Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#26
Pawlikus pisze:
środa, 3 lipca 2019, 18:53
Dopiero jak przeczytacie opracowanie dotyczące rozwoju klubu w perspektywie 3 lat, zobaczycie jak wiele jest do poprawy. Niestety organizacyjnie zatrzymaliśmy się na poziomie 3-4 ligi.
Fajnie że komuś chciało się to zrobić. Od czasu bezsensownej deklaracji "ekstraklasa za 3 lata" zarząd Odry nie przedstawił na to żadnego planu.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#28
Plan na awans jest:,,Jakoś to będzie''.
Żałuję,że w dobie internetu nie stworzono możliwości zadawania pytań w formie np:czatu ze spotkania z zarządem.Nie każdy może być obecny na miejscu,a czasem nawet nie chce słuchać wymijających odpowiedzi.Te i inne sprawy,które się nie rozwiązuje tylko wiecznie odkłada gdzieś w jakąś bliżej nie znaną przyszłość(trwają latami).
Awansu nie będzie przez następnych ....lat jeśli nie zmieni się podstawowe założenie biznesowe.Odra jest dla ludzi nie WW i ludzi załatwiających swoje sprawy pod jej szyldem.Finansowo,sportowo ani tym bardziej organizacyjnie na ten moment nie mamy czego szukać

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#30
Na spotkaniu zadałem Wójcikowi pytanie, które brzmiało mniej więcej tak:
"Około rok temu mówił Pan, że za 2-3 lata chce stworzyć drużynę, która realnie włączy się do walki o awans do EX. Tak aby mniej więcej zgrało się to z wejściem drużyny na nowy stadion. Jakie kroki są podejmowane aby tak się stało? "
Nie uzyskałem odpowiedzi na to pytanie. Nawet nie jestem w stanie Wam napisać co odpowiedział ...

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#33
Widzieliście odpowiedz Wójcika na fejsie ?

Cześć Radek,
Przede wszystkim chciałbym Ci pogratulować zajęcia 3.miejsca przez Gwardię Opole, której jesteś współwłaścicielem. Jest to największe osiągnięcie w opolskiej piłce ręcznej od 50 lat. Odra w tym roku również osiągnęła duży sukces, znajdując się w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Jak zapewne wiesz 4.czerwca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia OKS Odra Opole. Na tym spotkaniu przy bardzo dobrej frekwencji dyskutowaliśmy na temat funkcjonowania Odry. Było wiele pytań, uwag. Było też kilka pozytywnych akcentów, ale co najważniejsze rozmawialiśmy ze sobą. Zarówno z krytykującymi, jak i ze zwolennikami obecnie prowadzonej polityki klubu. Grono to w demokratycznych wyborach dokonało wyboru nowych władz.
Przedwczoraj (tj.02.07 br.) - niecały miesiąc po poprzednim spotkaniu - odbyło się kolejne spotkanie Zarządu Odry (wraz z trenerem Rumakiem i dyrektorem Motałą) z kibicami, gdyż wychodzimy z założenia, że każda rozmowa na temat Odry może przynieść tylko pozytywne skutki.
Oba przytoczone przeze mnie spotkania mają wspólny mianownik, przyniosły wiele ciekawych wniosków, przemyśleń. I szkoda, że na żadnym z nich nie było Ciebie, bo Twoje uwagi i doświadczenie, szczególnie w zakresie marketingu, przyniosłoby wiele korzyści każdej organizacji. Zresztą jak zapewne pamiętasz w roku 2014 sam byłem u Ciebie w firmie z prośbą o pomoc w tym zakresie.
Może jestem trochę staroświecki, ale wolę rozmawiać face to face, niż za pośrednictwem mediów, tym bardziej, że nie ma przeciwwskazań, aby umówić spotkanie, bo Ty masz telefon do mnie, ja do Ciebie i niejednokrotnie z nich korzystaliśmy. Chociaż - popraw mnie jeżeli mówię nieprawdę - ostatni raz rozmawialiśmy ze sobą w ubiegłym roku (tak mi podpowiada mój telefon) z pewnością nie w sprawie funkcjonowania Odry. Ostatnie maile od Ciebie otrzymałem również w ubiegłym roku i również żaden z nich nie zawierał propozycji dotyczących funkcjonowania Odry. No chyba, że za takowy uznamy mail wysłany przez Ciebie, jako właściciela agencji menadżerskiej (www.famg.pl) z propozycją zakontraktowania zawodników, których reprezentujesz. Tak na szybko sprawdziłem. Żaden z oferowanych przez Ciebie wówczas zawodników nie zrobił znaczącej kariery. Głęboko wierzę, że nasz dialog kontynuować będziemy w rozmowie bezpośredniej, a nie poprzez media. Taką formę komunikacji uważam za skuteczniejszą. Chyba, że przyświeca Ci inny cel niż dobro Odry?
Jedna prośba z mojej strony. Nie dzielmy Odry na starą i nową, lepszą i gorszą, naszą i waszą. Nie, Odra jest jedna, nasza! Takie zachowanie, robienie polityki wokół klubu, nie przyniesie Odrze korzyści. Dlatego spotkajmy się, porozmawiajmy, zapraszam.
Powyższy list jest pisany przeze mnie, jako osobę prywatną.
Pozdrawiam,
Karol Wójcik

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#34
Warto nadmienić, że w drodze do rzeczonego ćwierćfinału pokonaliśmy takie piłkarskie potęgi jak Ruch Chorzów, Polonia Środa Wlkp. i Wisła Sandomierz. Szczególnie druga z nich zawiesiła poprzeczkę na tyle wysoko, że dopiero w ostatnich minutach ciężkiego wyrównanego boju wydarliśmy z rąk zadziornych Wielkopolan awans do kolejnej rundy. Gloria victoribus!

Porównanie tego typu, już we wstępie wypowiedzi, obrazuje w jaki sposób dialog prowadzą i nadal chcą prowadzić włodarze naszego klubu. Wszystko opiera się na wydumanych argumentach, prowadzeniu tak pokrętnej retoryki, że chaos i dezorganizację przedstawia się jako sukces i zwiastun świetlanej przyszłości Odry. Tak wyglądało walne, tak wyglądało spotkanie z kibicami, tak wyglądała każda konferencja prasowa, tak wyglądał cały miniony sezon.
Owszem, na siłę można doszukać się wspólnego mianownika obu "sportowych sukcesów". Jest to cyfra 3. Tyle, że Gwardia jest 3 w Polsce, a my, dzięki wyjątkowo szczęśliwemu losowaniu, pokonaliśmy trzech 3-oligowców.

Pomijam już wycieczki personalne i podstawowy zestaw zarzutów w każdej dyskusji, tj.: "dzielenie na lepszych i gorszych", "robienie polityki", czy "szkodzenie podmiotowi". Po latach stagnacji chyba za późno na rozmowy, Odrze potrzeba działania.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#35
Oczywiscie slowo przeciwko slowu, ciezko pewne infromacje zweryfikowac, wiec I nie chce oceniac, ale nie ukrywam, ze niepokojacy jest (nieznany mi dotad) fakt posiadania agencji menadzerskiej. To nie jest dobre polaczenie z zarzadzaniem klubem, bo moze prowadzic do pewnych niezdrowych praktyk. Inna sprawa, ze o FA slyszalem duzo dobrego, no ale jednak.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#40
List zredagowany przez pana Soperczaka jest nie wątpliwie interesujący, dający mojej osobie nie jako potwierdzenie tego co zobaczyłem na żywo, a więc ja szef (K.Wójcik) pan Gitlar o którym raczej nic nie mogę powiedzieć, a już napewno, że posiada jakaś wizję klubu, no bo jeśli przez ponad dwie godziny człowiek nie ma nic do powiedzenia, to jak można go ocenić. No i dwóch pewnych siebie facetów, Motała i często-kwitujacy opinie kibiców szyderczym uśmiechem, trener Rumak, który nomen omen sobie zawdzięczał "sukces" organizacji spotkania. Wszystko dopełniał niemy, pamiętający czasy PRL uginający się regał z pucharami, dla mnie obraz katastrofy, znam podobne firmy i jak to w liście jest napisane ".... podmioty prywatne" tylko przeze mnie znane podobne podmioty już nie istnieją, poprostu na dziadostwo w obecnych czasach miejsca jest coraz mniej, a zgody być nie powinno woogóle.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#41
ludzie... sam fakt prowadzenia dyskusji i jej poziomu mnie przekonuje. dobrze wiemy ze Odra dryfuje ku II lidze moze i na boisku sie obroni ale nie ma żadnego pomyslu, nic a nic. KRYSIAK mial oferty z ex ? prosze Was.
prezes klubu odpowiada w komentarzu a Pan Soperczak redaguje list otwarty.

to jest ten moment.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#44
Jednak można, da się działać sprawnie w social mediach. Taka mała ciekawostka odnośnie aktywności naszych ligowych rywali na FB tylko w dzisiaj.
Jastrzębie 5 postów
Sosnowiec 2 posty
Podbeskidzie 3 posty
Mielec 3 posty
....
Odra? Od 48h cisza, nic się nie dzieje, o niczym nie warto informować.

Re: Nowa Odra - #opolskaMOC

#46
Przed wczoraj napisałem wiadomość na fejsie do Odry Opole o godzinę i miejsce sobotnich sparingów. Widzę, że do teraz nawet nikt tego nie przeczytał ...
Więc może od Was się dowiem ? :)

Jutrzejsza konferencja prasowa z "Nowa Odra" jest tylko dla dziennikarzy ? Kibice mogą przyjść ? Czy będzie jakaś relacja ?
cron