FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#1
To już. Spokojnie możemy odpalić wątek o 1 lidze, aby porozmawiać kogo odpalić.

Nie mam złudzeń co do tego, że odejdzie Czyżyk. Świetne statystyki, dobre występy, młodzieżowiec i niska kwota odstępnego. Nie widzę szans, aby z nami niestety został.

Co z Moderem - nie wiadomo, może być tak, że Lech wezwie go do siebie.

Nie należy też przegapić walnego wyborczego zebrania członków Stowarzyszenia. Odbędzie się ono 04.06. Wiem, że nic nie wiem. Nie umiem obecnie przewidzieć jak będzie wyglądał skład Zarządu, ale chyba tylko jedna osoba z aktualnych jest zainteresowana pozostaniem w nim. Do tego czasu, wróbelki ćwierkają, że możemy jeszcze mieć o czym rozmawiać w kontekście poziomu organizacyjnego klubu. I to nie będą pełne radości rozmowy.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#5
kornik pisze:
poniedziałek, 6 maja 2019, 13:49
Szromnik,Krysiak,Dudu,Iwan,Niziołek, Rybicki,Janus, według mnie z nimi powinniśmy się pożegnać.

Z Niziołkiem i Rybickim się nie zgodzę. Ci dwaj i nie tylko oni, niestety przy Rumaku zaliczyli mocny zjazd formy ...
Niziołek przez wiele lat był wyróżniającym się zawodnikiem w pierwszej lidze i nagle przy Rumaku gra najgorszy sezon.
Rybicki jak przyszedł to był najbardziej kreatywnym zawodnikiem. Teraz wejdzie raz na 5 meczów na ostatnie minuty.
To samo stało się np. z Wodeckim, którego wszyscy nosiliśmy na rekach po pierwszej rundzie w I lidze, jak nie po całym pierwszym sezonie.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#8
Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę jak silna będzie I liga w przyszłym sezonie... Naprawdę Odra musi dobrze skompletować kadrę i przygotować się do sezonu, bo biorąc pod uwagę fakt jak gra i jakie wyniki osiąga dotychczas to będziemy kandydatem do spadku jeszcze przed I kolejką.

Z ekstraklasy polecą:
1. Zagłębie Sosnowiec

2. Śląsk/Arka/Wisła Płock/ Miedź
którykolwiek zespół by nie spadł to może oprócz Płocka z automatu będzie faworytem do powrotu. A i ZS też będzie chciało szybko wrócić.

z I ligi zostają na stówe następujące zespoły:
3. Stal Mielec
4. Sandecja Nowy Sącz
5. GKS Tychy
6. GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
7. Podbeskidzie Bielsko-Biała
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza
9. Puszcza Niepołomice
10. Warta Poznań
11. Odra Opole
12. Chojniczanka Chojnice

nie muszę mówić, które zespoły są mocne i będą walczyły o awans. od 3 do 8 to są mocne ekipy, które w przypadku złapania serii, farta czegokolwiek mogą bić się o awans.

z tych co walczą o pozostanie moim zdaniem wigry na pewno spadną, więc ich tu nie uwzględniam a chrobry i stomil się utrzymają.

13. Chrobry Głogów
14. Stomil Olsztyn

i teraz tak: jeśli spadnie bytovia to zostanie GKS Katowice, który zawsze jest mocny. Jeśli spadnie gieksa to liga będzie miała jednego mocnego przeciwnika mniej.
15. GKS Katowice/ Bytovia Bytów

z II ligi natomiast awansować mogą

16,17,18 . Radomiak, Olimpa Grudziądz, Elana Toruń, Widzew, GKS Bełchatów.

Tak naprawdę każdy z tych zespołów będzie groźny bo uważam, że składy/ambicję mają. Wiadomo jak się leci na euforii beniaminka.

nie wiem. masakra jak dla mnie będzie ten przyszły sezon. zarówno pod względem kibicowskim jak i piłkarskim.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#13
LooZ^ pisze:
czwartek, 9 maja 2019, 13:41
To w sumie ciekawe. Wszyscy szydzimy z szybkiej zmiany trenerów i z jednej strony rozumiemy potrzebę czasu, a z drugiej strony nawet nam trudno utrzymać ciśnienie jak chodzi o własny klub ;)

Tu nawet nie chodzi o trzymanie ciśnienia, bo jestem daleki od praktyki zwalniania trenerów po kilku miesiącach.
Chodzi o to, że Rumak jest już rok i w jego poczynaniach nie widać choć odrobiny planu długoterminowego ... Wręcz im dłużej na niego patrzę tym dostrzegam większy chaos.
Lada moment zacznie się trzecie okienko transferowe za jego kadencji, które powinno nam sporo pokazać. Będziemy dalej bazować na wypożyczeniach i kupowaniu "starego szrotu" (Krysiak), czy zainwestujemy w kilku perspektywicznych zawodników, którzy za 2-3 lata dadzą szansę walki o awans ?
Myślę, że najpóźniej po pierwszej rundzie kolejnego sezony będziemy mądrzejsi. To będzie trzecia runda Rumaka z sześciu (plan trzy letni). Więc jak w połowie nie będzie widać światełka w tunelu to już go nie zobaczymy.

No chyba, że chce nas zaskoczyć w samej końcówce jak wczoraj Tottenham ... ;)

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#14
Właśnie na tym polega problem - przestaję wierzyć w Rumaka jako plan na przyszłość. Jeżeli Rumak zostanie (a pewnie zostanie), to przyszły sezon będzie wyglądał zapewne analogicznie do obecnego. Tragedia? No nie. Jakikolwiek krok do przodu? Też nie. Po prostu trwanie.

Nie widzę ani jednego elementu, w którym jesteśmy dalej niż rok temu. Sprowadzeni przez Rumaka zawodnicy są po prostu słabi - Krysiak jest kompromitacją i jawnym działaniem na szkodę klubu, przy Dudu każdy wiedział że to się nie uda. Do tego dochodzą taki przykładowy Błanik, który moim zdaniem też odstaje, a już na pewno w żaden sposób nie wzmacnia drużyny. Obrońców po prostu nie mamy, bo bazowanie na jednym Baranowskim (który w dodatku zaliczył słabą wiosnę) jest irracjonalne.
Poza tym Janus czy wypożyczeni Szota i Moder to z definicji rozwiązania na teraz, a nie długofalowe.

No więc zakładamy, że Rumaka nie można zwolnić za wyniki i obecny styl. Przyznam się bez bicia - przy wyniku 0:1 z Bytovią mój stosunek do Rumaka był na gorąco taki: https://www.youtube.com/watch?v=hYQJds3EDTA. Ale już patrząc na chłodno - wynikiem się broni, bo się utrzymaliśmy. Styl się nie liczy, bo to faza budowy. Ale planu na dłużej nie widać żadnego, a co do tego że nie ma nosa do piłkarzy, a sztab ewidentnie mu w tym nie pomaga, jestem przekonany. I nie wiem właśnie czy to jest do końca kwestia "braku nosa" czy jakiegoś dziwnego układu menedżersko-towarzyskiego, żeby przygarniać gości, którzy nie znajdą gdzie indziej zatrudnienia. Może się nie znam, ale spodziewałem się raczej polityki transferowej na zabezpieczenie tyłów na tu i teraz i co okienko ściąganie kogoś pokroju Czyżyckiego. Na zawodnikach ściągniętych przez Rumaka ani nie zarobimy ani nie będziemy mieli pożytku w przyszłości. Zobaczcie że w końcowej fazie walki o utrzymanie, ale i przez całą wiosnę, bramki zawalał nam gość sprowadzony żeby pozbyć się Tobiego, a dupy wszystkim uratował będący już w Odrze wcześniej Skrzypczak. Z zawodników sprowadzonych w ciągu ostatniego roku nie błysnął ani na moment nikt.

Podsumowując, Rumak zostanie, bo nie mamy innego wyjścia, ale od transferów trzeba trzymać go najdalej jak się da. Może wytrenuje nam fajną drużynę, ale na pewno jej nie zbuduje.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2019/2020. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#19
Jest jesen transfer Rumaka ktory uważam z niezly - Trojak. Gosc gidnie zastępuje habuste, moze miał jeden gorszy mecz ale tak poniżej pewnego poziomu nie schodzi.
I to myślę ze jest problem - w odrze jest przynajmniej 3-4 takich, którzy wcześniej ponizej pewnego poziomu nie schodzili (Winiarczyk, Brusiło , Niziołek, Rybicki ) a teraz graja w kratkę. Nasza siłą byly skrzydła - ile teraz srednio na mecz wygrywamy (wogole podejmujemy) 1 na 1 na skrzydłach co pozwala na dobre dośrodkowanie?
cron