Odra Opole - Stomil Olsztyn

#1
Kolejny mecz z tzw o 6 pkt. Właściwie to przed nami dwa takie mecze. Po Stomilu będzie Garbarnia. Jeżeli Odra w tych meczach nie zdobędzie 6 punktów to może zacząć już cuchnąć. Pozostało siedem meczów z których tylko jeden będzie z zespołem grającym o pietruszkę . Pozostałe mogą być o wysokie stawki - awans do extra (Stal Mielec i ŁKS Łódź) , utrzymanie (Stomil, Garbarnia, Warta, Bytów). Odra gra w trudną do zrozumienia kratkę. Oby nie było tak że los spłata figla i w ostatniej kolejce będzie mecz o "życie" tzn jego stawką awans ŁKS i ucieczka przed spadkiem Odry.

Re: ODRA OPOLE- STOMIL OLSZTYN

#2
39 punktów to jest średnia ilość jaka jest potrzebna do utrzymania, biorąc pod uwagę ostatnie 5 sezonów (a także ostatnie 10, od kiedy liga nabrała taki kształt jaki prezentuje obecnie)

41 punktów to jest taka ilość, która powinna dać 100% utrzymanie

wiem ze matematyka matematyką, ale jeżeli zespół z dołu tabeli nie umie wygrać kilku meczów z rzędu, to nie oszukujmy się, nie będzie tego potrafił zrobić również na ostatnie 7 kolejek w lidze.

nam brakuje 2/3 zwycięstw żeby się utrzymać (albo remisów z zespołami, które mają taką sytuację jak my) i w mojej opinii, będziemy mieli taka samą sytuację jak w zeszłym sezonie gdzie utrzymanie zapewniliśmy sobie w 31 kolejce po zwycięstwie 12 maja w Bielsku Białej z Podbeskidziem i mam wrażenie ze właśnie gdzieś w granicach kolejek 30-32 powinniśmy mieć spokojne utrzymanie (30k. Mielec w domu, 31k. Warta w Poznaniu, 32k. Bytovia w domu)

aaa i taka ciekawostka, w tym roku z Podbeskidziem gramy w 33 kolejce 11 maja ;)
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#5
Radek^^ pisze:
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 20:58
Damy radę wygramy i się powinniśmy utrzymać a jak nie to Rumak dymisja i szukamy porządnego trenera może Nawałka albo Magiera.
XDDDDDDDD!!!
A tak serio, to chyba spadku z ligi nikt nie bierze na poważnie... Choć grając taki piach może być gorąco. Rumak do końca sezonu na pewno zostanie(albo i wypełnienia kontraktu)
Straszne jest jednak to, że drużyna nie notuje żadnego progresu.

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#6
a ja mam prośbę to Carduela, który ogląda te kopaniny po każdej kolejce i przegląda InStat aby wypowiedział się na temat statystycznej strony naszego zespołu, bo z tego co pamiętam po rundzie jesiennej statystyki raczej pokazywały, że Odra powinna bić się o awans z tymi wynikami jakie wykręcali piłkarze a nie grać taki piach

wiem, wiem, statystyki to jedno a to co wyrabiają chłopcy na boisku to drugie, ale jeżeli wykręcamy dalej wyniki podobne do zespołów, które jednak bija się o awans, to myślę że można to uznać za jakiś progres.
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#7
Progres w grze w stosunku do wiosny Smyły oczywiście jest duży. W ofensywie wyglądamy fajnie, ale w obronie jest dramat. Widać też po polityce kadrowej, że sprowadzaniem obrońców nikt się nie martwił. Mam wrażenie, że jak piłka jest na naszej połowie, to od razu robi się śmierdząco, a jak wpada w nasze pole karne, to strata bramki jest bardzo prawdopodobna. Gdyby w obronie udało się grać sensownie, to kręcenie się w okolicach czołowych lokat byłoby całkiem prawdopodobne.

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#9
zebro pisze:
wtorek, 9 kwietnia 2019, 7:55
Progres w grze w stosunku do wiosny Smyły oczywiście jest duży. W ofensywie wyglądamy fajnie, ale w obronie jest dramat. Widać też po polityce kadrowej, że sprowadzaniem obrońców nikt się nie martwił. Mam wrażenie, że jak piłka jest na naszej połowie, to od razu robi się śmierdząco, a jak wpada w nasze pole karne, to strata bramki jest bardzo prawdopodobna. Gdyby w obronie udało się grać sensownie, to kręcenie się w okolicach czołowych lokat byłoby całkiem prawdopodobne.
Z tym że w ofensywie wyglądamy fajnie to bym nie przesadzał.

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#10
Filip pisze:
wtorek, 9 kwietnia 2019, 12:58
zebro pisze:
wtorek, 9 kwietnia 2019, 7:55
Progres w grze w stosunku do wiosny Smyły oczywiście jest duży. W ofensywie wyglądamy fajnie, ale w obronie jest dramat. Widać też po polityce kadrowej, że sprowadzaniem obrońców nikt się nie martwił. Mam wrażenie, że jak piłka jest na naszej połowie, to od razu robi się śmierdząco, a jak wpada w nasze pole karne, to strata bramki jest bardzo prawdopodobna. Gdyby w obronie udało się grać sensownie, to kręcenie się w okolicach czołowych lokat byłoby całkiem prawdopodobne.
Z tym że w ofensywie wyglądamy fajnie to bym nie przesadzał.
jak porównujemy do wiosny Smyły, to można się zgodzić ;)
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#13
Arbitrem pan Robert Marciniak z Krakowa, który w tym sezonie sędziował nam mecz w Tychach (4:2)

a w sezonie, w którym awansowaliśmy do 1 ligi sędziował nam oba spotkanie z ROWem Rybnik (oba zwycięskie - 2:0 w Opolu i 0:6 w Rybniku)
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#14
Mecz ze Stomilem to pierwszy z dwóch bardzo ważnych meczów - jeżeli udałoby się nam wygrać dziś i wyjazd na Garbarnię, to już w następnej kolejce zapewniamy sobie utrzymanie. Mamy jeszcze kilka kolejek, ale mecze już tylko z drużynami, które albo walczą o awans, albo o utrzymanie i jako tako łatwym meczem do punktowania będzie już tylko Bytovia u nas. Dobrze by było zapewnić sobie trochę spokoju już teraz.

Ja bym się pokusił o ustawienie z tylko jednym stoperem (do wybijania oczywistych piłek) i bez bramkarza, W tyłach niewiele to zmieni, a dzięki temu będzie można wstawić dodatkowych dwóch ofensywnych zawodników i tym samym zdobyć więcej bramek niż przeciwnik.

Re: Odra Opole - Stomil Olsztyn

#20
Mimo że w tej lidze zmienia się wszystko jak w kalejdoskopie i mało da się przewidzieć, to jedno wiem na pewno: mecz dzisiejszy i z Garbarnią są najważniejszymi w tym sezonie. 6 pkt da nam utrzymanie na 100%, tego jestem pewien. 'Sinusoida Odry' wskazuje, że dziś powinna być wygrana (Katowice P, Chrobry W, Nieciecza P), dodatkowo, może dość naiwnie, oczekuję, że w końcu zagramy dwa dobre mecze z rzędu.
cron