Re: Puchar Polski - 2018/2019

#262
Biorąc pod uwagę naszą aktualną sytuacje z: frekwencją, stadionem (mam na myśli komfort oglądania, a raczej jego brak), marketingiem; a nawet dzień i porę rozegrania meczu, to ceny biletów wyglądają jak sabotaż... A taka jest/była ? szansa, żeby przyciągnąć tych co dawno na Oleską 51 nie zaglądali, a nawet pokusić się o takich co nigdy nie byli. Zamiast zrobić wszystko żeby wykorzystać okazję jakie daje 1/4 PP i rywal z Ekstraklapy, to zarzynają to ceną biletów. Obym się mylił i stadion pęknie w szwach, ale...

Re: Puchar Polski - 2018/2019

#266
Widać, że nie rozumiesz o co chodzi przedmówcom. Jeśli przez całą rundę jesienną bodajże raz przekroczyliśmy 2000 osób na stadionie, a niejednokrotnie było nieco ponad 1000, to przy meczu z takim przeciwnikiem była wielka szansa na to, żeby zapełnić stadion. Nadal wierzę, że to się stanie, jednak osoby, które nigdy na Oleskiej nie były, a chciałyby wybrać się na mecz z Jagą, 30 lub 40 złotych za bilet może odstraszyć.

Re: Puchar Polski - 2018/2019

#267
Gramy z drużyną z piłkarskiego topu w Polsce. Nie jest to przy Oleskiej reguła. 30zl za bilet to naprawdę nie jest cena z kosmosu.
A druga sprawa, że warto sobie skalkulowac karnet. Może nieco wyższa cena za mecz pucharowy ma za zadanie podkręcić sprzedaż karnetów, co oznacza wyższą frekwencję na meczach Odry w ogole, a nie na meczach z ciekawszym przeciwnikami.

Re: Puchar Polski - 2018/2019

#270
"Kto ma być to będzie" - *goryl, szanuje Twoje zdanie, masz prawo tak myśleć. Ale władze klubu, których obowiązkiem jest przyciągnąć ludzi na stadion, nie mają prawa tak do tego podchodzić. A niestety podchodzą i bardzo mało robią aby zachęcić ludzi do przyjścia na Odrę. Frekwencję ostatnio mamy lipną i tyle. Wiem, nie tylko my, generalnie jest trend spadkowy, ale to nie powód, żeby nic z tym nie robić.

Nikt nie chce biletów za 10 pln, ale ceny na ten mecz po prostu nie pomagają w walce z niską frekwencją - a powinny, skoro władze klubu nie mają innych pomysłów (lub szkoda im na nie kasy). Wiecie o co mi chodzi: „Hmm… skoro już mamy w d*** marketing itp., to może zachęcimy ludzi cenami biletów ?”. Tylko tyle.

Re: Puchar Polski - 2018/2019

#271
Obowiązkiem władz klubu jest zapewnić wysoką frekwencję na meczu z Jagiellonia? Chyba inaczej pojmujemy zadania władz klubu.
Mam w dupie frekwencje z Jagiellonia, zdecydowanie lepszym posunięciem jest gra na większą liczbę sprzedanych karnetów. Ludzie na Jagiellonie i tak przyjdą, a jeżeli nie, to jaki jest sens zachęcać ich biletem za 10zl? Jeżeli przyzwyczajasz klienta, że coś jest tanie, to później 20zl za bilet będzie postrzegane jako zamach na kibiców. No i w jaki sposób tańsze bilety na Jagiellonie miałyby sprawić, że ludzie później będą gotowi zapłacić tyle samo za bilet na mecz z Puszcza Niepołomice?
Jest okazja na zarobek dla klubu i dobrze, że klub ja wykorzystuje.

Re: Puchar Polski - 2018/2019

#272
Tak uważam, że dbanie o frekwencję na meczach (wszystkich – w tym z Jagą) jest jednym z wielu zadań władz klubu sportowego. Oczywiście nie najważniejszym.

Gdzie napisałem, że bilety mają być za 10 pln ? Bilety na Jagiellonię w żadnym przypadku nie powinny być tańsze niż na mecz ligowy z kategorii TOP*.

"No i w jaki sposób tańsze bilety na Jagiellonie miałyby sprawić, że ludzie później będą gotowi zapłacić tyle samo za bilet na mecz z Puszcza Niepołomice?" – np. w taki., że ojciec co ostatni raz był na Odrze 20 lat temu weźmie syna na jego pierwszy mecz w życiu, a syn już mu potem nie odpuści nawet meczu z Puszczą ? ;)

Pomysł zwiększenia ilości sprzedanych karnetów przez gratisowe wejście na PP – ok, fajnie. Ale pamiętajmy, że w karnety inwestują stali bywalcy, którzy najprawdopodobniej i tak by chodzili na mecze, niezależnie, czy na biletach jednorazowych, czy na karnecie, więc zarobek dla klubu na podobnym poziomie.

*z zeszłego sezonu, w tym nie mamy przeca już podziału na TOP i zwykłe - moje przeoczenie.

Re: Puchar Polski - 2018/2019

#274
Jacelinho pisze:
poniedziałek, 28 stycznia 2019, 9:54
Dlaczego na stronie biletowej nie da się kupić biletu na mecz z Jagą ?
może dlatego?

"Informujemy, że sprzedaż wejściówek na spotkanie Odry w ramach 1/4 finału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok rozpocznie się 12 lutego, a więc dokładnie miesiąc przed meczem."
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być
cron