FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#1
Tak więc zakończyliśmy burzliwą rundę jesienną. Od optymizmu i dobrej gry do wyraźnego kryzysu i spadku nastrojów.

Z pewnością spodziewać się można dużej rotacji, w szczególności skoro pojawiło się dodatkowe ~120k z PP. Na co lepiej to wydać niż nie na rozwiązanie kontraktów? ;)

Plotki głoszą, że MR nie jest zadowolony z żadnego z bramkarzy i można oczekiwać poszukiwań nowej #1. Czy jest szansa na powrót Kuchcika? Nie wykluczałbym tego, w szczególności w momencie kiedy duży kredyt zaufania w ZL dostał Prezes Mateusz Dróżdż, bardzo Odrze życzliwy. Tobi też chyba powoli odczuwa potrzebę zmiany środowiska po 6 latach w Odrze, szczególnie, że na szczyt formy wchodzi na ogół dzięki regularnej grze, o którą może być trudno. Szkoda, bo to de facto jedyny kibic Odry w drużynie.

Obrona... No cóż. Obrona.
Kowalski mam nadzieję, że zostanie wypożyczony, bo już chyba nikt, włącznie z nim, nie ma nadziei, że czeka go gra w Odrze. Spodziewałbym się, że Dudu odejdzie. Znak zapytania postawiłbym też przy Rafce Brusiło czy Bodziochowi. Nie są chyba ulubieńcami Rumaka. Pytanie też co z Szotą. Żemło ponoć jest obecnie naszym najlepszym obrońcą (na treningach) więc pewnie od niego zacznie się na wiosnę budowa nowej linii obrony.

Pomoc.
Bryłki nawet nie ma co liczyć. Czy Wodecki ma szansę jeszcze zabłysnąć? Ciężko powiedzieć, ale może być jednym z kandydatów do odejścia. Nie wiadomo co z Moderem - trener Lecha Nawałka zapowiedział chęć przynajmniej sprawdzenia wypożyczonych pomocników, a może nawet skrócenia wypożyczeń.

Napastnicy.
Skrzypa chyba nie jest ulubieńcem Rumaka ;) A Ivan, ciężko powiedzieć, niby strzela, ale powiedzieć, że ma się za gwiazdę ligi to powiedzieć mało. Łatwo się domyślić, że nie budzi to sympatii w klubie, ani piłkarzy, ani sztabu, ani nawet pracowników ;)

Jakie macie typy co do tego kto może odejść?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#2
Zacznę od bramkarzy. Myślę, że Szromnik pozostanie z nami do lata, ale będzie tylko numerem 2, a pożegnamy się z Tobim.
Co do obrony to ewidentnie odejść powinien Dudu, Brusiło, Bodzioch i Kowalski (nie wiem czy wypożyczenie da cokolwiek, ale niech będzie).
Jeśli chodzi o środek pola to tutaj znak zapytania chyba tylko przy Moderze.
Skrzydła.
Wodeckiego na pewno nie satysfakcjonuje jego obecna rola w drużynie i raczej woli pokopać sobie w drugiej lidze i ewentualnie znów być gdzieś liderem niż tutaj gościem, który nie łapie się do kadry. Mikinić pewnie też nie do końca jest zadowolony z tego ile gra, a chyba wszyscy tutaj oczekiwaliśmy po nim więcej. Janus... Na pewno nie odejdzie, ale uważam, że nie jest to gość na którym będziemy budować drużynę. Ma roczny kontrakt, niech go wypełni i pożegnajmy się.
Pamiętam jak wszyscy po awansie do pierwszej ligi modliliśmy się, żeby tylko Skrzypa pozostał z nami. Teraz jest numerem dwa, a właściwie trzy, bo Rumak woli wystawić z przodu Modera. Też będzie chciał odejść, bo chyba Rumaka do siebie nie przekona.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#4
LooZ^ pisze:
sobota, 8 grudnia 2018, 17:01
Swoją drogą, w tym sezonie obóz zagraniczny - pewnie Turcja, albo Cypr.
Odra na pewno ma na to wszystko kasę? Zacznijmy od tego, że zawodnicy którzy do nas przyszli (np. Janus, Rybicki, czy IMG) zarabiają pewnie znacznie więcej niż Wepa, Peroński, czy Marzec. Do tego Rumak zgarnia więcej od Smyły, czy Furlepy, a przecież są też dodatkowe osoby w sztabie szkoleniowym.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#6
wijamurzyn pisze:
sobota, 8 grudnia 2018, 17:05
LooZ^ pisze:
sobota, 8 grudnia 2018, 17:01
Swoją drogą, w tym sezonie obóz zagraniczny - pewnie Turcja, albo Cypr.
Odra na pewno ma na to wszystko kasę? Zacznijmy od tego, że zawodnicy którzy do nas przyszli (np. Janus, Rybicki, czy IMG) zarabiają pewnie znacznie więcej niż Wepa, Peroński, czy Marzec. Do tego Rumak zgarnia więcej od Smyły, czy Furlepy, a przecież są też dodatkowe osoby w sztabie szkoleniowym.
Bez przesady. Z samego Polsatu i od nowego sponsora ligi jest kilkaset tysięcy więcej. Jest kasa z Urzędu Marszałkowskiego, kilkaset tysięcy z PJS. Akurat do wszystkich rzeczy do których się w klubie przyczepić można to kasa tą rzeczą nie jest. Szczególnie, że te pieniądze za obóz zagraniczny to nie jest gigantyczna różnica. Powiedziałbym, że 20/30% więcej.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#9
Jeden z bramkarzy musi odejść, czy to będzie Szromnik czy Tobi w zasadzie bez znaczenia bo potrzebny jest numer 1.

Obrona - Dudu papa i mimo zasług Bodziocha no to jednak on pewnego poziomu nie przeskoczy. Chcę aby Brusik został. O Szocie ciężko coś powiedzieć, niby zawodzi a jednak w kadrze coś w nim widzą. Potrzebny minimum jeden stoper przez duże "s" oraz ktoś na lewą obronę.

Co do pomocy, to nie chce aby zespół był budowany na Janusie, bo to bez sensu. Więcej szans dla Mikinica. Do samego środka może jakieś jedno wzmocnienie, ale nic na siłę. Jak trafi się okazja można kogoś upolować. Modera oddać, nie przekonuje mnie mimo naturalnego ciągu na bramke. Klapki na oczy, pilka, bramka.

Atak- potrzebny jeden zawodnik o umiejętnościach prawie ekstraklasowych/ekstraklasowych, ktoś kto zrobi różnice, której nie robią ani IMG ani Skrzypa. Co do Hiszpana to z tego co widzę każdy ma strasznie mieszane uczucia. Cos tam Strzela ale nieraz jakby przechodzil obok meczów. Sprawia wrażenie mocno zadufanego w sobie, wystarczy poobserowac sobie jego social media. Niech zostanie bo na pewno się przyda.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#10
Z Wodeckim to mam wrażenie jest tak, że jak na nim spoczywa ciężar gry i darzy się go pełnym zaufaniem, to daje radę. Jeżeli tego zaufania brakuje i gra nie jest pod niego, to mocno się to wszystko psuje. Tak było też w jego poprzednich klubach. Moim zdaniem szkoda chłopa, życzę mu jak najlepiej i wydaje mi się, że będzie się u nas po prostu męczył.

Pożegnałbym się z Szotą, moim zdaniem jest po prostu słaby i występy w kadrze swojego rocznika nic tu nie zmieniają. Jeżeli bierzemy gracza na wypożyczenie, to po to żeby mieć efekt od razu, a nie przez rok go na siłę ogrywać. Nie widzę też specjalnie miejsca dla Bodziocha, chyba po prostu za wysokie progi dla niego w tej I lidze. Pożegnałbym się chętnie z Janusem, bo niewiele wnosi do gry i zrobienie go kapitanem jest nieporozumieniem - kapitan powinien ciągnąć zespół w trudnych momentach, a nie być najsłabszym na boisku. Z transferu Dudu wszyscy się śmiali i wiadomo było jak to się skończy. Tym bardziej dziwi, że w ogóle doszło do tego kuriozalnego ruchu.

Co do bramkarzy - też uważam, że ta obsada bramki dupy nie urywa. Tobi ewidentnie zgasł - jemu też bardzo dobrze życzę i jeżeli nie będzie w stanie podjąć walki, to dobrze by mu zrobiło odejście, bo to jest zawodnik, który po prostu musi grać. Gdybym jednak odłożył moją troskę o karierę Tobiego na bok, to wolę jego jako drugiego bramkarza bardziej niż Szromnika.

Z napastnikami ostrożnie - jasne że marzy mi się zawodnik, który zdobędzie 20 bramek w sezonie, ale takich zawodników szuka każdy. Według mnie i Skrzypa i Ivan Martin dają radę - rozwiązywanie kontraktów po to żeby szukać, jest bez sensu.

Mam dużą obawę związaną z zimowym okienkiem. Jasne, żeby trener mógł powiedzieć o autorskim zespole, musi mieć te 3 okienka. Ale to nie jest tak, że Rumak przyszedł wczoraj - miał jednak kilka miesięcy z drużyną i jedno okienko. Nie powinno w ogóle być tematu rozwiązywania z nim umowy i nie piszę tego w tym kontekście, ale jego letnie transfery w dużej mierze był słabe. Jeżeli po tych 3 okienkach będziemy mieli więcej zawodników typu Dudu, Janus, Szota czy nawet niepodnoszący poziomu Szromnik, to nie będzie to wyglądało dobrze. Żemło to wielka niewiadoma, z Rakowem miał moim zdaniem i dobre zagrania i słabe, z ŁKS dramat. Liczę, że Rumak będzie miał bana przynajmniej na pomysły typu Dudu, bo one jeszcze nigdy się nie sprawdziły (można zapytać w Katowicach).

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#12
Czy odejdzie Tobi czy Szromnik to chyba bez większego znaczenia. Tobi jednak kilka baboli puścił w tej rundzie, więc Rumak będzie wolał zostawić Szromnika i sciągnąć konkurenta dla niego.

A jak to u nas z jest z obroną każdy widział. Szczególnie mecze z ŁKS i Tychami te problemy uwydatniły. Szota nie przeskoczył poziomu trzecioligowca, nie oszukujmy się. Janasik to typowy walczak, raz lepiej raz gorzej, Baranowski dawał radę. Powinni odejść wspomniany Szota, Dudu (z tym kontraktem na pewno się zabezpieczył) ale moze uda z nim się dogadać co do rozwiązania na uczciwych zasadach. Z całą symatią do Bodziocha ale czasem był bardziej elektryczny niż Kowalski który w ogóle powinen odejść już dawno temu. Który to już trener nie daje mu szansy?

Szkoda Mi Wodeckiego. Przez dwie rundy był u nas jednym z Liderów. Ciągnął drużynę, dawał jakość. Nie rozumiem dlaczego przy wyraźnie gorszej formie Rybickiego nie dostawał szansy? Podobna sytuacja na drugim skrzydle, gdzie Janus zagrał 4 dobre mecze i tyle z niego pożytku na całą rundę. Ogólnie, drużyna z meczu na mecz grała tylko gorzej chyba, i chwila walki w Tychach czy końcówka meczu w Mielcu tego nie zmienia. Niziołek też, po dobrym początku nie dawał na boisku zbyt wiele. Dobrze że mamy Habuste, najlepszy transfer Smyły.
Co do Modera, hm, to wszystko zależy od Nawałki. Ogromny talent według mnie, chyba najlepszy technicznie zawodnik w środku pola, choć każdy widział że jego forma nie jest stabilna i często miewał słabe mecze. Prędzej czy później i tak odejdzie.

Nasi napastnicy, to jest temat! :')
Jak jest, to wie każdy, natomiast pod względem umiejętności obaj dają radę! Często w meczach bardziej walczyli z przeciwnikami, niż grali w piłkę, a to wina ogólnego kryzysu drużyny. Jestem ciekaw czy w tej formacji będą jakieś zmiany...
Myślę że w ogóle powinniś my zmienić styl gry, formacje, spróbować grać inaczej, skoro obecny pomysł nie dał efektów.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#15
wijamurzyn pisze:
poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:09
roket pisze:
poniedziałek, 10 grudnia 2018, 12:42
Grał kiedyś Rumak trójką stoperów z wahadłowymi? Czy nie eksperymentował i w każdym klubie klasyczna 4 ?
mam nadzieję, że nie będzie się zabierał za grę trójką z tyłu.
Na tą ligę, to nie byłby głupi pomysł...z tym, że trzeba mieć kilku dobrze grających piłką stoperów. No i tu mamy problem :p

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#23
Jutro ogłoszenie nowej umowy Ex z TVP i C+.

Z samej tylko podwyżki za prawa tv (o ~83mln) kluby mogą dostać więcej niż wynosi budżet Odry ;) Przecież nie najmniejszy w tej lidze. Obstawiam, że wraz ze wzrostem medialności (dzięki publicznej tv) do podziału będzie ~240mln rocznie na 16 klubów. Uśredniając to 15mln + budżety własne.

Przepaść.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron