Era Rumaka - 14.05.2018 - 25.08.2019

#1
Dzisiaj ogłoszono oficjalnie, że nowym trenerem Odry jest Mariusz Rumak.

Najciekawsze informacje?
- umowa do końca czerwca 2021;
- wynik sportowy nie jest najważniejszy i nie jest warunkiem utrzymania kontraktu;
- do sztabu dołączy fizjolog - dr hab. Marcin Andrzejewski;
- trener docelowo będzie miał 2 asystentów, z czego jeden będzie odpowiadał również za Akademię;
- bardzo dużo uwagi poświęcone będzie rozwojowi trenerów w całym klubie;
- będą grali najlepsi, a nie najmłodsi;
- czeka nas dużo pracy (wniosek po Podbeskidziu), ale były elementy które działały dobrze;
- w klubie jest miejsce dla całego dotychczasowego sztabu, chyba że nie będzie widział ciągłej pracy nad rozwojem siebie i klubu;
- wybrał Odrę nie dlatego, że to jedyna oferta (bo taką nie była), ale jedyna która tak dobrze zgrała się z tym jak widzi pracę w sporcie.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#5
Pozostaje dać mu szansę i trzymać kciuki za wspólny sukces!
Mnie osobiście podoba się długofalowa wizja przez duże D! Zarówno zarządu jak i trenera.
Oby Odra to było to miejsce gdzie trener Rumak osiągnie kolejny sukces. Nie mam nic przeciwko aby dopisał również w LE ;) Jak pisać nową historię to na grubo :)
Jeśli dopniemy do tego budowę nowego stadionu, pewnie jakiegoś tytularnego sponsora to nic tylko czekać!

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#6
Jak 'projekt Rumaka' w Opolu się uda, to jakaś butelka whisky (jak wiadomo - lubi) musi zostać wysłana do trenera Probierza. Mam wrażenie, że trochę wzorowaliśmy się na Cracovii i ich projekcie i bardzo dobrze, bo MP, takie mam wrażenie, jest katalizatorem zmian w polskiej piłce klubowej. Dużo cierpliwości życzę i trenerowi, i zarządowi i w szczególności kibicom (pamiętajcie - Cracovia na początku przegrywała, a roślinka w doniczce była tylko ziarenkiem!). Jedno jest pewne: jest to bardzo odważny ruch (z obu stron), jeśli nie wyjdzie to będzie wyśmiewany, ale to zawsze ryzyko, natomiast jeśli wypali, to może być krokiem milowym dla klubu. Trzymam mocno kciuki, tym bardziej, że wierzę, że Rumak może być odpowiednią osobą (i nie chodzi tylko o aspekty wyniku sportowego).

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#9
Założenia tej współpracy bardzo fajne. Miejmy nadzieję, że uda się to w ten sposób poprowadzić i Rumak sprosta oczekiwaniom, a się nie zawinie przy pierwszej lepszej ofercie. A obstawiam, że jak początek będzie dobry to oferty z E-klasy się pojawią po pierwszych zwolnieniach w przyszłym sezonie. Początku w Odrze się nie obawiam, spodziewam się zauważalnego wzrostu w taktycznej jakości gry Odry. A przyszłość? Mam nadzieję i wierzę, że albo ja mylę się w ocenie Rumaka albo że faktycznie jego styl pracy nie pasuje do klubów gdzie wyniki miały być na już i pasowała lekka partyzantka (Zawisza, Śląsk, Nieciecza), a w spokojnej pracy u podstaw się sprawdzi. I że sam doszedł do takiej refleksji i dlatego przyszedł do Odry.

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#13
Podoba mi się cała koncepcja, której elementem jest Rumak i wydaje mi się to właściwy człowiek do realizacji. Traktuję go jako kogoś, kto przyniesie know-how z Lecha w zakresie szkolenia, w zakresie treningu (chociaż tu pewnie najmniej - nie ma wielkich różnic), ale też kogoś kto ma coś do udowodnienia. To trochę tak jak z niektórymi naszymi piłkarzami, w ekstraklasie większość skreśliła Rumaka, ale taki Śląsk czy Termalica to nie są kluby w wizją, a on w Lechu wypłynął właśnie na tej pracy długofalowej.
Natomiast nie sądzę, że 3-letni kontrakt nie zostanie wypełniony.

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#14
zebro pisze:
wtorek, 15 maja 2018, 9:18
(chociaż tu pewnie najmniej - nie ma wielkich różnic)
Ponoć już na pierwszym treningu było widać gigantyczne przywiazanie do dokładności, jakości i uwagi włożonej w każde ćwiczenie każdego zawodnika.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#16
Spodziewam się kompromitującego początku w wykonaniu naszych kopaczy bo będą się uczyli futbolu na nowo, ta machina zapewne będzie rozpędzała się powoli i mam nadzieję, że ze skutkiem szybkiego rozwoju.
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#17
Nie koniecznie. Rumak nie zrobi na razie rewolucji, bo i jak? W obecnej rundzie Odra zagrała już w wielu wariantach. Idąc klasykiem, że wygranego składu się nie zmienia to liczę ewentualnie na małe korekty.

Poza tym weź pod uwagę, że kopacze muszą powalczyć (zakładając, że chcą) o miejsce w nowej drużynie.

Ruch przyjedzie podbudowany wygraną w derbach ale oni już wiedzą, że się nie utrzymają. W defensywie zagrali sami młodzieżowcy.

Liczę na wygraną! Nie lekką ale ciężkie 3-0 :)

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#20
Na razie nie ma co pisać za dużo ;) Na pewno ma dużo większe wymagania wobec piłkarzy, ale jak sam tłumaczy rekompensować to będzie tym że sami będą widzieć postęp swojej gry.

Na pewno też nie będziemy mieli jako OdraTV tyle materiałów z szatni czy hotelu co dotychczas - dla trenera to miejsca gdzie drużyna jest sama z sobą i nikt nie ma tam wstępu.

Sama koncepcja integracji drużyny wyraża się również tym, że np w piątek przed meczem drużyna spędza ze sobą od rana cały dzień, a nie jak dotychczas (że przyjeżdzali 1,5h przed meczem na stadion). O niektórych rzeczach też z grzeczności nie ma co pisać, bo to element "kuchni" trenera, ale czuć powiew wielkiej piłki ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#21
jaram się jak Rzym za Nerona : -)
Miałem tak za czasów DajSuke, którego obecność, podobnie jak teraz w przypadku Rumaka cisnęłą mi na usta tylko przaśne "Kurwa! w Opolu?!"
Z dajsuke wyszła kupa więc teraz musi być dobrze ; -)
Może jestem naiwny ale w ciemno daję duży kredyt zaufania. Niech się dzieje.

Looz^ podrzucaj nam jakieś pudelkowe niusy zza kulis ;) czy trenejro wyjebał baranka w ścianę jak zobaczył estadio de oleska? Czy przeprowadza się do Opola? Czy obnosi się z faktem, że ma więcej lajków na FB niż profil nowego pracodawcy?

Re: Era Rumaka - 14.05.2018 -

#22
Wieści głoszą, że miał niewesołą minę, jak zobaczył iloma pomieszczeniami dysponuje Odra ;) No ale wie po co tutaj przyszedł. Trener szuka mieszkania w Opolu więc tak, będzie na pewno w Opolu mieszkał. Patrząc z jakim zapałem się zabrał do pracy i jak wiele sfer życia klubu go interesuje, to nie ma innego wyjścia.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron