#5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#1
4 mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Rywalem Opolan będzie beniaminek - GKS Jastrzębie. Jak na razie zespół ze Śląska zdobył 2 punkty i znajduje się w strefie spadkowej ale trzeba pamiętać, że w zeszłym sezonie GKS wygrał na wyjazdach 9-krotnie.
Odra po porażce w Częstochowie będzie chciała znów zapunktować. I wydaje się być faworytem tego meczu.
ODRA OPOLE 1945

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#5
Szromnik - Janasik, Baranowski, Szota, Dudu - Habusta - Janus, Czyżycki, Moder, Rybicki - Ivan Martin
Nie wiem dlaczego Rumak ciągle stawia na Janusa, który poza pierwszym, fenomenalnym, meczem, gra po prostu przeciętnie. Szczególnie, że mamy chociażby Mikinicia, czy Wodeckiego. Dziwi też brak Niziołka, ale liczę na nasz młodzieżowy środek pola. Cieszy w końcu Hiszpan w podstawowym składzie, ale co dziwne, Skrzypczaka znów brakuje nawet w 18-stce. Jakiś konflikt z trenerem, czy o co chodzi?

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#8
Carduel pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 16:57
Skrzypczak zagrał ostatnio bardzo słaby mecz, po prostu. Dodatkowo, wiele mówi fakt, że Rumak woli po przerwie wprowadzić Niziołka w miejsce Martina Gomeza i kolejny raz grać z Moderem na szpicy niż wprowadzić na ~30 minut nominalnego napastnika. Skrzypa musi się tragicznie prezentować na treningach.
Przecież Niziołek wszedł w miejsce Szoty i Habusta grał na stoperze.

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#12
wijamurzyn pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 19:03
Carduel pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 16:57
Skrzypczak zagrał ostatnio bardzo słaby mecz, po prostu. Dodatkowo, wiele mówi fakt, że Rumak woli po przerwie wprowadzić Niziołka w miejsce Martina Gomeza i kolejny raz grać z Moderem na szpicy niż wprowadzić na ~30 minut nominalnego napastnika. Skrzypa musi się tragicznie prezentować na treningach.
Przecież Niziołek wszedł w miejsce Szoty i Habusta grał na stoperze.
Teraz wiem, jak to wyglądało, ale post napisałem przed meczem. Spekulowałem, bo w normalnych okolicznościach meczowych ta pierwsza zmiana tak by zapewne wyglądała, znając dotychczasowe wybory Rumaka. Musiał jednak pokombinować, bo chłopaki zagrali słabo.

Ale nie zmienia to faktu, że wszystko wskazuje na fatalną dyspozycję Skrzypy. Stąd trybuny.

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#13
Dziwny skład, słaby mecz, też nie rozumiem trzymania Janusa, bo większość akcji szła prawą stroną, daltego m.in. że Janus się nie wracał. Tak samo jak nie rozumiem wystawiania Janasika zamiast Brusiły. Prawda jest taka, że nasza bramka trochę z przypadku, za to GKS miał jeszcze 2 poprzeczki i słupek oraz ogólnie dużo więcej z gry. Najgorsze jednak, że nie widziałem reakcji Rumaka, w drugiej połowie większość czasu spędził siedząc załamany na ławce. Oby to ostatni tak karygodny mecz Odry.

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#14
icemaneq pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 19:16
Jak dla mnie pomyłką w tym meczu było postawienie znowu na Janusa , z reszta Hiszpan też dramat a wszyscy się nim podniecali :) Nie zrozumiała dla mnie zmiana na lewej obronie dlaczego wypadł Winiar ?
Przecież liczbę podań do naszego napastnika można było policzyć na palach jednej ręki - zero gry do przodu więc pisanie "Hiszpan też dramat" jest kompletnie nieuzasadnione dodając do tego fakt, że jeżeli pamięć mnie nie myli to oddał on chyba jako jedyny groźny strzał w pierwszej połowie.

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#18
Na siłę dzisiaj Rumak postawił na wszystkich zawodników ściągniętych latem i odbiło się to czkawką. Wyglądaliśmy dzisiaj momentami jak za późnego Smyły, nie było też żadnej reakcji ze strony trenera. Zawsze krzyczał "do przodu", motywował, a dzisiaj tego nie było. W środku w pierwszej połowie absolutny chaos. Nikt nie wiedział gdzie i jak ma biegać. Trzeba szybko wyciągnąć wnioski, bo już w środę kolejny mecz, na trudnym terenie.

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#19
LooZ^ pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 19:34
Obstawiam, że Ivan i Janus mają kryzys związany z brakiem przygotowań. Co ciekawe, Ivan ponoć się już w sparingu źle pokazał, a najlepszy na boisku był Dudu. Być może zabrakło mu sił na dwa mecze w krótkim czasie.
Skoro Ivan ma kryzys, a mimo to wychodzi w pierwszym składzie, to ja nawet nie chce wiedzieć w jakiej dyspozycji jest Skrzypa, skoro nie łapie się do kadry meczowej.

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#21
Szwedek pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 19:22
icemaneq pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 19:16
Jak dla mnie pomyłką w tym meczu było postawienie znowu na Janusa , z reszta Hiszpan też dramat a wszyscy się nim podniecali :) Nie zrozumiała dla mnie zmiana na lewej obronie dlaczego wypadł Winiar ?
Przecież liczbę podań do naszego napastnika można było policzyć na palach jednej ręki - zero gry do przodu więc pisanie "Hiszpan też dramat" jest kompletnie nieuzasadnione dodając do tego fakt, że jeżeli pamięć mnie nie myli to oddał on chyba jako jedyny groźny strzał w pierwszej połowie.
Tak można policzyć ale bardziej kuje to że jak piłka leciała w jego kierunku to zawsze był spoźniony i dawał sie wyprzedzać z reszta za mało aktywny jak dla mnie :)

Re: #5 - Odra Opole - GKS Jastrzębie (pt. 17.08, g.19)

#25
Do przerwy 0:1 pisze:
piątek, 17 sierpnia 2018, 19:51
Hiszpan ani razu nie potrafił zastawić się ciałem. Za słaby fizycznie jak na razie. Drugi najsłabszy to Dudu. Nie za bardzo mi się chce wierzyć, że obaj zasłużyli na pierwszy skład dobrą postawą na treningu. Odra kompletnie bez pomysłu i charakteru w grze.
Ale się uczepiliście dzisiaj tego Hiszpana. Fakt zagrał słabo ale kto zagrał dobrze ? Każdy był dzisiaj spóźniony niedokładny. Czyżycki znów głupia żółta i blisko czerwonej. Janasik to dla mnie kompletnie bezsensowny transfer na tą chwilę nic nie daje drużynie. Zastanawia mnie czemu Bonecki cały czas siedzi na ławce, skoro wchodzi i zawsze wnosi dużo do gry,asystuje,strzela a i tak ława.
cron