Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#2
Zapowiada się ciekawe spotkanie, GKS się jakoś specjalnie nie wzmocnił ale też nie osłabił. Jest to jeden z wielu kandydatów do awansu więc nawet remis byłby dobrym wynikiem.Liczę, że zobaczymy w końcu Odrę grającą w piłkę, Co do składu to ciężko go przewidzieć na każdą pozycje jest po 2 zawodników o zbliżonych umiejętnościach. Myślę, że będzie duża rotacja, nie ma w kadrze zawodnika, który by odstawał właściwie każdy aspiruje do 1 składu. Typuje :
Tobi-Brusiło-Baranowski-Szota-Winiarczyk-Mikinic-Bonecki-Niziołek-Czyżycki-Wodecki-Skrzypczak.

Moim zdaniem pewniakami są jedynie Tobi i Skrzypa.

A tak poza tematem. Jak sytuacja Sypka wygląda ?

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#3
Z jednej strony Odra to wielka niewiadoma po tym jak wymieniono pół składu. Nie spodziewam się fajerwerków w pierwszych kolejkach. Z drugiej GKS Tychy, który nie wymienił dużej ilości trybów w dobrze funkcjonującej maszynie z wiosny. Liczą, że podtrzymają formę i wejdą w ligę z marszu, zresztą często są wymieniani jako faworyci do awansu. Ja takiego faworyta w nich nie widzę, mimo wszystko trochę jakości mi w ich składzie brakuje. Wyczuwam remis.

Co do typu na wyjściową "11" to na dziś podejrzewam: Weinzettel - Brusiło, Szota, Bodzioch, Winiarczyk - Habusta - Czyżycki/Janus, Moder, Niziołek, Wodecki - Skrzypczak. Pewnie z biegem czasu do jedenastki będą wchodzić Dudu i Rybicki.

E: Sypek będzie ponownie wypożyczony do Zdzieszowic, Bryłka do Kluczborka.

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#7
Ja obstawiam wynik meczu na skromne 1 : 0 :) . Zobaczymy jak Rumak przepracował z zespołem przerwę letnią. W moim mniemaniu będziemy raczej " ligowym średniakiem" i spokojnie zaczniemy budowę zespołu gotowego na awans do Ex w następnym sezonie... Ale miło by było gdybym się pomylił i udało się awansować jeszcze w tym sezonie ! Powodzenia
Grodków moim miastem, Odra moim klubem.

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#8
GRD pisze:
czwartek, 19 lipca 2018, 21:24
Ja obstawiam wynik meczu na skromne 1 : 0 :) . Zobaczymy jak Rumak przepracował z zespołem przerwę letnią. W moim mniemaniu będziemy raczej " ligowym średniakiem" i spokojnie zaczniemy budowę zespołu gotowego na awans do Ex w następnym sezonie... Ale miło by było gdybym się pomylił i udało się awansować jeszcze w tym sezonie ! Powodzenia
IMO nie ma szans na awans ani w tym, ani w przyszłym sezonie. Zresztą mam nadzieję, że tak będzie, bo jesteśmy daleko w tyle jeśli chodzi o działanie klubu.

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#13
"Kibice Janusze" chcieliby pięknej i efektywnej gry od pierwszej kolejki, ale nie znając kulis nie mamy pojęcia co się dzieje w drużynie. Chodzi mi tutaj np. o fakt, że Skrzypa złapał kontuzję podczas ostatniego obozu i nie trenuje już ponad tydzień (ma tylko zajęcia indywidualne). Hiszpan dołączył do drużyny chyba dzień po kontuzji. Więc tak naprawdę nie trenowali ze sobą ani razu a jutro pierwszy mecz ...

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#16
Jaki skład będzie taki będzie, ale imponują Mi nasze nazwiska w pomocy. Mam nadzieje że Rumak Nazwiska przełoży na jakość, bo jest z czego to zrobić. Problem będzie pomieścić Habuste, Czyżyckiego, Boneckiego, Niziołka czy Modera w srodku pola. Rywalizacja naprawde spora, do tego 4 skrzydłowych naprawde z dużą jakością. W tym wszystkim brakuje Mi chyba tylko napastnika który będzie gwarancją tych 10 goli w sezonie. Skrzypa wiadomo jak to u niego jest, a Hiszpan nawet u siebie nie błyszczał i nie wiadomo, czego się po nim spodziewać.

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#17
Nie chcę siać defetyzmu ale:
- słaba poprzednia runda, bardzo słaba,
- wyniki ostatnich spotkań sparingowych,
23.06 Puszcza Niepołomice 1-0
30.06 Slezský FC Opawa 2-3
04.07 GKS Bełchatów 0-0
11.07 Ruch Chorzów 1-2
14.07 MFK Karviná 0-1
- nowy trener,
- wielu nowych zawodników - więc nowa drużyna,
- pierwsze kontuzje (Skrzypczak jak rok temu)
- GKS kandydat do awansu.

Ostatnie inauguracje:
17/18 Odra - Łęczna 3:0
16/17 Odra - Stalówka 3:0
15/16 Odra - Szombierki 2:0
14/15 Łaziska - Odra 1:6
13/14 Odra - Jarota 3:0

Ostatni raz na inaugurację przegraliśmy w 2010 roku z Chrościcami pod wodza Kaniuki.

Historia lubi się powtarzać. Rok temu Skrzypa też wyłapał kontuzję i nie grał od początku. Zagrał dopiero ogon w przegranym meczu z Miedzią w 3 kolejce.

Reasumując obstawiam 1:1. Gol M. Wodecki :)

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#19
cartman pisze:
piątek, 20 lipca 2018, 7:54
"Kibice Janusze" chcieliby pięknej i efektywnej gry od pierwszej kolejki, ale nie znając kulis nie mamy pojęcia co się dzieje w drużynie. Chodzi mi tutaj np. o fakt, że Skrzypa złapał kontuzję podczas ostatniego obozu i nie trenuje już ponad tydzień (ma tylko zajęcia indywidualne). Hiszpan dołączył do drużyny chyba dzień po kontuzji. Więc tak naprawdę nie trenowali ze sobą ani razu a jutro pierwszy mecz ...
Piękną grę, to można oglądnąć w C+ jak będzie startowała PL :)

Liczę na naszą wygraną, chociaż obawiam się, że będzie ciężko i może się skończyć na 1:1. Na marginesie to kolejny sezon z nadziejami na awans i lepsze perspektywy, 22 już chyba, bo Oleską odwiedzam od 1996r. :) do zobaczenia na sektorze A :)

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#20
Tradycyjnie - krótka zapowiedź meczu.
Jak to na początku sezonu - mamy trudny do wytypowania wynik. Forma wakacyjna, nie wszyscy jeszcze są w gazie. Co oczywiście nie jest żadnym wytłumaczeniem. Trzeba wyjść na boisko i zagrać o 3 punkty.
Jakby porównywać tylko ostatnią wiosnę to faworytem byłby GKS. Tym bardziej, że w zeszłym sezonie na wyjazdach zdobył 21 punktów i ligę ukończył na 4. miejscu (zaledwie 3 zabrakło do drugiego Sosnowca). Jednak jesienią Odra była mocna u siebie i gdyby nie wiosenny kryzys to kto wie gdzie bylibyśmy teraz?
Co najważniejsze - mamy sensownego trenera, nowych zawodników (moim zdaniem to rozsądna polityka transferowa) oraz zaczynamy od zera.
Remis? Czy może jednobramkowa wygrana?
ODRA OPOLE 1945

Re: #1 - Odra Opole - GKS Tychy (sobota, 21.07, g. 17:45)

#21
cartman pisze:
piątek, 20 lipca 2018, 7:54
"Kibice Janusze" chcieliby pięknej i efektywnej gry od pierwszej kolejki, ale nie znając kulis nie mamy pojęcia co się dzieje w drużynie. Chodzi mi tutaj np. o fakt, że Skrzypa złapał kontuzję podczas ostatniego obozu i nie trenuje już ponad tydzień (ma tylko zajęcia indywidualne). Hiszpan dołączył do drużyny chyba dzień po kontuzji. Więc tak naprawdę nie trenowali ze sobą ani razu a jutro pierwszy mecz ...
A "kibic burak" jakiej gry oczekuje ?
cron