Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#102
Az takie to oslabienie? W ilu meczach mozna powiedziec, ze Wdowik sie wyroznial? Fajny, mlody chlopak, ale juz od roku wiadomo bylo, ze do Ekstraklasy beda brac kazdego mlodziezowca, ktory potrafi prosto kopnac pilke, nawet jesli gotowy nie jest. Dodajac do tego jeszcze exodus zawodnikow z Polski w tym okienku I to ze Wdowik na nowej pozycji gra dopiero od pol roku (I to nie robiac furory ani nie majac talent Karbownika z Legii), to na prawde niektore ruchy brzmia absurdalnie.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#107
Przy obecnych przepisach aż się prosi drenować niższe ligi z młodych zawodników i jak zaskoczą, sprzedawać do ekstraklasy. Wypożyczenia to powinna być ostateczność do załatania dziur, jeżeli nie ma innego wyjścia. Mam nadzieję, że tych wypożyczeń do Odry będzie jak najmniej, bo nic dobrego z nich nie wynika.

Co do Wdowika - wolałbym żeby został, bo po pierwsze jesteśmy w trudnej sytuacji i lepiej się nie osłabiać, a po drugie jak chłopak się trochę ogra i zrobi postęp, to latem jest szansa na zrobienie lepszego biznesu. Dla niego pewnie też lepiej, bo myślę że w tym momencie w Jagiellonii nawet nie powącha murawy. A generalnie grający w pierwszym składzie, młodzieżowy LO, to jest towar który zawsze się sprzeda:)

No i fajnie było poczytać wypowiedzi Motały - jakiego on ma nosa! Gdyby nie kontuzja, to o Krysiaka teraz biłyby się Real i Barcelona.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#114
Czy mogę osoby znające odpowiedzi na poniższe pytanie o udzielenie mi ich:
- na zdjęciach z obozu widać Tobiasza. Czy wiadomo kiedy można się spodziewać jakiegoś komunikatu na temat jego umowy?
- czy to prawda że nowa spółka obejmuje tylko 1 drużynę? Jeśli to prawda to kto jest prezenem i na jakiej zasadzie funkcjonują wszystkie inne drużyny poza pierwszą?
- czy prezes pojechał również na cały obóz czy tylko tam "pojawia się czasami"
- ile klub zgarną $$ za transfer Wdowika? Lub jakiego rzędu może być to kwota?

...LooZ wypowiesz się?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#120
Takie pytanko z innej beczki. Kto odpowiada za stan zespołu juniorów starszych naszego klubu? Przed chwilą dumnie pojawiła się informacja, że Polak został trenerem drużyny. Na treningi przychodzi po 10 osób, wczoraj na sparingu 11 osób z czego jeden bramkarz, 2 zawodników z łapanki z rocznika 2004 dobranych na siłę. Oczywiście przegrali z rakowem 4-0. Chłopaki z tego co mi wiadomo chcą uciekać z tego klubu jak najdalej, bo ten nie zapewnia im jakiejkolwiek przyszłości (martw się sam o siebie jak skończysz wiek juniora, my ci klubu nie pomożemy znaleźć). Priorytetem ma być rocznik 2003 - juniora młodszego, gdzie tacy zawodnicy jak Wróbel, Kaczka, Surzym (wszyscy roczniki 2003) mają grać. Dlaczego nie trenują i nie grają z juniorami starszymi pod okiem fachowca jakim niewątpliwie trener Polak jest ? Przecież juniorzy starsi mieli walczyć o CLJ . Hmmm albo wiem dla czego, trenerem 2003 jest Kaniuka - "koordynator akademii". Przecież ściągając wyróżniających się zawodników z rocznika 2003 do siebie, on tylko robi im krzywdę i sprawia że ci zanotują regres. Nie ma kim grać, klub ma w dupie juniorów z innych klubów z opolszczyny i nawet nie próbuje ich ściągać do siebie wzmacniać drużyny.

My jesteśmy kurwa Odra Opole, czy Swornica Czarnowąsy żeby borykać się z takimi problemami?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#124
Kostrzycki - wyróżniający się chłopak z regionu, Czernysz - wyróżniający się chłopak z silnej 3 ligi śląskiej, Tobi - wiadomo, powrót tam gdzie jego miejsce, Tabiś - chłopak z dużym potencjałem, trochę zboczył z toru, ale nie przez przypadek w Rozwoju porównywali go tylko z Milikiem. Żadne głośne nazwiska, ale podoba mi się ten trend. Uważam, podobnie jak trener, że skład mamy mocny (nie na awans, ale spokojnie na środek tabeli) i przy odpowiedniej pracy oraz takich właśnie przyszłościowych uzupełnieniach będzie dobrze.

Grunt to się utrzymać, a potem w lecie kontynuować poszukiwania w 2 i 3 lidze, żeby szykować drużynę na nowy stadion i nowe wyzwania, w najgorszym przypadku powtórzyć historię z Wdowikiem (jak widać obecnie pół dobrej rundy i zwielokrotnia się wartość młodego piłkarza).
cron