Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#205
cartman pisze:
czwartek, 29 sierpnia 2019, 10:20
Czy wczorajszy wpis Wiśniewskiego odnośnie woli przekształcenia Odry w spółkę, oznacza, że projekt 'Nowa Odra" został praktycznie skasowany ?
Czy jednak warto dalej ciągnąć temat dalej ? Dobrze było by poznać aktualne stanowisko Pana Soperczaka.
A ja odniosłem wrażenie że chodzi właśnie o usunięcie albo ograniczenie ich władzy w Odrze

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#206
Prezydent postąpił tak jak powinien. Nie opowiada się za zadną ze stron i robi to, co powinno być już dawno zrobione, czyli SSA. Oby jak najszybciej. Teraz piłka będzie po stronie Pana Wójcika, Stowarzyszenie powinno oddać klub w ręce spółki a sam Wójcik nie powinien wycofywać się z finansowego wspierania Odry. Nowa Odra? Teraz zapewne rozpatrywanie wniosków czlonkowskich będzie wstrzymane bo i tak stowarzyszenie przestanie istnieć i zarząd sie pewnie do tego czasu nie zmieni. Ja czekam na wypowiedź Pana Soperczaka, który dosyć szybko reaguje na to co się dzieje wokół klubu. Mam nadzieję, że nie wycofa się z pomysłu pomocy Odrze nawet jeśli bedzie już SSA.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#209
Post Kowlskiego na fejsie:

Presja ma sens!

Cieszę się, że udało się mi zainicjować proces profesjonalizacji Odra Opole - mam świadomość, że to troszkę ze strachu albo jako pomysł na ucieczkę do przodu ekipy z Oleskiej, ale kierunek zainicjowany przez miasto Opole jest dobry.

Warunki, które muszą być spełnione w najbliższych miesiącach przez władze Opola:

1. Pełen niezależny audyt finansowy stowarzyszenia "OKS Odra Opole". Opolanie mają prawo wiedzieć jak wydawane były ich pieniądze. Ekipa z Oleskiej jest odpowiedzialna za stratę wielkiego sponsora, brak nowego sponsora, blamaż ze zwolnieniem Mariusza Rumaka (kiedy poznamy koszty nietrafionych decyzji obecnego zarządu?). Nie może być żadnego nowego otwarcia bez audytu finansów stowarzyszenia do którego trafiają miliony złotych opolan.

2. Pełna transparentność wyboru władz nowej spółki - reformowałem sport w Opolu w 2015 r. i wiem, że klubem muszą zarządzać menadżerowie Z DOŚWIADCZENIEM zarządzania klubami piłkarskimi na poziomie Ekstraklasy skoro taki mamy cel. Opola nie stać na kolejne eksperymenty - teraz mamy prezesa bez doświadczenia, który kompromituję opolską piłkę. Należy bezwzględnie odrzucić jakiekolwiek pomysły szukania prezesa wśród urzędników, którzy nie mają doświadczenia biznesowego.

Zarząd i Rada Nadzorcza to muszą być całkowicie nowi ludzie - "zielone stoliki" to już przeszłość. Będę tego procesu transparentności wyboru profesjonalnych menadżerów pilnował! Profesjonalizacja to nie puste słowa i nie tylko zmiana formy prawnej - profesjonalizacja to NOWI LUDZIE Z DOŚWIADCZENIEM, a nie układami i szemraną przeszłością.

Przypomnę, jak Odra Opole była "prywatyzowana" za czasów SLD - nie wolno dopuścić by te strachy powróciły:

https://nto.pl/co-przemyslaw-n-zrobil-z ... /…/4023373

Na pewno w pierwszej kolejności od procesu profesjonalizacji powinien być odsunięty prawnik, który już za czasów SLD zasiadał w Radzie Nadzorczej Odry Opole SSA. Pamiętam tego prawnika z lat 2014-2015, jak zażarcie walczył z miastem Opole broniąc Wiesława Chmielowicza - byłego prezesa ECO S.A. i tego by miasto Opole nie miało wpływu na Energetykę Cieplną Opolszczyzny S.A.

3. Jasno określona mapa drogowa pozyskania inwestorów do nowej spółki akcyjnej. Na pewno do miejskiej spółki nie mogą wejść ludzie kojarzeni z byłym komunistycznym aparatem represji, niezweryfikowani inwestorzy (casus Romana Kolka i skandalicznej prywatyzacji ośrodka w Suchym Borze - władza publiczna ma obowiązek zabezpieczyć umowami interesy opolan) czy przypadkowi urzędnicy, którzy "będą się uczyć biznesu".

Jeżeli ktoś chce powoływać się na prowadzony przeze mnie proces odbudowy KPR Gwardia Opole jestem do dyspozycji. Bez fałszywej skromności powiem, że mam realne doświadczenie jak z sukcesem profesjonalizować polski sport - zainicjowałem stworzenie profesjonalnej spółki zarządzającej ligą zawodową - PGNiG Superliga.

Pełna transparentność i profesjonalny proces zapewni sukces. Niejasny scenariusz za którym stoją ludzie związani z SLD z najgorszych opolskich czasów = pożegnanie z profesjonalną piłką w Opolu i niestety nowym stadionem, którego budowę gorąco popieram pod warunkiem budowy profesjonalnego klubu piłkarskiego w Opolu.

Dla pełnej transparentności procesu profesjonalizacji Odry Opole dobrym rozwiązaniem jest wystąpienie przez prezydenta Opola do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o ochronę antykorupcyjną całego procesu. To będzie realne i profesjonalne wsparcie dla władz miasta Opola.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#215
Tym postem Kowalski rozwiewa wszelkie wątpliwości, że NowaOdra to inicjatywa o charakterze politycznym wymierzona w ... (dopowiedzcie sobie sami)
Najgorsze jest to, że podzieliła sympatyków Odry, którzy częściowo dali się nabrać na tani marketing.
W trudnym momencie w jakim znalazł się klub zawodzą piłkarze , działacze i my kibice.
Sytuacja jest patowa, czego nie zrobi Wójcik będzie źle ...czego nie zrobi Wiśniewski będzie źle...

Oby w następnym meczu wszystkim towarzyszyło TYLKO ODRA OKS !!!

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#217
Napisałem na wkurwieniu maila do klubu i taką dostałem odpowiedź:
Szanowny Panie,





Po przeanalizowaniu wszystkich istotnych okoliczności i zdarzeń jakie miały miejsce w ostatnim czasie, a w szczególności deklaracje władz miasta Opola w sprawie powołania spółki akcyjnej, która przejmie od Stowarzyszenia prowadzenie rozgrywek w I lidze piłki nożnej uprzejmie informujemy, iż w chwili obecnej , Zarząd OKS Odra Opole nie będzie podejmować żadnych decyzji związanych z przyjęciem w poczet Członków Stowarzyszenia nowych osób.







Ze sportowym pozdrowieniem



Zarząd OKS Odra Opole

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#218
Co znaczy "miasto przejmie"? Było już jakieś głosowanie członków Stowarzyszenia o którym nie wiem? Kiedy? Czy klub planuje przeprowadzić nielegalne głosowanie nie uwzględniając głosów kibiców których wnioski powinny być rozpatrzone na pierwszym posiedzeniu zarządu?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#220
Naiwnie wierzyłem ze nasz "Kwasniewski" zrobi spółkę a potem zaprosi strony di rozmów. Kto sie obrazi, zbierze swoje zabawki i pójdzie to trudno.
Niestety ostatnie komunikaty świadczą o tym ze uklad tata prezesa-kwasniewski nie rdzewieje i niestety nic sie nie zmieni. Da tylko wytłumaczenie na wszystko:
- nowy trener - nie, czekamy na ssa
- niwi członkowie stowarzyszenia - nie, bez sensu - bedzie przecież ssa
...
A gdyby ktos mial marzenie choć na chwile zostac członkiem stowarzyszenia zanim zostanie rozwiazane?
A gdyby ktoś chciał wziąć udział w walnym i wspoldecydowac o przekazaniu "Odry" do ssa?
Jakim prawem prezes jednoosobowo podjął decyzje ze ma wszystko powyzsze w dupie?
cron