#5 - GKS Bełchatów - Odra Opole (śr. 21.08, g. 19)

#1
Już w środę 5. kolejka I ligi. Rywalem Odry będzie GKS Bełchatów. Jeszcze kilka lat temu Bełchatowianie walczyli nawet o mistrzostwo Polski. Teraz wracają do I ligi jako beniaminek.
Dotychczasowe 7 zdobytych punktów to niezły wynik. Szczególnie w porównaniu do 1 punkcika Odry. Co ważne, GKS wygrał oba mecze u siebie po 3:0 (ze Stomilem i Radomiakiem). Zatem chyba w drużynie gospodarzy należy upatrywać faworyta. Z drugiej strony - kiedy Odra ma zacząć wygrywać? Na trybunach dało się już słyszeć okrzyki niezadowolenia kibiców ze sposobu prowadzenia zespołu czy wyników. Dlatego trener Rumak musi nastawić zespół przede wszystkim na zdobycz punktową.
ODRA OPOLE 1945

Re: #5 - GKS Bełchatów - Odra Opole (śr. 21.08, g. 19)

#14
kornik pisze:
środa, 21 sierpnia 2019, 19:15
Mnie zastanawia jedno.Rumak ma dużą władzę w Odrze,ma kretyna prezesa więc tak na dobrą sprawę mógłby go poprosić o 3-4 dobre transfery.A tymczasem ściąga jakieś wynalazki typu Kamiński,Mesjaszy,Sobola,Wypycha.
Po prostu za ten chłam, który przyszedł w dużej mierze odpowiada Motała i Rasiak, który wciska do klubu co się da...

Re: #5 - GKS Bełchatów - Odra Opole (śr. 21.08, g. 19)

#17
Rzadko pisze na internetowych forach, ale teraz mnie natchnęła taka refleksja...
...ponieważ do dzis nie sa dla mnie jasne kulisy zwolnienia szanownego pana Jana Furlepy.
Od momentu zwolnienia pana Furlepy wszystko idzie w naszym klubie w dół.
I chociaż daleko mi do Pisu to mam niestety taką teorie spiskową że w klubie przestraszyli sie awansu do extraklasy który pan Furlepa mógłby przez przypadek uczynić.
Zamiast tego postawiono warunek: macie tak grac by nie awansowac i nie spasc....minelo od tamtego czasu 2 lata i wszystko wymknelo sie spod kontroli.
Pytam jak mozna bylo zwolnic trenera ktory zrobil nam dwa awanse z rzedu? Czego sie przestraszono? Sory ale nie trafia do mnie wersja ze Furlepa nie dogadywal sie z pilkarzami w szatni.....tam musial pojsc jakis gruby przekret o ktorym sie juz nigdy nie dowiemy.
Zwolnienie Furlepy to byla najgorsza decyzja ostatnich kilku lat i do dzis to sie wszystko msci. Chcialoby sie rzec Kara Boska nas za to dopadla. Jesli nie zostana poczynione jakies ruchy wzgledem Rumaka i Wójcika to stanie sie tragedia i spadniemy...A jak spadniemy to wizja nowego stadionu znowu sie oddali o kilka ładnych lat!!!
Zatem ja żądam wyjasnienia dlaczego zwolniono trenera Furlepe, najlepszego trenera Odry ostatniego ćwierćwiecza!!

Re: #5 - GKS Bełchatów - Odra Opole (śr. 21.08, g. 19)

#20
Najbardziej mnie śmieszy jak wszyscy obwiniają Motałę za transfery. Przecież on jest tylko pionkiem w transferach (układach ) rumaka za przyzwoleniem Wójcika.
Kłamca (piszę to słowo z pełną odpowiedzialnością, bo mogę mu udowonić kłamstwa na spotkaniu z kibicami) rumak robi co chce w tym klubie, a zbajerowany Wójcik, albo się boi przyznać do błędu, albo jest tak mało inteligentny.

Re: #5 - GKS Bełchatów - Odra Opole (śr. 21.08, g. 19)

#23
Wypowiedź naszego coach'a nie napawa optymizmem. Chłop się wypalił jak Smyla, gdyby nie to ze sie przeprowadził bo planuje spedzic tu lata to juz dawno by sie dogadał i spierdolił. A tak bedzie sciemnial az go nie wpierdolą, co niestety moze potrwac. Skoro po kontuzji jedynego gracza na kluczowej pozycji klub nie potrafi (nie probuje) załatwić godnego zastępstwa to jak ma podjac decyzje o zmianie trenera i wypłacie kilkuset tysiecy z kontraktu?

Zdarzy sie w koncu jakieś przypadkowe zwycięstwo i remis i zleci kilka kolejek. Obudzimy sie z reka w nocniku, wtedy rumak poleci i zastapi go franek smuda kub Z. Kaniuka.
... a w przyszłym sezonie będziemy grac z gryfem.

Obym się mylil u trzymam kciuki zeby zaskoczyło, ale tak zle z nami (we wszystkich obszarach) dawno nie bylo.

P. S. Skoro zeszły sezon prezes bronił wynikiem sportowym to ciekawe czy poda sie do dymisji po ewentualnym spadku.

Re: #5 - GKS Bełchatów - Odra Opole (śr. 21.08, g. 19)

#24
mostek79 pisze:
środa, 21 sierpnia 2019, 22:42
ciekawe czy ktoś wie ile klub za czasów rumaka wydał pieniędzy na prowizje dla managerów ?

Całkiem niedawno widziałem takie zestawienie z ekstraklasy i własnie pierwszej ligi.

Jak dobrze pamiętam to Odra była na 5-6 miejscu, co mnie mocno zaskoczyło. Wójcik cały czas mówi, że nie ma kasy na najlepszych piłkarzy I ligi, nie robimy kominów płacowych , ale w wydanej kasie na prowizje dla menagerów jesteśmy w czołówce ...

Re: #5 - GKS Bełchatów - Odra Opole (śr. 21.08, g. 19)

#25
Szkoda, że dopiero teraz się ludziom oczy otwierają. Pisałem to wszystko przed zatrudnieniem Rumaka tutaj na forum. Analizując historię jego zatrudnienia patrząc z dystansem i bez słuchania słodkich słowek Rumaka to raczej wszystko było dość oczywiste. Schematy sie powtarzają, Rumak to trener który z kazdy okienkiem transferowym i okresem przygotowawczym ma coraz słabsze wyniki, jest moment że wygląda to opstymistycznie, a potem jest już tylko równia pochyła. I jedyne w czym Rumak jest dobry to tłumaczenie w pięknych słowach dlaczego znowu nie wyszło. Do tego ciągle albo robi transfery albo gada, że ich potrzebuje i że piłkarze których ściąga są zazwyczaj wątpliwej jakości (szczęśliwie w Opolu chociaż nam nie naściągał jakiś hiszpanów połamatorów). Pisałem też że wcale nie stawia na młodych czy wychowanków. Nasze młode nadzieje i symbole ostatnich lat grają aktualnie z powodzeniem, ale w innych klubach vide Marzec wczoraj...

LooZ^ mnie wtedy przekonywał, że Rumak da nam profesjonalizację, ułozy klub tak jak wyglądają kluby w Ekstraklasie, że ma know-how... Był to jakiś argument, choć i tu się nie do końca zgadzałem, ale czy ktokolwiek ma wrażenie, że ten klub działa dziś bardziej profesjonalnie? Że Rumak przyniósł ze sobą jakieś know-how, które zaprocentuje?

Pora zacząć szukać jakiegoś trenera, który to wszystko poskłada do kupy i myślę, że Smółka na taki okres przejściowy będzie dobrym trenerem, nie chciałbym Smółki docelowo, ale myślę że będzie w stanie ogarnąć tą drużyne i ją utrzymać.
cron