Ja od dawna uważam że zarobki są mimo wszystko (bo płaci się tyle, ile ktoś jest w stanie dać) za wysokie i mam ogromną nadzieję, że obecna sytuacja zaowocuje jedną dobrą rzeczą, a mianowicie zmianami funkcjonowania finansowego klubów piłkarskich. To jest śmieszne, że wiele klubów już piszczy że nie wytrzyma i ujawnia że na pensje przenzacza 60-80% budżetu. Za to co dostajemy, to jest to jeden z najbardziej przepłaconych zawódów w kraju.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#348
Imprez masowych nie będzie jeszcze wiele miesięcy, a prawdopodobnie nie w tym roku. Zaczną grać bez publiki, i muszą to zrobić jak najszybciej. Nie ma innej opcji, inaczej trzeba będzie rozwiązać całą tą zabawę. Budżety będą bardzo okrojone dlatego już trzeba modyfikować kontrakty i uświadomić to piłkarzom. Muszą zrizumieć że za chwilę, przy nieustępliwej postawie nie będą mieć pracy. Uważam że sezon dokonczymy, start pewnie w czerwcu.
cron