Re: #18 - GKS Tychy - Odra Opole (pt. 9.11 g. 20:45)

#51
No i ten Raków systematycznie z sezonu na sezon, z meczu na mecz gra coraz lepiej (poza początkiem poprzedniego sezonu, gdzie Papszun powiedział wprost, że musi zrobić rewolucję, bo część piłkarzy to nie poziom na 1 ligę, a i tak mieli wtedy dużo pecha, bo choćby z nami przegrali a nas zdominowali). Runjaic przejął Pogoń w poprzednim sezonie i zaczął piąć się w górę. W lecie zabrali mu bardzo ważnych taktycznie zawodników (Piotrowski, Murawski, Zwoliński), więc musiał pracować na nowo, i teraz w tabelce liczonej od 1 września są zdecydowanie najlepszą drużyną w lidze.

Mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy, bo ja nie podważam projektu Rumaka, wręcz uważam, że sam zgodziłby się ze mną, że to wykonawcy są problemem i jeszcze 1-2 okienka transferowe miną, żeby kadra była zadowalająca trenera. Niemniej wygląda, jakby drużyna grała trochę bez pomysłu. Albo pomysł jest, ale realizacja mocno kuleje i stąd te nerwy Rumaka i stąd też moje zdanie że cięższe treningi nic nie dadzą. Atak pozycyjny nie funkcjonuje (nawet jeśli jest założony), skoro nie ma dokładnych podań. Zagrania na obieg obrońców pojawiły się w pierwszej połowie sezonu (pamiętam zachwyty w jakimś meczu nad świetnie podłączającym się Janasikiem), dziś mało akcji zakończonych udanym dośrodkowaniem lub choćby wywalczonym rożnym. W letnich sparingach wyglądało na to, że obaj skrzydłowi mieli przykazane grać bardzo szeroko, żeby rozciągać grę i robić miejsce wbiegającym środkowym pomocnikom, teraz tego nie widzę.

Re: #18 - GKS Tychy - Odra Opole (pt. 9.11 g. 20:45)

#55
Piszecie trochę o Rumaku, to ja dorzucę swoje. Mam do niego jeden zarzut, który niepokoi mnie w kontekście tego długofalowego projektu. Ten zarzut dotyczy doboru personalnego.
Po pierwsze, transfery. Nektóre z nich były po prostu niezrozumiałe (Dudu), inne okazały się pomyłką później (Janus), inne w ogóle nie miały szansy pomóc nam na jesień (Żemło), a na środku obrony mamy jedną wielką dziurę. Przyszedł Baranowski - najlepszy transfer lata, ale my potrzebujemy takich jeszcze trzech, żeby by ktoś do pary i dodatkowo żeby zapewnić rywalizację. Ta równowaga między formacjami w transferach nie została zapewniona.
Po drugie, dobór pierwszej 11. Tutaj mi jeszcze nie przeszła złość po sabotażu w Łodzi, ale niektóre asy zasłużyły sobie w Łodzi na występ z Tychami.

A co do wczorajszego meczu - w 70 minucie wiedziałem już, że my ten mecz na pewno przegramy. Cofnięcie się i totalnie związane nogi - dramat.

Re: #18 - GKS Tychy - Odra Opole (pt. 9.11 g. 20:45)

#58
goryl pisze:
sobota, 10 listopada 2018, 7:35
bedac w czwartek w Chojnicach w 1 z firm dowiedzialem sie ze ci co graja u bykmacherow kochaja wyjazdowa Odre.co nie ktorzy ida juz na duze stawki i wciaz wygrywaja....przypadek?
Odra od to wogóle fajny zespół do obstawiania. W 2 lidze przez pierwszą rundę mimo, że ciągle wygrywaliśmy kursy były w okolicach 2 dało się fajnie zarobić.

Re: #18 - GKS Tychy - Odra Opole (pt. 9.11 g. 20:45)

#60
LooZ^ pisze:
sobota, 10 listopada 2018, 7:26
"inne okazały się pomyłką później (Janus)" - no faktycznie, najwyżej w klasyfikacji francuskiej w drużynie - dramat. Jedyne co mu można moim zdaniem zarzucić to nierówne mecze.
Jak przychodził, miałem w pamięci jego występy w Zagłębiu - mogliśmy oczekiwać zawodnika, który da dużo drużynie. Więcej meczów gra słabych niż dobrych, a bramki strzelał przede wszystkim najsłabszym drużynom - Garbarni, Warcie, Termalice. Do tego dorzucił bardzo ważną bramkę z Chrobrym. I gdybyśmy pisali o młodym, zdolnym graczu, który ma wahania formy, to ok. A my piszemy o piłkarzu, który w marcu skończy 33 lata. O ekstraklasę z Odrą też już raczej nie powalczy, bo będzie stopniowo tracił tak potrzebną na jego pozycji motorykę.

Re: #18 - GKS Tychy - Odra Opole (pt. 9.11 g. 20:45)

#61
Niestety cała obrona poza Bodziochem poniżej poziomu. Sytuacja w tabeli robi się nie ciekawa teraz wyjazdu do Nowego Sączu który jest twierdzą i nawet Raków nie dał rady tam wygrać. W Suwałkach musimy wygrać jeżeli nie chcemy wylądować w strefie spadkowej. Z Rakowem będzie bardzo ciężko remis biorę w ciemno przed tym meczem zróbmy sensacje i pokażmy że na Oleskiej jest twierdza.

Re: #18 - GKS Tychy - Odra Opole (pt. 9.11 g. 20:45)

#63
Przynajmniej o Odrze i trenerze Rumaku czesto sie mowi. Zdobylismy sobe wyjatkowa popularnosc w Polsce, mianowicie jako wyjatkowi ( obok Gks T. ) nie wygralismy meczu wyjazdowego w calym jesiennym sezonie, czyli tacy nie rycerze ale zakute pały jesieni. Jak teraz pukniemy Sandomierz w PP to jakos da sie to przetrawic z duza iloscia źiółek, ale jak dostaniemy kopa w dupe od 3cio ligowca ( przeciez mecz na wyjezdzie ) to na temat pracy trenera bedzie mozna pisac prace magisterska , dlatego, ze to jest trener ktory zdobyl Mistrzostwo Polski. Bardzo ciekawy temat, ale nie dla kibicow Odry !

Re: #18 - GKS Tychy - Odra Opole (pt. 9.11 g. 20:45)

#64
Szromnik 3 - Janasik 3, Baranowski 3, Bodzioch 4, Dudu 2 - Mikinić 2, Habusta 3, Niziołek 4, Janus 2 - Moder 3, Martin Gomez 2; Skrzypczak 3

***
Średnia:

Czyżycki - 5,3 (12 meczów ocenionych)
Baranowski - 5,2 (16)
Niziołek - 5 (18)
Habusta - 5 (16)
Janasik - 5 (11)
Rybicki - 4,9 (16)
Szromnik - 4,8 (13)
Winiarczyk - 4,8 (13)
Moder - 4,6 (16)
Bodzioch - 4,4 (12)
Mikinić - 4,4 (5)
Weinzettel - 4,4 (5)
Martin Gomez - 4,3 (14)
Brusiło - 4 (6)
Janus - 3,8 (18)
Skrzypczak - 3,5 (4)
Szota - 3,4 (8)
Dudu - 2,5 (6)
Bonecki - 2,5 (2)
Żemło - 2 (1)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 grudnia 2018, 21:48 przez Carduel, łącznie zmieniany 1 raz.
cron