Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#310
Dzisiaj żadnych wieści, ale spokojnie, ilość możliwych dni się kurczy ;)

http://www.90minut.pl/transfery.php?id_ ... 1&poziom=2 - tutaj prawie wszędzie jest pusto, nie jesteśmy wyjątkiem.

Wszyscy piłkarze są teraz na urlopach, często to samo managerowie i pracownicy klubów. Do tego stopnia, że nawet większość przyjedzie prosto na treningi, więc nawet nie będzie ich jak zaprezentować oprócz wrzucenia grafiki.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#321
Jeżeli mamy opierać kadrę na wypozyczeniach, to moim zdaniem jest to blad. Jeżeli ktoś naprawdę odpali, za chwilę nie będzie to w Odrze i klub nie będzie z tego nic miał. Zostanie wtedy, gdy w Odrze jako tako odpali, ale będzie graczem za słabym na ekstraklasę. Czyli ok pod warunkiem że planujemy siedzieć w 1 lidze na wieki. Masowe wypożyczanie niewiele ma wspólnego z budowaniem drużyny na walkę o ekstraklasę w perspektywie 2-3 lat, chyba że wypozyczanie i niska średnia wieku miałaby zadziałać na korzyść w przyszłości- przyciągać młodych zdolnych do klubu "stawiajacego na mlodych", którzy chcieliby się wypromować do ekstraklasy poprzez awans lub dobra grę i transfer.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#322
Proponuję trochę szersze spojrzenie niż jeden sezon. Z czym mamy problem jako klub, jako miasto. Co chcemy uzyskać, gdzie się poprawić, etc.

A jeśli już sobie uświadomimy, że tych piłkarzy pożyczamy, to zastanówcie się po co. Do mnie to też nie przemawiało, ale jak się zastanowimy ilu piłkarzy odeszło i czemu, jeśli wiemy jakiej klasy piłkarze przyjdą (a ja coś tam wiem) to wiele stanie się jasne.

Moim zdaniem "budowanie drużyny" to takie fajne hasło, ale które nic nie mówi. Bo drużyna to jest zawsze, ale ten materiał ludzki musi być na takim poziomie, żeby być te parę procent lepszym niż rywale. Niestety, brutalna prawda jest taka, że Rumak był zażenowany poziomem piłkarskim niektórych piłkarzy. Problemy z przyjęciem, z pracą nóg, z przeglądem pola. A przecież mówimy o seniorach, a gdzie juniorzy...

Teraz inwestujemy w wiele rzeczy, ale czy w drużynę? Jakie może być sito, ilu przetrwa? 3? 4? Do otwarcia nowego stadionu jeszcze kawałek.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron